Niereformowalny
Niereformowalny
  19 czerwca 2014 (pierwszy post)


Pytanie, czy u Was też tak jest, bowiem niektórzy twierdzą,że bezproblemowo mogli wejść np w document and setting (oznaczone kłódką) jak i w pliki oznaczone niebieską strzałeczką. Da się to jakoś MASOWO odblokować w tym systemie?;c czy tylko pojedynczo ?
Jacek80
Jacek80
  19 czerwca 2014

We właściowściach folderu zmieniasz zasady udostępniania - dodajesz użytkownika, który ma mieć do niego dostęp. Aby to zrobić musisz mieć uprawnienia Administratora.
Niebieska strzałeczka to skrót, który pewnie odnosi się do folderu, do którego jako zwykły user tez nie masz dostępu

Niereformowalny
Niereformowalny
  20 czerwca 2014
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
Jacek80
Jacek80: We właściowściach folderu zmieniasz zasady udostępniania - dodajesz użytkownika, który ma mieć do niego dostęp. Aby to zrobić musisz mieć uprawnienia Administratora. Niebieska strzałeczka to skrót, który pewnie odnosi się do folderu, do którego jako zwykły user tez nie masz dostępu


Dobrze Jacku, ja to wiem po wielu próbach prób i błędów doszedłem do tego (w prawdzie z pozycji drugiego konta admina- nie tego macierzystego utworzonego przy instalacji systemu) robi sie to ciut inaczej, ale zastanawiam sie czy jest jakaś możliwość zapisania takich ustawień zabezpieczenia dla każdego tego typu plików aby nie pierdzielić sie za każdym razem z dostepem do poszczególnych :)

Jacek80
Jacek80: jako zwykły user tez nie masz dostępu


właśnie cały pic polega na tym, że cały czas siedze na administratorze :) wiem też, że w win7 mozna uaktywnić konto super administratora poprzez cmd "net user administrator/active:yes" acz i z jego pozycji nadal te pliki są blokowane i trzeba je ręcznie odhaczać
Jacek80
Jacek80
  21 czerwca 2014

to pewnie musisz pobawić się z dziedziczeniem plików/folderów... też gdzieś to było we właściwościach -> zabezpieczenia -> zaawansowane

Niereformowalny
Niereformowalny
  23 czerwca 2014

Dobra, to jeszcze jedno pytanie żeby wątku kolejnego nie zakładać.

Przed zainstalowaniem win7 na nowym dysku, który wcześniej podpiąłem by skopiować dane ze starego, podzieliłem sobie go na partycje Q i K. Ta pierwsza miała być systemową, no więc przy wyborze partycji wybrałem dysk 1 (czy coś w ten deseń- w instalatorze nie pisało dysk Q i dysk K) po zainstalowaniu nawet nie zwróciłem uwagi,dopiero przy próbie instalacji jakiegoś programiku przyjrzałem się i zamiast q i k jest C i D, dlaczego?;)

Jacek80
Jacek80
  24 czerwca 2014

a stary dysk dobrze Ci wykrywa i na pewno zainstalowałeś system na nowym? Literki możesz zmienić klikając prawym na Mój Komputer -> Zarządzaj -> zarządzanie dyskami. Klikasz prawym na partycji i wybierasz zmień literę dysku...

kuchar
kuchar
  25 czerwca 2014
Jacek80
Jacek80: a stary dysk dobrze Ci wykrywa


Stary został juz odłączony :) wsio dobrze wykrywało przed odpięciem starego i instalacji windowsa na nowym :)
Jacek80
Jacek80: Literki możesz zmienić


PArtycji rozruchowej nie zmienię :)
Edge
Edge
  26 czerwca 2014

podłączę się pod temat, bo mam podobny problem i wiem, że poprzednio go rozwiązałem przepisując konto administratora na "twórca-właściciel" (owner creator)... ktoś pamięta jak to zrobić? ;)

Edge
kuchar
kuchar
  26 czerwca 2014

w przypadku tych plików superadministrator nie zadziała, potwierdzone :D

Adaam
Adaam
  3 lipca 2014
Ale człowieku, danych aplikacji nie ma dla grupy "wszyscy użytkownicy", a ze skrótu nie masz praw otworzyć chronionego pliku systemu windows, widzę, niektórzy dobrze się czują.
To wiadome, że będziesz mieć odmowę dostępu, jeszcze nie wiadomo, czy ścieżka jest poprawna, masakra.
Wchodzisz w konkretnego użytkownika i tam szukasz AppData, omg wp.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.