Patriotaa
Patriotaa
  26 stycznia 2014 (pierwszy post)

Witam od kilku dni mam drugiego kompa:

Athlon 3800+ 2,0 mhz na rdzeń
Geforce 9600gt
Ram: 3,5gb
Dobry zasilacz 500w Chieftec
Interesuje mnie minimalne podkręcenie warto tego procka podkręcać? Jeśli tak to jakim programem polecicie? Lub może ktoś wytłumaczy jak z biosu podkręcić.

KiepskiKochanek
KiepskiKochanek
  26 stycznia 2014

a plyta głowna?
procka glownie sie w biosie podkreca

Sephiroth
Sephiroth
  26 stycznia 2014
Konto usunięte
Konto usunięte: Interesuje mnie minimalne podkręcenie warto tego procka podkręcać? Jeśli tak to jakim programem polecicie? Lub może ktoś wytłumaczy jak z biosu podkręcić.

hm, o 1mhz to chyba o mniej się nie da podkręcić. athlony to się podaj podkręcało przez podkręcanie szyny fsb, i pewnie zabawą z mnożnikami, ale do dobrego oc warto mieć dobre, nieboxowe chłodzenie na procesor. podkręcaj biosem, na necie wystarczająco tutoriali jak to zrobić. Pamiętaj ze przy oc pierwsze co ogranicza możlwiości to płyta główna:)
Patriotaa
Patriotaa
  26 stycznia 2014

Jednak zostawie jak jest.Nie mam innego lepszego chłodzenia.

Warmiak75
Warmiak75
  27 stycznia 2014

Zależy jaką płytę główną masz. ASUS, ma soft umożliwiając o/c z windows. Możesz sam się bawić, lub skorzystać z gotowych rozwiązań.

Blue
Blue
  29 stycznia 2014

Najpierw ustaw napięcia w BIOSie, a potem SetFSB zwiększaj FSB spod OS'a. Poszukaj instrukcji na necie.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.