szymontir
Posty: 178 (po ~316 znaków)
Reputacja: -8 | BluzgometrTM: 9
szymontir
  21 lipca 2013 (pierwszy post)

Witam wszystkich!
Skończyła mi się pamięć w telefonie, więc kupiłem sobie kartę pamięci. 8GB ale nie wiem czy to ma znaczenie. Natomiast problem mam z tym, że nie mogę skopiować tych danych z pamięci telefonu na komputer! (przez "micro USB") Gorzej jak nie będę mógł kopiować tym kablem z karty pamięci! Na necie jak patrzyłem nie ma konkretnego rozwiązania problemu a programy do nokii coś mi się nie chcą ściągnąć (możliwe że one są konieczne). Ktoś ma propozycję rozwiązania problemu? Pozdrawiam!

TobiXywa
Posty: 676 (po ~121 znaków)
Reputacja: -18 | BluzgometrTM: 758
TobiXywa
  21 lipca 2013

To może najpierw skopiuj zawartość tego co masz na telefonie na kartę pamięci.

:lol2:i'm out:crylol:
szymontir
Posty: 178 (po ~316 znaków)
Reputacja: -8 | BluzgometrTM: 9
szymontir
  21 lipca 2013

To nic nie dało. Prawdopodobnie potrzebuje chyba specjalnego czytnika kart pamięci jaki ma moja siostra w laptopie by móc przenosić dane. A nie da się tego zrobić przez kabel (co mnie dziwi). Nie wiem

Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 36
tomas
  22 lipca 2013

Ściągnij z internetu Nokia PC Suite i zainstaluj. Podłączając telefon, wyświetli się zapytanie, w jakim trybie chcesz go podłączyć; magazyn wymienny, czy danych..coś w tym stylu, czy tryb PC Suite. Wybierając Magazyn danych, zainstaluje Ci kartę, jako urządzenie zewnętrzne, natomiast wybierając tryb Suite, zainstaluje Ci się wszystko związane z telefonem, gdzie będziesz miał wtedy dostęp do wszystkich zasobów :) Nie wiem, czy rónież do karty z tego trybu przez aplikację ;) Tutaj masz link do aplikacji http://www.nokia.com/pl-pl/pomoc/produkty/x2-00/ Bez tego nie będziesz miał dostępu do zasobów telefonu :)

szymontir
szymontir: a programy do nokii coś mi się nie chcą ściągnąć

Spróbuj przez inną przeglądarkę, lub przez akcelerator pobierania....opisz może obszerniej, co się dzieje podczas próby pobraqnia. Zobacz z tego linka, co podałem..strona producenta.
szymontir
Posty: 178 (po ~316 znaków)
Reputacja: -8 | BluzgometrTM: 9
szymontir
  22 lipca 2013

Mam wredny internet z Orange :/ Bezprzewodowy. Ciężko jest cokolwiek mi ściągnąć. Jak na razie wyskakuje mi tylko "błąd pobierania". Poczekam jeszcze z tą godzinę aż się niby ściągnie i zobaczę.

szymontir
Posty: 178 (po ~316 znaków)
Reputacja: -8 | BluzgometrTM: 9
szymontir
  23 lipca 2013

Ściągnąłem program "Nokia PC Suite". Niby już wszystko powinno działać, ale zawiesza mi się w momencie "uzyskaj połączenie" wyskakuje informacja: "Sprawdź czy telefon nie jest zablokowany za pomocą kodu zabezpieczającego." I mogę sobie czekać nawet parę godzin i nic!

szymontir
Posty: 178 (po ~316 znaków)
Reputacja: -8 | BluzgometrTM: 9
szymontir
  24 lipca 2013

No nic. Wkurzyłem się i kupiłem sobie uniwersalny czytnik kart pamięci na USB. Teraz nie mam żadnego problemu. Ale wydatek był... Pozdro!

szymontir
Posty: 178 (po ~316 znaków)
Reputacja: -8 | BluzgometrTM: 9
szymontir
  26 lipca 2013

Nie wiem czy zakładać nowy temat to napiszę jeszcze w tym. Kupiłem taki oto czytnik kart pamięci: http://www.mobihaus.net/product_images/u/941/Siyoteam_SY-630_2L__67477_zoom.jpg
Czyta moją kartę z Nokii X2 ale coś nie chce MINI SD 128 MB ze starego Sagema My 501X.
Prawdopodobnie mam tam interesujące skarby ;) Zależy mi by dostać się do tych danych (głównie zdjęcia).

Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 36
tomas
  28 lipca 2013

Temat zamykam, jako że problem po części rozwiązany. W Twoim przypadku problem może leżeć po stronie systemu, lub sprzętu, a to już wątek na oddzielny temat :). Przeczytaj proszę Poradnik http://www.fotka.pl/forum/gry_i_elektronika/82513,_Jak_dbac_o_komputer i postaraj się troszkę zadbać o system na poczatek :)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.