DuchPastwisk
DuchPastwisk
  1 lipca 2013 (pierwszy post)

Jakiś czas temu nabyłem nowy laptop.
http://allegro.pl/laptop-samsung-2x2-4ghz-4gb-500gb-w8-428782-d-i3248831965.html

Czy może ktoś mi powiedzieć jakie gry na nim będą działać? Niby wszystko pięknie, ale hitman 3 mi się zacinał...
Dowiedziałem się, że mam słabą kartę graficzną, może mi ktoś wytłumaczyć jaka jest hierarchia tych kart? Nie wiem nawet jak patrzeć na grafikę przy zakupię jakiejś gry, a nie powiem, bo chętnie w jakąś strzelankę bym podopierdzielał...

znajduch
znajduch
  1 lipca 2013
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
DuchPastwisk
DuchPastwisk: może mi ktoś wytłumaczyć jaka jest hierarchia tych kart?


Karty graficzne robi obecnie nVidia, AMD, i Intel. Ten ostatni robi grafiki "wspawane" w procesor. Do normalnej pracy wystarczą, obejrzysz film HD, przejrzysz internety ale w gry na najwyższych detalach nie porgasz. Na przyszłość, zanim kupisz sobie nową grę, sprawdź tą stronę. http://www.systemrequirementslab.com/CYRI/
Strona porównuje Twoje bebechy do wymagań gry.

Hitman 3 niby nie świeżynka ale może być problem z obsługiwaniem Twojej grafy przez grę stąd lagi. Pamiętam kumpel miał problem z płynnością w Jedi Academy II na jakiejś zintegrowanej grafce. Mimo iż komputer był od gry młodszy o kilka lat ;) Szukaj łat do gry, aktualizacji sterowników grafiki albo nie wiem co jeszcze :D
DuchPastwisk
DuchPastwisk
  1 lipca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Karty graficzne robi obecnie nVidia, AMD, i Intel.

A jak np jestem w sklepie i biorę grę do ręki, to jak mam to ogarnąć, żeby wiedzieć, że mi zadziała? chodzi o grafikę, bo resztę ogarniam...
DuchPastwisk
DuchPastwisk
  1 lipca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: ://www.systemrequirementslab.com/CYRI/

I czy ta strona jest wiarygodna? Jak się wyświetli, że zadziała tzn, że na 100 % będzie chodzić?
PrzegraniecxD
PrzegraniecxD
  1 lipca 2013
DuchPastwisk
DuchPastwisk: I czy ta strona jest wiarygodna? Jak się wyświetli, że zadziała tzn, że na 100 % będzie chodzić?


tak,ale moze sie ciac,klatkowac
Grafika: Intel® HD Graphics ta karta nie sluzy do grania,wiec ciezko zebys na niej w cos pogral
DuchPastwisk
DuchPastwisk
  1 lipca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Grafika: Intel® HD Graphics ta karta nie sluzy do grania,wiec ciezko zebys na niej w cos pogral

A jak rozpoznać na pudełku od gry, że na tej grafice mi pójdzie dana gra?
PrzegraniecxD
PrzegraniecxD
  2 lipca 2013
DuchPastwisk
DuchPastwisk: A jak rozpoznać na pudełku od gry, że na tej grafice mi pójdzie dana gra?


na pudełku nie rozpoznasz bo zazwyczaj wymagania co do karty graficznej sa dla Nvidii albo Ati
Szkoda,że nie napisali co to za dokladnie intel hd graphics
znajduch
znajduch
  2 lipca 2013

@DuchPastwisk:
Niestety, kupiłeś laptop za 1500 zł. Z gówna bata nie ukręcisz. Grafika zainstalowana w tym modelu jest budżetowa. Nowe gry mogą nie banglać starsze mogą nie obsługiwać. Najlepiej, przed zakupem gry pobrać wersję demo z torrentów ;)

DuchPastwisk
DuchPastwisk
  2 lipca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Niestety, kupiłeś laptop za 1500 zł.

Tzn, to moja siostra kupiła sobie w ramach komunii :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Nowe gry mogą nie banglać starsze mogą nie obsługiwać.

To jak mam rozpoznać czy gra zadziała? :(

Masz może jakąś stronkę gdzie poznam jak działa karta graficzna?
PrzegraniecxD
PrzegraniecxD
  2 lipca 2013

sciagac wersje demo albo piraty po czym gdy gra bedzie chodzic ok zakupic oryginal xD

DuchPastwisk
DuchPastwisk
  2 lipca 2013

Ale ja chcę ogarniać jak to działa! :D chce patrząc na pudełko wiedzieć o co chodzi, gdzieś się da przecież tego nauczyć :D

SiedzeNaSwini
SiedzeNaSwini
  2 lipca 2013

Było juz napisane. Wymagania są napisane na pudelku dla kart ati/nvidia nie dla Intela. Na wydajność karty składa się wiele czynników nie tylko jej pojemność. Tak wiec nie ma na to łatwego sposobu poza obeznaniem w kartach graficznych czy podpytaniem google.

DuchPastwisk
DuchPastwisk
  2 lipca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: nie dla Intela.

Dlaczego nie?

W takim razie jak mam szukać gier na mojego laptopa?
PrzegraniecxD
PrzegraniecxD
  2 lipca 2013
DuchPastwisk
DuchPastwisk: Dlaczego nie? W takim razie jak mam szukać gier na mojego laptopa?


bo karty graf Intela nie służa do grania
ZacnyUser
ZacnyUser
  3 lipca 2013
DuchPastwisk
DuchPastwisk: W takim razie jak mam szukać gier na mojego laptopa?


Nie ma co szukać.
Menu Start>Gry>Saper i napierdaIasz. Bo to wszystko na co stać ten zintegrowany układ. <3
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.