puddy
puddy
  30 października 2013 (pierwszy post)

Witam obecnie posiadam wyrób smartfono-podobny jakim jest s. galaxy gio kupiony na szybko efekt taki że jest 3 raz w serwisie i dali mi jasno do zrozumienia że raczej usterki będą nadal występować , dlatego też jestem zmuszony do kupienia nowego tym razem na spokojnie co byście polecili ps . tylko coś porządnego bo już mam dosyć serwisów :) a i zastanawiam się nad note 3 lub galaxy s4 generalnie tel najlepiej na androidzie. Telefonu używam głównie do rozmów i internetu czasami zdjęcia jakieś pyknę i tyle czekam na propozycje może mi coś doradzicie

Edge
Edge
  30 października 2013

jeśli tylko do

Konto usunięte
Konto usunięte: Telefonu używam głównie do rozmów i internetu czasami zdjęcia jakieś pyknę i tyle

to wystarczy Ci ACE 3 - aparat 5MP, moduł LTE (o ile taką wersję wybierzesz), 4 calowy wyświetlacz, w wersji LTE dwurdzeniowy procesor 1,2GHz
Wywalanie kasy na SGS4, Note 3 lub Z1 (bo o tych telefonach pomyślałem czytając sam tytuł) mija się z celem, bo nie wykorzystasz nawet 1/3 ich potencjału.
Chyba, że koniecznie chcesz szpanować, to jeszcze SGS4 mini jest ciekawy
MuyBueno
MuyBueno
  2 listopada 2013

Moim zdaniem dobrą opcją będzie za niedługo Nexus 5 .

Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  2 listopada 2013

Zależy od proporcji, jeżeli głównie rozmawiasz, to Sony Z1. Wg GSMArena, najdużej porozmawiasz właśnie na Z1, ale za to dosyć krótko poserfujesz na necie..
Jeżeli chciałbyś długo serfować i trochę krócej rozmawiać, to LG G2.
Kwestia tego, czy masz duże dłonie, bo oba telefony nie należą do najmniejszych i możesz mieć kłopot z ich obsługą jedna dłonią.

Edge
Edge
  3 listopada 2013

rozmowy i internet obsłuży nawet Galaxy Young, więc po co pakować kasę w high-endowe telefony?

Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  3 listopada 2013
Edge
Edge: rozmowy i internet obsłuży nawet Galaxy Young, więc po co pakować kasę w high-endowe telefony?

Po to by bateria działała jak najdłużej. Jeżeli ktoś intensywnie korzysta z telefonu, to dzień na jednym ładowaiu, może okazać się trudnym do osiągnięcia wynikiem. Jeżeli ktoś wykonuje kilkanascie minut połączeń i tyle samo przegląda neta, to oczywiście Young też go nie zawiedzie.
Edge
Edge
  3 listopada 2013

jeśli chodzi o baterię to można potestować Monstera ;) http://www.pentagram.pl/produkty/smartfony/monster-x5

Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  3 listopada 2013

Ponad 200 gram wagi z tą lepszą baterią. Nie dość, że trzeba mieć duże dłonie, to jeszcze duże bicepsy ;)

puddy
puddy
  3 listopada 2013

Przez tel rozmawiam bardzo dużo jest mi potrzebny do pracy , co do wielkosci dzisiaj miałem okazję bawić się note III i wydał mi się zbyt duży i bardzo nie poręczny .Bateria a raczej jej wytrzymalosc jest istotna. To idąc za waszymi radami muszę sprawdzić tą z1

Edge
Edge
  3 listopada 2013

zasada jest prosta - im większy ekran, tym szybciej pada bateria. Uwielbiam Sony i Z1 to mój następny telefon, ale Z1 mimo dużej pojemności baterii, ma duży wyświetlacz i potężny procesor, który ją zżera.

MrDaybreak
Posty: 7 (po ~114 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 17
MrDaybreak
  5 listopada 2013

Od siebie moge polecic Galaxy S3, sprawuje sie ladnie i jesli potrafimy wszystko pieknie ustawic to i bateria starczy na sporo.

Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  5 listopada 2013
Edge
Edge: zasada jest prosta - im większy ekran, tym szybciej pada bateria.

Tylko należy też wziąć pod uwagę inną zasadę. Im mniejszy ekran, tym mniejsza bateria. Jak pokazują ostatnie testy najnowszych smarfonów, lepiej mieć większy ekran i większą baterię, niż odwrotnie.
Edge
Edge
  5 listopada 2013
Qbkens
Qbkens: Tylko należy też wziąć pod uwagę inną zasadę. Im mniejszy ekran, tym mniejsza bateria. Jak pokazują ostatnie testy najnowszych smarfonów, lepiej mieć większy ekran i większą baterię, niż odwrotnie.

ostatnio gdzieś mi mignęło kilka świetnych opinii o trybie Stamina w Xperii L, do tego kilka innych zalet jak np. jakość dźwięku... może warto iść w tym kierunku?
papermache
papermache
  5 listopada 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: tylko coś porządnego bo już mam dosyć serwisów :)

Nawet jeśli będzie to porządny model, to możesz trafić na trefny egzemplarz (rzadko, ale się zdarza), więc nie zrażaj się jak coś. ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: a i zastanawiam się nad note 3 lub galaxy s4 generalnie tel najlepiej na androidzie. Telefonu używam głównie do rozmów i internetu czasami zdjęcia jakieś pyknę i tyle czekam na propozycje może mi coś doradzicie

Jeśli telefon nie ma być jednym z Twoich narzędzi pracy, to nie ma sensu pakować się w ostatnio wydane i najdroższe modele. Możesz rozejrzeć się za poprzednimi wersjami, czyli Note II i Galaxy SIII. Będą wystarczające.
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  5 listopada 2013

Lepsze jest wrogiem dobrego, a Z1 taka własnie jest.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.