Mariolka
Posty: 13277 (po ~82 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 2022
Mariolka
  16 listopada 2013 (pierwszy post)

Cześć

Posiadam laptopa marki Toshiba C660 1x2. Mam możliwość oddania go mamie i w zamian kupienia Sony Vaio FIT E.
Czy warto go wymienić na ten model? A może jest coś innego godnego polecenia w podobnej cenie do Sonego?

PS
Zależy mi, żeby laptop był biały lub miał białe elementy - takie moje zboczenie. ;-)

DorixP, Ayane, Czeska, own, Veos, Marjolka, Mariolka

jestemzenek
jestemzenek
  16 listopada 2013

najlepiej to iść do sklepu i sprzedawcy się zapytać czy warto czy nie tu na forum nie zawsze dobrze umieją doradzić

SiedzeNaSwini
SiedzeNaSwini
  16 listopada 2013

Wszystko zależy od tego ile musiałabyś dopłacić, ogólnie sony na pewno będzie lepszy jeśli chodzi o wykonanie, te konsumenckie toshiby są raczej tragicznej jakości (tak jak większość konsumenckich laptopów). Co do parametrów - nie mogę powiedzieć nic, nie znając konkretnych specyfikacji. Zapewne Sony będzie bardziej wydajny. Jeśli chodzi o pracę "biurową" to zapewne druzgoczącej różnicy nie odczujesz - chyba, że wynikającą z jakości obsługi sprzętu. :p

Mariolka
Posty: 13277 (po ~82 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 2022
Mariolka
  17 listopada 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: najlepiej to iść do sklepu i sprzedawcy się zapytać czy warto czy nie tu na forum nie zawsze dobrze umieją doradzić
Oj, sprzedawcom w sklepach nie ufam - często mają premie za wciskanie RTV danej firmy albo w ogóle nie mają pojęcia, co sprzedają, więc to niezbyt dobry pomysł. :P

Oczywiście zapomniałam podać konkretny model, przepraszam. Mowa o tym: Sony Vaio Fit E
Ogólnie taktowanie procesora dosyć podobne, mogłoby się wydawać, że w sumie słabsze, ale układ chyba sporo nowszy, więc może jest lepiej. Nie wiem, nie znam się. :D Da radę z niego wyciągnąć coś więcej niż z mojej Toshiby?
Laptop służy mi też do grania (jak Diablo 3 odpali bez przycinania, to będzie dobrze, tyle mi do szczęścia wystarczy). ;)

DorixP, Ayane, Czeska, own, Veos, Marjolka, Mariolka

Sephiroth
Sephiroth
  17 listopada 2013
Mariolka
Mariolka: Sony Vaio FIT E.

740m na pokładzie vs 315m z toshiby. procesor nowszej generacji(choć wolałbym procesor z serii 4), który ma mniejszy pobór energii - dłuższa praca na baterii.
Skoro grasz warto wymienić. mimo wszystko pomyśl o podkładce typu cooler master notepal u3. kosztuje w granicach 150 zł, ale wydłuży Ci żywotność sprzętu.
Konto usunięte
Konto usunięte: ogólnie sony na pewno będzie lepszy jeśli chodzi o wykonanie, te konsumenckie toshiby są raczej tragicznej jakości

Toshiby robią lepsze budy niż konkurencja, a valio to nie są marketówki niby? Problemem sony są ceny napraw pogwarancyjnych:)
Konto usunięte
Konto usunięte: sprzedawcy się zapytać czy warto

slaby trolling
Konto usunięte
Konto usunięte: Jeśli chodzi o pracę "biurową" to zapewne druzgoczącej różnicy nie odczujesz

photoshop, autocad, to też programy"biurowe":)
SiedzeNaSwini
SiedzeNaSwini
  17 listopada 2013

Oczywiście masz rację, vaio to też są laptopy konsumenckie ale przez moje ręce przeszło zbyt wiele uszkodzonych toshib by je z czystym sercem polecić, czy uznać że czymś specjalnym się wyróżniają. A vaio trafiają mi się raz na parę miesięcy (serwis komputerowy).
Co do pracy biurowej - oczywiście masz rację, nie chciałem pisać wprost, że jak na potrzeby nastolatki - nie powinna poczuć druzgoczącej różnicy. Chyba, że rzeczywiście gra w jakieś gry/korzysta z bardziej zaawansowanych aplikacji do obróbki wideo/grafiki etc.

Mariolka
Posty: 13277 (po ~82 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 2022
Mariolka
  17 listopada 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Chyba, że rzeczywiście gra w jakieś gry/korzysta z bardziej zaawansowanych aplikacji do obróbki wideo/grafiki etc.

