Lucas
Lucas
  1 lutego 2014 (pierwszy post)

Witam wszystkich, teraz mam gradkę dla specjalistów od RTV d83dde04

Posiadam TV LG, kino domowe także LG oraz dekoder N-ki. Jak podłączyć to wszystko w jedną całość aby dźwięk z TV oraz dekodera był przesyłany do kina bez każdego zbędnego przełączania kablami? Znajomy ma także taki sam zestaw tv i kina z LG oraz dekoder i na takim podłączeniu mu wszystko gra lecz u mnie nie.

Oczywiście ustawiam z opcjach tv w dźwiękach na kino/optyczny, a na kinie na aux opt czyli kabel optyczny tak samo jak ma znajomy.

Dlaczego tak chcę podłączyć a nie po prostu optycznym od razu do kina?

Ponieważ korzystam także z aplikacji LG smart word czy jakoś tak i np. chcę zrobić karaoke lecz wtedy dźwięk jest wydobywany z TV a nie z kina a każdy wie że to będzie kupa :)

Gdy ogląda sobie telewizję i włączy jakąś aplikację to dźwięk automatycznie z dekodera się wyłącza i wydobywa z aplikacji. Mam nadzieje, że ktoś bedzie wiedział co z tym zrobić. On przychodził i próbował mi tak podłączyć lecz ku jego zdziwieniu nie działa d83dde23

Peejar
Posty: 2 (po ~142 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 5
Peejar
  3 lutego 2014

Kolega nic nie napisał na temat modelu tv i kina domowego. Może jakieś aktualizacje firmware w tv i kinie by pomogły.
Bez padania modelu sprzętu nic nie jestem w stanie więcej pomóc.

Pozdrawiam.

Lucas
Lucas
  3 lutego 2014

Udało mi się rozwiązać problem



Na dekoderze trzeba przytrzymać przycisk "RES" gdzie się przełączy z trybu 1080p DVI na 1080p HDMI. Wtedy trzeba podłączyć jak wyżej opisałem i będzie grać jak ta lala d83dde09

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.