Patriotaa
Patriotaa
  13 grudnia 2013 (pierwszy post)

Witam taka mała dyskusja co wolicie? Laptopa czy Komputer stacjonarnyObecnie mam Kompa w miarę i słabszego Lapka.Kiedyś myślałem sobie a nie chce laptopa komputer jest lepszy,a teraz tak myślę a może pc sprzedać i kupić używke lapka?Ale mam mętlik w głowie.Oczywiście mało gram,serwuje po necie i słucham muzyki oraz czasem coś obejrzę.Mam monitor 21 cali lcd więc zawsze mogę pod niego podłączyć laptopa.Oczywiście komp chodzi dobrze a podejrzewam że w cenie 400zł laptopa znajdę słabego.
Znalazłem coś takiego ale widzę że grafika słabiutka ja w kompie mam 7300gt Geforce a tu coś 8mb jakaś padaka.Ciekawe jak się na nim ogląda 720p wideo na youtube?
http://tablica.pl/oferta/acer-extensa-5220-hdd-250gb-ID4qmj7.html#b49016cd2d

Jak wy myślicie zmienilibyście kompa na lapka czy zostawić sobie go ;)??

Piotrek
Piotrek
  13 grudnia 2013
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970

Ja osobiście mam PC i laptopa ;) a co do twojego pytania to jeżeli dużo bym grał to wolałbym PC bo wygodniej to raz a dwa lepszy sprzęt i dużo taniej niż laptop ale jeżeli używasz go głównie do przeglądania internetu i od czasu do czasu do jakieś gry to lepiej zainwestować w laptop ;)

pawciomistrz
pawciomistrz
  13 grudnia 2013

laptop jest lepszy

raugi
Posty: 10221 (po ~117 znaków)
Reputacja: 17 | BluzgometrTM: 17
raugi
  14 grudnia 2013

porównywanie pc-ta z laptopem jest niedorzeczne, laptop jest przede wszystkim dla ludzi mobilnych, pc-wiadomo ma stać w domu i tyle...

codecalm86
codecalm86
  14 grudnia 2013
Laptop nie jest do grania, chyba że grasz w karty. Już sama konstrukcja urządzenia nie nadaje się do grania, połączenie klawiatury i monitora. Minimalna możliwość wymiany podzespołów na nowsze, a części są droższe i mniej wydajne.

Co zyskujesz posiadając laptopa, mobilność. Tylko jeśli cała twoja mobilność zamknie się w przenoszeniu go z biurka do łóżka i na odwrót?

Ja zastosowałem takie rozwiązanie, mocny PC stacjonarny, do pracy, muzyki i gier, a słabszy biznesowy laptop jak gdzieś jadę lub wychodzę, w domu do neta i klepania kodu w łóżku.
pawciomistrz
pawciomistrz
  14 grudnia 2013

tylko ze laptopa możesz mieć wszędzie w każdym miejscu a stacjonarnego nie możesz i możesz laptopa podpiac pod monitor

codecalm86
codecalm86
  14 grudnia 2013

I ile osób to robi? W posiadaczy laptopów traktuje go jako komputer stacjonarny, nie ruszając go praktycznie z miejsca. Więc po co ta przepłacona mobilność i dużo niższa wydajność, jeśli komputer i tak leży w miejscu?

JakZycEch
JakZycEch
  14 grudnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: I ile osób to robi? W posiadaczy laptopów traktuje go jako komputer stacjonarny, nie ruszając go praktycznie z miejsca. Więc po co ta przepłacona mobilność i dużo niższa wydajność, jeśli komputer i tak leży w miejscu?


plusik i eot
demolka997dzwon
demolka997dzwon
  14 grudnia 2013

używanego laptopa nie kupuj tym bardziej komputer stacjonarny najlepiej nówkę sztukę na takim sprzęcie nie warto oszczędzać lepiej przepłacić niż wydać mniej a potem się obwiniać

GronekGnk
GronekGnk
  15 grudnia 2013

stacjonarny duzo lepszy bez porownania jezeli chodzi o gry do internetu najlepiej laptop

pawciomistrz
pawciomistrz
  15 grudnia 2013

tylko ze teraz są propocje i zniżki na laptopy i stacjonarnego komputer i najlepszy system 32 bity patrz uważnie skad pochodzi laptop/pc i system na laptopy 2-3 sterowniki musisz mieć w zapasie kopie systemu orginał

SiedzeNaSwini
SiedzeNaSwini
  16 grudnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: codecalm86: I ile osób to robi? W posiadaczy laptopów traktuje go jako komputer stacjonarny, nie ruszając go praktycznie z miejsca. Więc po co ta przepłacona mobilność i dużo niższa wydajność, jeśli komputer i tak leży w miejscu? plusik i eot


Choćby dlatego by zużywać mniej prądu? Teraz laptopy w stresie potrafią zużywać około 20 watt - jak ktoś nie korzysta z komputera do bardziej ambitnych rzeczy, to mimo wszystko polecałbym laptopa - nawet jeśli mobilności nie wykorzysta w pełni. Po prostu najczęściej nie odczuje diametralnej różnicy podczas przeglądania internetu. Poza tym - jak ktoś chce pokazać coś np. swojemu domownikowi, dziewczynie, czy komuś tam bierze laptopa w łapki i pokazuje - nie musi wołać tej drugiej osoby. Poza tym, jak ktoś wspomniał - zależy jak chcesz komputera używać. Ja nawet do programowania wolałbym komputer stacjonarny - przy większych projektach trochę to trwa zanim coś sie skompiluje - no i wielkim plusem jest większy ekran z najczęściej większą rozdzielczością - komfort pracy na wysokim poziomie.
pawciomistrz
pawciomistrz
  16 grudnia 2013

i musisz sprawdzić system czy nie ma wirusów czy coś nie uszkodzili ci bo czasem coś uszkodzą i do serwisu polecam ci laptop i sprawdz na laptopie sterowniki baterie i inne gwarancja pudełko ile licencja ma na system 7 home premium jest ok a windows 8 jest w kilku wersjach i jest okropnym systemem

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.