Edge
Edge
  19 lipca 2013 (pierwszy post)

Witam

Na początek garść informacji:
System operacyjny: Windows 7 Home Premium 32bit.
ISP: UPC
modem: CISCO EPC3212
Łącze ethernetowe (i tylko takie)
brak napędu optycznego

Obraz sytuacji:
kupiłem nowy komputer, zainstalowałem system i po podłączeniu kabla, rzeczony komputer nie łączy się z internetem. Wykrywa podłączenie, ale za cholerę nie chce się połączyć. Twierdzi, że błąd modemu.
Sterowników nie instalowałem bo na stronie producenta nie bardzo wiem które wybrać.

Pytania: co zrobić, żeby działało?
czy instalacja sterownika wystarczy? Który wybrać?

Jacek80
Jacek80
  20 lipca 2013

Skoro łączysz się przez łącze ethernetowe, to żadne inne sterowniki oprócz tych od karty sieciowej nie są Ci potrzebne. Sterowniki od niej masz na CD od płyty głównej lub możesz poszukać nowszych na stronie producenta (zapewne to Realtek). Jeżeli łączyłbyś się z modemem przez USB to wtedy dodatkowe sterowniki są potrzebne, które powinny być dorzucone do modemu też na CD.
Jeżeli ze sterownikami jest wszystko ok, to możesz także wykonać reset modemu (mały przycisk na igłe gdzieś z tyłu)

Edge
Edge
  20 lipca 2013

Sterowniki ethernetowe ściągnąłem i zainstalowałem, dzięki temu w ogóle wykrywa połączenie.
Reset modemu też nie pomógł.
Płyt odtwarzać nie mogę bo nie mam napędu.

Jacek80
Jacek80
  20 lipca 2013

a sprawdź czy da radę wejść na stronę konfiguracyjną modemu, wpisując w przeglądarce zamiast adresu, numer IP: 192.168.0.1 albo 192.168.100.1 lub inny podany w instrukcji

Jacek80
Jacek80
  20 lipca 2013

ewentualnie tutaj masz zawartość płyty CD od modemu w pliku zip
http://www.cisco.com/web/consumer/support/drivers/Cable_Modem_Installation_CD.zip

Jak przez sieciówkę nie będzie śmigać, to zmień na kabel USB i zainstaluj oprogramowanie z płyty.
Jak dalej będzie lipa, to możliwe, że z modemem coś jest nie tak

Edge
Edge
  20 lipca 2013

Sprawdzę tą płytę, a kabla USB nie mam i w tym problem bo nawet nie mam jak sprawdzić tej opcji.

Jacek80
Jacek80
  20 lipca 2013

teraz przeglądałem sobie instrukcję tego modemu i chyba ma on zablokowana stronę konfiguracyjną z poziomu przeglądarki
spróbuj tak...
upewnij się że we właściwościach połączenia sieciowego masz ustawione na Automatyczne pobieranie adresu IP i DNS
a następnie w wierszu polecenia wpisz
ipconfig/release (enter)
ipconfig/renew (enter)

GRADEK83
GRADEK83
  20 lipca 2013

Jeśli miałeś na modemie włączony serwer DHCP to powinno cię wpuścić po kablu bez problemu ale jeśli ktoś ci ustawiał i wpisał łączenie po mac adresie chyba w firewallu to wystarczy że albo w Modemie zmienisz MACa na taki jaki ma twoja sieciówka albo ze starej sieciówki przepiszesz MAC adres i wklepiej go do obecnej sieciówki

Edge
Edge
  20 lipca 2013

poskutkowało przeinstalowanie sterowników płyty głównej :)

GRADEK83
GRADEK83
  20 lipca 2013

Warto sprawdzić też w specyfikacji płyty głównej jaki ma się procesor i jaka wersja biosu go wspiera i w razie potrzeby uaktualnić gios

Martinez90wawa
Martinez90wawa
  20 lipca 2013

wywal mcafee jezeli go masz, on blokuje dostep do neta
mialem tak na lapku.

Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 36
tomas
  22 lipca 2013

A

Konto usunięte
Konto usunięte: ale jeśli ktoś ci ustawiał i wpisał łączenie po mac adresie chyba w firewallu to wystarczy że albo w Modemie zmienisz MACa na taki jaki ma twoja sieciówka albo ze starej sieciówki przepiszesz MAC adres i wklepiej go do obecnej sieciówki

Kontrola po MAC adresie działa tylko w przypadku wifi, jeśli o urządzenia dla użytku domowego chodzi ;) Poandto kontrola MAC polega na dopisywaniu adresó kart, jakie mają być akceptowane, bądz odrzucane ;) MAC adres na urządzeniach zmienia się, jeśli provider ma ustawioną kontrolę po MAC adresie, a my zmieniliśmy sprzęt...więc najprościej wtedy. Dla karty natomiast zmieniamy mac, jeśli jest ona fizycznie wymieniana, a nie mamy dostęp, żeby dopisać nowy mac adres..wtedy zmieniamy na ten ze starej karty :)
Edge
Edge: poskutkowało przeinstalowanie sterowników płyty głównej :)

Super, że udało Ci się rozwiązać problem :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.