Zibi01
Zibi01
  29 marca 2017 (pierwszy post)


Każdy z Was może pokazać i napisać kilka słów o swoim CB-Radiu-czego używa? , od kiedy ? Może jakieś osiągi? Warto się określić dlaczego akurat to a nie inne CB-Radio lub Antena.

Ja CB-Radia używam od roku 1993 , było ich wiele , pierwszym była Onwa S-Mini z anteną President Indiana - to była wówczas stacja Bazowa - antena była na parapecie za oknem na drugim piętrze i jak to bywa wtedy zacząłem najpierw bardzo liczne rozmowy lokalne ( miałem 3000 znaków wywoławczych zapisanych w zeszycie w promieniu 25km ode mnie z tyloma osobami rozmawiałem ) a z czasem DX-y. Dziś w Aucie mam Presidenta Granta 2 z SSB z anteną przymocowaną na stałe-dziura w klapie bagażnika-Ant. President Texas 7/8 lambda, Mic.Farum FD 2060. Na Bazie President Lincoln 2 V3 ,Mic. Astatic Red Devil amplified , Ant. Bazowa Maszt 11 metrów i antena President Himalaya 5/8 lambda - 5 przeciwwag , na zasilaniu Alinco DM 330 MW2 30A.

Jacek80
Jacek80
  30 marca 2017

kiedyś miałem stacjonarnie Alana 48+ z odblokowanymi bokami, z jakąś anteną z 3-ma przeciwwagami, na 11-to piętrowym bloku i na kilkumetrowym maszcie... i mi tą antenę po paru miesiącach zaje**li :( Pamiętam, że musiałem wystąpić o zgodę do Państwowej Agencji Radiokomunikacyjnej... później wszystko polikwidowali i CB mógł mieć każdy.

Zibi01
Zibi01
  31 marca 2017

Tak było,kiedyś PAR teraz UKE

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.