raugi
Posty: 10221 (po ~117 znaków)
Reputacja: 17 | BluzgometrTM: 17
raugi
  28 kwietnia 2013 (pierwszy post)

Witam, mam problem, może ktoś kto się zna pomoże??
Sprawa wygląda następująco: kilka dni temu sypnął się windows vista na moim kompie, co prawda sam system działa, ale zostały wyłączone same usługi systemowe, co gorsza nie mogę ich w żaden sposób włączyć, gdyś wygląda na to że usługa która uruchamia plik usług także jest wyłączona :(( i tak ściągnołem sobie windows vista na pendriva(nie posiadam napędu dvd) i próbowałem go zbootować ale co go próbuję zbotoować, to pojawia się czarny ekran i słysze piszczenia jakieś :( w biosie tego pendriva wykrywa, ustawiam priorytet bootowania ale i tak piszczy i instalka ani rusz...gdzieś w internecie nawet, wyczytałem że usługi da się włączyć m.in za pomocą otworzenia pliku regedit, czy też za pomocą wywołania wiersza poleceń, wpisując cmd, ale nie mogę wywołać rejestru i cmd, bo pojawia się komunikat: ,,nie odnaleziono pliku(nazwa pliku) dodam że sprawdzałem czy owe pliki istnieją, okazuję się że tak... już nie mam pomysłu co z tym zrobić...przez ten brak usług nie mogę praktycznie nic zrobić... może jakieś pomysły??

Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 36
tomas
  28 kwietnia 2013
raugi
raugi: co prawda sam system działa, ale zostały wyłączone same usługi systemowe,


Podejrzewam tutaj działanie wirusa....
raugi
raugi: ściągnołem sobie windows vista

To znaczy, że nie masz oryginalnego systemu??
raugi
raugi: wpisując cmd, ale nie mogę wywołać rejestru i cmd, bo pojawia się komunikat: ,,nie odnaleziono

Nic dziwnego...zwyczajnie nie wykryło Ci "urządzenia:, gdzie ów pliki znajdowac się powinny...
raugi
raugi: dodam że sprawdzałem czy owe pliki istnieją, okazuję się że tak... już nie mam pomysłu co z tym zrobić...przez ten brak usług nie mogę praktycznie nic zrobić... może jakieś pomysły??


Sprawdzając na innym kompie, pliki się znajdują...nie każdy Pendrive nadaje sie do "zrobienia: bootowalnego Pena, lub coś zle zrobiłes...można by rozmyślać sporo. Jeśli jednak nie posiadasz licencji na system, którego opisujesz w temacie, dalsza dyskusja w temacie zostanie zaprzestana :)
Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 36
tomas
  28 kwietnia 2013

Nie mniej jednak rejestr, czy jakiekolwiek usługi, nie mogą być przyczyną niepowodzenia instalacji, gdyz są to usługi tworzone podczas instalacji...a to, ze Ci piszczy oznacza jedynie, że albo nieopdowiedni pendrive, lub zle "zrobiony" :)

MIKROKONTROLER
MIKROKONTROLER
  28 kwietnia 2013

Przez F8 do trybu awaryjnego i przywracanie systemu ale chyba ta opcja nie działa w trybie awaryjnym aczkolwiek warto sprawdzić o ile miałeś włączoną opcje przywracania systemu. Albo pobrać combofixa i odpalić w trybie awaryjnym.

Johnson
Johnson
  28 kwietnia 2013

Tu masz tutorial jak poprawnie ustawic pendrive jako bootable, korzystalem z tego tutoriala wiele razy.

raugi
Posty: 10221 (po ~117 znaków)
Reputacja: 17 | BluzgometrTM: 17
raugi
  28 kwietnia 2013

tzn, przywracanie systemu ani rusz :) nawet w trybie awaryjnym, co do posiadania licencji to widzisz, muszę cię zmartwić :D:D bo mam licencję jak żeś taki ciekawy :)

Johnson
Johnson
  28 kwietnia 2013

mhmm link sie nie wkeil dziwnie http://www.youtube.com/watch?v=98xlSjTyCaQ

denaturat
denaturat
  29 kwietnia 2013

od lat stawiam ludzikom wszelkiej masci winslowsy z pendrive'ow bo szybciej niz z optyki zreszta teraz wiele kompow szczegolnie mobilnych nie ma optyki. A nawet jak jest to najczesciej nadaje sie na podstawke pod np piwo.

raugi
Posty: 10221 (po ~117 znaków)
Reputacja: 17 | BluzgometrTM: 17
raugi
  2 maja 2013

wiecie co?? dzięki wszystkim za pomoc, choć nikt nie pomógł to ja sobie pomogłem najlepiej jak umiałem, choć jestem w sumie amatorem instalacji wina z pendriva, nie mniej jednak cudem ręki boskiej, a także Ultrze ISO, zainstalowałem sobie vistę, ale i tak mnie pokarało bo zainstalował mi 64-bit no ale trudno, damy radę :) można temat zamknąć :D

adas92
adas92
  7 maja 2013

"zostały wyłączone same usługi systemowe" - Działanie wirusa, na skutek błędów systemu .

"ściągnołem sobie windows vista na pendriva(nie posiadam napędu dvd) i próbowałem go zbootować ale co go próbuję zbotoować, to pojawia się czarny ekran i słysze piszczenia jakieś" - System operacyjny na pen-drive'a, bootujemy tylko jeżeli gdy: Urządzenie jest sformatowane, mamy pliki bootowalne z wymaganymi plikami dla wybranego systemu operacyjnego oraz poprawną wersją bitową systemu . Tak zwany "Czarny Ekran" - Black screen + (piszczenia) , błędy płyty, można ustalić w bios-ie .

"w biosie tego pendriva wykrywa, ustawiam priorytet bootowania ale i tak piszczy i instalka ani rusz" - W tej sytuacji, proponowałbym uruchomić konsolę odzyskiwania systemu windows i naprawić błędne sektory dysku, polecenieniem "chkdsk /r" .
Piszczenia w wewnętrznego głośniczka płyty głównej, mogą świadczyć, o źle skonfigurowanym bios-ie, bądź wadliwym sprzęcie .

Bios +check ; disk + /r +/clear .
Błędy mogą się powtarzać, proponuję wykonać sprawdzenie dysku, bądź gdy nie pomoże, odcięcie uszkodzonego sektora dysku, podzielenie i instalacja ponownie dysku rozruchowego .

raugi
Posty: 10221 (po ~117 znaków)
Reputacja: 17 | BluzgometrTM: 17
raugi
  7 maja 2013

ja już sobie wgrałem :D:D

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.