LorenzoAdam
LorenzoAdam
  4 sierpnia 2017 (pierwszy post)

Witam!

Ostatnio postanowiłem usunąć konto na Discord i ku mojemu zaskoczeniu nie da się.
Można je wygasić poprzez brak aktywności ale TO NIE TO SAMO!
Poszukując informacje na ten temat natrafiłem na tę stronę:
http://backgroundchecks.org/justdeleteme/#
Jest tam lista serwisów z opisem tego jak łatwo bądź trudno jest usunąć konto.
Co do Facebooka warto dodać, że mimo usunięcia konta to nasze prywatne wiadomości zostają tam na zawsze!
Przed założeniem konta gdziekolwiek polecam zajrzeć na powyższą stronkę.
Być może warto stworzyć sobie alias jednorazowego użytku i broń Boże nie używajcie tego samego hasła wszędzie!
Łączenie kont też jest niebezpieczne, ponieważ jeżeli dojdzie do włamu na jedno konto, to z automatu hacker ma dostęp do pozostałych.

Podzielcie się swoimi przeżyciami związanymi z bezpieczeństwem i ochroną danych osobowych w sieci.
Znacie jakieś serwisy, które lepiej omijać szerokim łukiem (poza FB) ?

zacny
zacny
  9 sierpnia 2017

No, Fotka :(

Johnson
Johnson
  11 sierpnia 2017

Chcesz chronic swoich danych osobowych? lepiej z internetu w ogole nie korzystac. Bo internet a ochrona danych osobowych nie wspolgraja ze soba.

NikdodemIHS
Posty: 21 (po ~364 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
NikdodemIHS
  20 sierpnia 2017

=DOKLADNIE. FACEEBOOK MA TO W REGULAMINIE. WIELE OSOB NARZEKA NA TO, MAJA PRAWO KTORE NIE JEST DO KONCA SENSOWNEGO. ALE TRUDNO. TAKI ICH REGULAMIN.

=WLADZE MAJA I JAKO ADMINISTRACJA FB -DOSYC CZESTO LAMIA REGULAMIN. LUB GO NADUZYWAJA.

NikdodemIHS
Posty: 21 (po ~364 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
NikdodemIHS
  20 sierpnia 2017

=JEZELI CHCECIE CALKOWICIE USUNAC SOBIE KONTO Z FB -NIE MACIE INNEGO WYBORU -MUSICIE TAK ZBLUZGAC ZEBY WAS ZBANOWANO NA CALKOWITY BAN. WTEDY USUWAJA KONTO. aLE SA OPCJE DO USUNIECIA -ALE NIE ZAWSZE DZIALAJA. WTEDY NIE MASZ WYJSCIA TLKO MUSISZ SAM SOBIE KASOWAC WSZYSTKO PO KOLEJI. pewna grupa patriotow i hakerow byla notorycznie banowana przez administracje FB -co sie w gazetach tez skandalem skonczylo. Takie czasy.

NikdodemIHS
Posty: 21 (po ~364 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
NikdodemIHS
  20 sierpnia 2017

=stary artykol z roku 2016 -chyba do dzisiaj sie nic nie zmienilo w tej kwesti. Facebook nie zostal powaznie ukarany za naduzycia.
http://www.dzienniknarodowy.pl/1738/narodowcy-chca-sie-sadzic-z-facebookiem-wiedza-ze-/

PP01
Posty: 38 (po ~171 znaków)
Reputacja: 13 | BluzgometrTM: 7
PP01
  20 sierpnia 2017

jesli chodzi o ochrone danych osobowy to przeciez zakladajac gdziekolwiek konto nikt was nie zmusi zeby podac prawdziwe dane?
adres mailowy tez mozna zalozyc tylko pod dane konto :)
wszystko Panowie z glowa :)

NikdodemIHS
Posty: 21 (po ~364 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
NikdodemIHS
  20 sierpnia 2017

NO WLASNIE SIE COS ZMIENILO PRZEZ OSTATNIE MIESIACE- SPORO FIRM CZEPIE UZYTKOWNIKOW O TELEFONY ALBO ZDJECIA Z DOWODOW OSOBISTYCH. TO JEST CHORE. sytuacje sa i takie jak mowisz -ale ja tez spotykam sie z innymi.

NikdodemIHS
Posty: 21 (po ~364 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
NikdodemIHS
  20 sierpnia 2017

Wiem co mowie. A nawet jak komus w Polsce dziala fajnie konoto --to zacznij byc za bardzo aktywny - jak np Jacek Miedlarek. To od razu sa bany. Mi juz nie o anonimowość chodzi bo to pikus. Mi chodzi o zjawisko cenzury na polskim necie.

NikdodemIHS
Posty: 21 (po ~364 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
NikdodemIHS
  20 sierpnia 2017

usun se sam konto z FB =zaraz zobaczysz trudnosci. Ale wpusc se na konto patriotow i hakerow -to od razu ban za banem, wiem co mowie. Znam ludzi z tamtych srodowisk. :-)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.