Motocykliczny
Motocykliczny
  23 sierpnia 2013 (pierwszy post)

Siemka mam problem z monitorem LCD ViewSonic vx2255vmb
Otóż miga mi dioda od monitora a na ekranie nic nie widać. W sensie, jak się dioda zapala, to przy tym jak gaśnie, to jak by podświetlenie wyłączało. Czyli mruga podświetlenie. jak mruga dioda. Nie wiem jak to mam wyjaśnić;d staram się najlepiej jak mogę.;p Mam na dzieje że coś mi doradzicie, podłączałem monitor do notebooka i nic, komputer normalnie startuje ;/.

GRADEK83
GRADEK83
  23 sierpnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: LCD ViewSonic vx2255vmb
Na początek sprawdź czy przewody sygnałowe nie odczepiły się czasem jeśli nie to albo padła jedna ze świetlówek albo podświetlanie matrycy monitor do serwisu albo jesli ma gwarancję to na gwarancji a jak nie to wystaw jako uszkodzony na allegro i kup nowy
Motocykliczny
Motocykliczny
  23 sierpnia 2013

kable zmieniałem, konwerstory podobno do wymiany. Gdzieś wyczytałem ;p

GRADEK83
GRADEK83
  23 sierpnia 2013

nie grzeb jeśli się nie znasz na elektronice i nie

Konto usunięte
Konto usunięte: konwerstory

Tylko kondensatory ale one bez powodu też się nie uszkadzają...
Motocykliczny
Motocykliczny
  23 sierpnia 2013

A ile to by kostowało... Tzn. Wymiana kondensatorów

GRADEK83
GRADEK83
  23 sierpnia 2013

O ile to kondensatory to tak do 80zł w serwisie jak nie 120zł więc nie opłacalne a jeśli to jeszcze świetlówka to już całkiem odpada

Motocykliczny
Motocykliczny
  25 sierpnia 2013

Dziś podłączyłem monitor, i w środku wydaje jakiś pisk. Teraz nie mruga dioda, tylko świeci cały czas, i nie mogę wyłączyć monitora. A co do wymiany tych kondensatorów to starał bym się sam to wymienić ;]

Dawiiido
Dawiiido
  25 sierpnia 2013

Nowy czy używany monitor

Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 36
tomas
  25 sierpnia 2013
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
Konto usunięte
Konto usunięte: co do wymiany tych kondensatorów to starał bym się sam to wymienić ;]


Bez diagnozy osoby, która sprawdzi to od strony praktycznej, nie ma co za wiele wymyślać...problem z hardware, więc nikt Ci tu nie pomoże, cokolwiek by nie napisał :) Co do samej wymiany kondensatorów, to nie są to drogie rzeczy...myślę, że i sam byś podołał..uwzględniając trafność diagnozy, naturalnie ;)
Konto usunięte
Konto usunięte: Nowy czy używany monitor

Pewnie nowy, skoro nie działa :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.