Patriotaa
Patriotaa
  13 stycznia 2014 (pierwszy post)

Witam kupiłem za 70zł dziś laptopa z podobnym prawie identycznym problemem jak wyżej.
Podejrzewam że to wina grafiki ponieważ jak podłączam pod zewnętrzny monitor to tak samo jest.Czy warto naprawiać? Czy lepiej sprzedać na częsci?
Patriotaa
Patriotaa
  13 stycznia 2014
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
Rownież takie pasy sie pojawiają
frajerek12
frajerek12
  13 stycznia 2014

naprawa cie wyjdzie duzo wiecej niz wartosc tego laptopa
koszt wymiany ukladu to okolo 200zł
bo wygrzewanie nic nie da na dluzsza mete

Patriotaa
Patriotaa
  13 stycznia 2014

A może wymiana pasty termo coś da?

frajerek12
frajerek12
  13 stycznia 2014

wątpie bo to kulki bga odklejaja sie od karty graficznej i pasta nic nie pomoze

Sephiroth
Sephiroth
  15 stycznia 2014
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy warto naprawiać?

Jeżeli to grafika to wątpię, cena z 700 zł o ile nie integra i nie jest przyspadawna:) i ma w miare popularne łącze. czyli? lepsza używkę dostaniesz:)
Konto usunięte
Konto usunięte: koszt wymiany ukladu to okolo 200zł

gdzie;O
Slonls
Sephiroth
Sephiroth
  15 stycznia 2014

cena nie zawiera kosztu grafiki, czytanie się kłania

tryppson
tryppson
  15 stycznia 2014
Konto usunięte
Konto usunięte: cena nie zawiera kosztu grafiki, czytanie się kłania
troche przesadzilem z ta cena 200zl,ale ty tez ze swoja 700zkza okolo 360zl mozna znalezc
http://allegro.pl/wymiana-ukladow-gpu-bga-nvidia-amd-ati-promocja-i3851491426.html
Sephiroth
Sephiroth
  16 stycznia 2014

[quote=tryppson]troche przesadzilem z ta cena 200zl,ale ty tez ze swoja 700zkza okolo 360zl mozna znalezc
[/quote]
ale wiesz ze laptop ma kilkanaście typów wyjść na grafikę? 700 zł rzuciłem pośrednio, myśląc o grafice sprzed ok 2-3 lat nie 7-10, raz dwa w wielu laptopach możesz miec integrę:) wtedy wymiana płyty głównej a tu już wymiana jest nieopłacalna, częstym zabiegiem jest również przyspawanie grafiki dedykowanej do płyty głównej. Wtedy również trzeba wymienić całą płytę główną z grafiką:)

tryppson
tryppson
  16 stycznia 2014

wiem o tym i w sumie nie opłaca się wymieniać układ

Paffeuu
Paffeuu
  24 stycznia 2014

Po co wymieniać mostek w sprzęcie za 70 PLN? :zonk:
Jak to jakiś stary sprzęt, to sobie wygrzej układ. W serwisie od 150 do 200PLN [nagrzewnicą mikrofalową]
W warunkach domowych możesz zaryzykować i użyć np. suszarki do włosów.. 1cm. od układu przytrzymać na 10-15 sekund i wsio.
Jak to sprzęt za 7 paczek rzecz jasna :ziober2:
Wymiana mostków jest praktycznie zawsze failem... Jedyna rozsądna opcja to wymiana płyty, albo właśnie[wygrzanie układu]
Polecam w domu, bo jak wygrzeją Ci w serwisie, to nie masz żadnej gwarancji niestety :X Może działać tydzień, albo będzie działać 4efa.

Good luck..

Peejar
Posty: 2 (po ~142 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 5
Peejar
  3 lutego 2014

Ja bym raczej polecał opalarkę i troche folii aluminiowej :) Zawsze pomaga :)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.