Patriotaa
Patriotaa
  13 grudnia 2013 (pierwszy post)

Witam mam laptopa o mocy:
Grafika 32mb
1,4ghz procek
1gb ramu
A teraz mam pytanie jak usunąć zbędne programy i przyśpieszyć działanie xp na laptopie? Jest jakiś prosty na to patent czy trzeba trochę kombinować?

JakZycEch
JakZycEch
  13 grudnia 2013

pousuwać zbedne rzecz,ktore wlaczaja sie z chwila startu windowsa
w uruchom wpisz msconfig i tam poodznaczaj niepotrzebne rzeczy
mozesz tez jakims programem typu ccleaner przeczyscic rejestr

Patriotaa
Patriotaa
  13 grudnia 2013

Mam powyłańczane używam tune Up utilites:)

pawciomistrz
pawciomistrz
  13 grudnia 2013

niedługo xp nie ma musisz system zmienić

Patriotaa
Patriotaa
  14 grudnia 2013

Ten laptop ma tylko stery pod xp.

pawciomistrz
pawciomistrz
  15 grudnia 2013

to musisz zmienić sterowniki

MarcinKapinski
MarcinKapinski
  15 grudnia 2013

Na takim starociu to lepiej korzystać z jakiejś dystrybucji Linuksa.

pawciomistrz
pawciomistrz
  15 grudnia 2013

linuksy wirusy mają a driver profesjonal pobierz pełna wersja i ci automatycznie aktualizuje sterowniki ja tak miałem i jest ok daj łapke w gurę

PanChrystek
PanChrystek
  16 grudnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: linuksy wirusy mają

Ty tak na poważnie czy to tylko marne prowo?
MarcinKapinski
MarcinKapinski
  17 grudnia 2013

Wirusy na Linuksa można by policzyć na palcach jednej ręki i to tak prymitywne że aby wyrządzić szkodę proszą użytkownika o podanie hasła admina. ;)

PanChrystek
PanChrystek
  17 grudnia 2013

Te czasy już dawno minęły, jest już parę szkodników bardziej wyrafinowanych, ale nadal nie stwarzają większego zagrożenia, dla kogoś kto aktualizuje system w miarę systematycznie. Tak czy inaczej Linux > Windows

MarcinKapinski
MarcinKapinski
  17 grudnia 2013

Czy Linux > Windows, zależy od zastosowań. Jeśli ktoś gra w gry na PC bądź zrobił z kompa domowe centrum multimedialne to nie ma bata - musi być Windows. Jeśli jednak ktoś potrzebuje systemu do bezpiecznego surfowania po internecie, powinien wybrać Linuksa.
Najlepiej mieć oba systemy i pliki w chmurze. ;)

Paffeuu
Paffeuu
  24 grudnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy Linux > Windows, zależy od zastosowań. Jeśli ktoś gra w gry na PC bądź zrobił z kompa domowe centrum multimedialne to nie ma bata - musi być Windows. Jeśli jednak ktoś potrzebuje systemu do bezpiecznego surfowania po internecie, powinien wybrać Linuksa. Najlepiej mieć oba systemy i pliki w chmurze. ;)


No coment... System nie ma nic do rzeczy... Obie platformy są narażone na ataki w takim samym stopniu... Nie ma wirusów " Pod MS czy LINUXA " a co zastosowania. Gry z MS odpalać na linuxie można już od wielu lat :P Wystarczy tylko pobrać patche...

Konto usunięte
Konto usunięte: Witam mam laptopa o mocy: Grafika 32mb 1,4ghz procek 1gb ramu A teraz mam pytanie jak usunąć zbędne programy i przyśpieszyć działanie xp na laptopie? Jest jakiś prosty na to patent czy trzeba trochę kombinować?


Usuń totalnie wszystko co zbędne i pilnuj ramu. To w sumie wszystko ;> CCleaner i stale sobie tylko rejestr czyść, Co do GPU to w managerze karty all na LOV i wystarczy ;] Do surfowania i pracy bezproblemowo Ci taki sprzęt posłuży.
Pozdrawiam.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.