Gram i często używam Photoshopa oraz Lightrooma. ;)

DorixP, Ayane, Czeska, own, Veos, Marjolka, Mariolka

SiedzeNaSwini
SiedzeNaSwini
  17 listopada 2013

To nie ma się co zastanawiać. (; do podstawowych gier ta grafika wystarczy - chyba, że masz jakiś określony budżet to można się zastanowić nad czymś innym. (; Ale nie oczekiwałbym czegoś dużo bardziej wydajnego.

Mariolka
Posty: 13277 (po ~82 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 2022
Mariolka
  17 listopada 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: To nie ma się co zastanawiać. (; do podstawowych gier ta grafika wystarczy - chyba, że masz jakiś określony budżet to można się zastanowić nad czymś innym. (; Ale nie oczekiwałbym czegoś dużo bardziej wydajnego.

I procesor też da radę? ;-) W grach, w które gram minimalne taktowanie to zazwyczaj ponad 2GHz, więc moja Toshiba na niektórych też ledwo wyrabiała (momentami zamrażany obraz), ale to w sumie może być równie dobrze wina słabszej grafiki?
Budżet to ok 2,2 tys. zł

DorixP, Ayane, Czeska, own, Veos, Marjolka, Mariolka

SiedzeNaSwini
SiedzeNaSwini
  17 listopada 2013

Zależy w jakich grach, niektóre bardziej obciążają procesor - inne grafikę. Zakładam, że tu winna była głównie grafika. (;

Sephiroth
Sephiroth
  17 listopada 2013
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
Mariolka
Mariolka: Budżet to ok 2,2 tys. zł
http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/7834729 jedynie cos takiego. mocniejszy procek z turbo boostem wiec dojdzie gdzieś do 3ghz. grafiki lepszej w tej cenie nie uświadczysz, minus taki ze nie ma systemu:) http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/7767769
jeszcze tak można
Piotrek
Piotrek
  18 listopada 2013

A ja poleciłbym ten laptop ;) http://allegro.pl/bialy-asus-x550cc-i5-8gb-500gb-gt720m-zestaw-i3684009525.html

SiedzeNaSwini
SiedzeNaSwini
  18 listopada 2013

Jeśli są to gry z trochę bardziej zaawansowaną grafiką, to gf720m może okazać się niewystarczający.
http://www.notebookcheck.pl/NVIDIA-GeForce-GT-720M.90440.0.html
http://www.notebookcheck.pl/NVIDIA-GeForce-GT-740M.89902.0.html

Ale jeśli są to gry bardziej obciążające procesor (takich gier jest mało, symulatory, menadżery), to może rzeczywiście lepiej zastanowić się nad asusem.

Sephiroth
Sephiroth
  18 listopada 2013
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
Piotrek
Piotrek: A ja poleciłbym ten laptop ;)

-_- malo mnie obchodzi oczko przy profilu. Proponuję trochę ogarnięcia w temacie, post wyżej podałem sprzęty z 740M bo to minimum dziś wydajność 720 jest średnio do zaakceptowania:)
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale jeśli są to gry bardziej obciążające procesor (takich gier jest mało, symulatory, menadżery), to może rzeczywiście lepiej zastanowić się nad asusem.

w czym komp piotrka jest wydajniejszy od proponowanych przeze mnie?

Niektórzy tylko przez niedopatrzenia mieszaja dziewczynie w głowie
SiedzeNaSwini
SiedzeNaSwini
  18 listopada 2013
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
Konto usunięte
Konto usunięte: w czym komp piotrka jest wydajniejszy od proponowanych przeze mnie?Niektórzy tylko przez niedopatrzenia mieszaja dziewczynie w głowie
W tym, że mieści się w przedziale cenowym ale i tak należy doliczyć te ~400 zł do systemu. Nawet najbardziej wydajna karta graficzna nie zadziała równie dobrze pod linuksem - a nawet jeśli nie będzie możliwe jej równie dobre wykorzystanie w grach poza nielicznymi wyjątkami. (;Tu nie ma niedopatrzenia, tylko jak będzie miała na zbyciu te 600 zł by móc w pełni legalnie korzystać z laptopa to będzie to znacznie lepsza propozycja.

http://allegro.pl/bialy-lenovo-z510-i3-4gb-1tb-gt740-pods-klaw-gra-i3706014423.html (niestety też bez systemu) Ten ma trochę lepszy procesor od sony vaio proponowanego przez Ciebie - to moje prywatne zdanie ale wolałbym lenovo zamiast sony.

Kładłbym nacisk przede wszystkim na kartę graficzną - potem na procesor, oczywiście nie twierdzę, że nie jest ważny. Ale o ile nie przeszkadza Ci brak systemu i konieczność instalowania go od zera (zawsze można się czegoś nauczyć :P) to bierz bez systemu.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.