Patriotaa
Patriotaa
  13 lutego 2014 (pierwszy post)

Witam mam od kilku dni laptopa widzę że się grzeje powietrze ciepłe strasznie z niego idzie a procesor widzę że się nie przegrzewa bo w ustawiniach pokazuje od 1 do 15 %.Mam również podkładke aluminiową aab cooler.Czy mam sie tym nie przejmować ? Czy to jakieś ostrzeżenie? Laptop się nie wyłańcza ale boje się że z czasem może coś się przegrzać.

Model to Siemens amilo pa 2548

DagixFire
DagixFire
  13 lutego 2014
Konto usunięte
Konto usunięte: procesor widzę że się nie przegrzewa bo w ustawiniach pokazuje od 1 do 15 %.

jedno z drugim nie ma nic wspolnego.
do kontrolowania temperatury zainstaluj sobie program typu hwinfo, jednak jesli nic sie nie dzieje to bym sie nie przejmowal cieplym powietrzem, od tego sa te otwory aby je odprowadzaly
kornolio23
Posty: 184 (po ~197 znaków)
Reputacja: -9 | BluzgometrTM: 1
kornolio23
  14 lutego 2014

zobacz w biosie czy masz ustawione wyłączenie kompa po osiągnięciu określonej temperatury.
nie tylko procek się grzeje, karta graficzna również może.
sprawdzaj temperatury tak jak mówił DagixFire

ToTylkoYo
ToTylkoYo
  14 lutego 2014

Te podkładki pod laptopy to największa glupota ;) one nie odprowadzają powietrza tylko jeszcze bardziej zagrzewają lapy. A ciepłe powietrze to dowód, że masz sprawny system wentylacji :P jak wyziewników powietrza nie pójdzie dotknąć to wtedy zacznij sie zastanawiać ;) Sprzęty są coraz lepsze i bardziej wydajne co sprawia, że sie bardziej grzeją, a laptopy coraz mniejsze co nie idzie z odpowiednim odprowadzaniem temperatury. Jak masz nowego i cos sie będzie dziać to go oddawaj i tyle.

Patriotaa
Patriotaa
  14 lutego 2014

Ja za pc zamieniłem się, jutro zobaczę ten program. To niech zaczną robić laptopy tak by miały odpowiednie chłodzenie.

raugi
Posty: 10221 (po ~117 znaków)
Reputacja: 17 | BluzgometrTM: 17
raugi
  15 lutego 2014

z laptopami jest tak, że wiele osób regularnie ich nie czyści, i potem dzieją się przygody :P odpowiadając na twój post, oczywiście nie ma się czym przejmować, ale racze go czyścić...tyle w tym temacie, który był wałkowany chyba od początku istnienia tego forum.

DuchPastwisk
DuchPastwisk
  16 lutego 2014
raugi
raugi: z laptopami jest tak, że wiele osób regularnie ich nie czyści, i potem dzieją się przygody

przecież napisał, że od kilku dni ma :D ja miałem lapka 5 lat i czyściłem go raz na kilka miesięcy jak mi się chciało. Ale jak ktoś pisał wyżej, ściągnij miernik temp. Dodam jako ciekawostkę, że mi się grzał do 100 stopni kiedyś xD i się wyłaczył :(
west38
Posty: 111 (po ~226 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
west38
  18 lutego 2014

A ja napisze ze swoich doświadczeń z moim laptopem. Ma około 8 lat i kiedyś miałem taki problem ze grzał się strasznie nawet do 70 stopni. To powiedziałem sobie ze muszę coś z tym zrobić i go rozkręcić ale przed tym kupiłem Pastę do posmarowania procesora bo jak zdjąłem obudowę to nawet nie było widać na procesorze śladu pasty poprzedniej jedynie tak jakby troche silikonu który nie był doskonałym przewodnikiem. Po czym jeszcze sprawdziłem wylot wentylatora a tam było prawie 0.5 cm kurzy zbitego przez który nie chciało już wylatywać ciepłe powietrze. ale gdy już go skręciłem to temperatura maxymalna jaką teraz mam to około 50`C.

wawrzyn1992
Posty: 81 (po ~120 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 1
wawrzyn1992
  19 lutego 2014

koszt czyszczenia w serwisei okolo 20 zl ja ostanio zlacze naprawaielm i mialem czyszczony to 50 zl wzieli

DuchPastwisk
DuchPastwisk
  21 lutego 2014
west38
west38: Po czym jeszcze sprawdziłem wylot wentylatora a tam było prawie 0.5 cm kurzy zbitego przez który nie chciało już wylatywać ciepłe powietrze.

czasem wystarczy tylko kurz usunąć. Przynajmniej w przypadku mojego poprzedniego laptopa :P
Adaaaaaaaaaam
Adaaaaaaaaaam
  23 lutego 2014
Wyczyść cały układ chłodzenia.
Nasmaruj pastą termo-przewodzącą.

Nic więcej nie zrobisz.
Jeżeli problem będzie się pojawiać dalej, to trzeba wymienić cały układ.
MetalMeltdown
MetalMeltdown
  23 lutego 2014

Każdemu kompowi trzeba czyścić bebechy co jakieś pół roku. Kurz, pajęczyny i inny syf ma tendencję do blokowania wentylacji obudowy, może powodować gromadzenie się ładunków elektrostatycznych na układach co może prowadzić do ich uszkodzenia.
Poza tym wspomniany lapek chodzi na turionie i ma prawo się grzać.

Paffeuu
Paffeuu
  23 lutego 2014
Konto usunięte
Konto usunięte: Witam mam od kilku dni laptopa widzę że się grzeje powietrze ciepłe strasznie z niego idzie a procesor widzę że się nie przegrzewa bo w ustawiniach pokazuje od 1 do 15 %.Mam również podkładke aluminiową aab cooler.Czy mam sie tym nie przejmować ? Czy to jakieś ostrzeżenie? Laptop się nie wyłańcza ale boje się że z czasem może coś się przegrzać.Model to Siemens amilo pa 2548


Witam,

Na samym początku sprawdź [monitor systemu] co ile Ci zjada cpu i ramu, wyczyść rejestr [polecam CCleaner] Później możesz tak jak koledzy pisali, oczyścić wentylatorki i przebiegówki z kurzu + wymienić pastę na cpu i mostku. Nic więcej z lapkiem nie podziałasz ^^ Ewentualnie rozważ zakup jakiejś podkładki chłodzącej lub wiatraczka wpinanego w port pilota ;>
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.