DarkowyRyjek
DarkowyRyjek
  24 kwietnia 2013 (pierwszy post)

Od trzech dni straszliwie spowolnił mi się internet (Orange Freedom). Dzwoniłam na infolinię oni twierdzą że to nie ich sprawka, zrobiłam pełen skan lapka w poszukiwaniu wirusów-wirusów brak. Wkurzyłam się, zrobiłam reinstalkę systemu a problem nie został rozwiązany, internet chodzi jak czołg,na speedteście wskaźniczek ledwo co drga. Wiecie może co może być przyczyną że internet tak słabo działa?
Z góry dzięki za sensowne odpowiedzi.

SzaryChlopaczek
SzaryChlopaczek
  24 kwietnia 2013

sprobuj combofixem,ale watpie zeby pomoglo jak juz robilas formata

ItsHypersomnia
ItsHypersomnia
  24 kwietnia 2013

Jaki masz router? Ja bym się upierał na przyjazd technika mimo wszystko. Jesteś klientką więc masz prawo tego wymagać, zwłaszcza w takiej sytuacji. (; Jak korzystasz z sieci bezprzewodowej, to spróbuj po kablu. (; Ja bym spróbował każdej możliwości razem z restartem routera.

DarkowyRyjek
DarkowyRyjek
  24 kwietnia 2013

Próbowałam przez kabel, co dało wielkie G. Restart routera też nie pomógł. Dzwoniłam do Orange, ale czuję że tam pracuje banda debili, którzy nie wiedzą co mówią ;d

Johnson
Johnson
  24 kwietnia 2013

Bedac na kablu sprobuj przez CMD komendy:

ipconfig /release
ipconfig /renew

denaturat
denaturat
  25 kwietnia 2013

jesli freedom to pewnie siemens na usb to jest modem a nie router. Sprawdz polecenie ping www.wp.pl -t i powiedz jakie masz czasy w ms a co do debili to masz swieta racje to sa przypadkowe osoby zupelnie nie majace pojecia o tym wszystkim zreszta orange ma tam zdrowy burdel

oOZyxak0o
oOZyxak0o
  26 kwietnia 2013
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970

ty ja mam tez w orange(tp) i tez czasami laguje a czasami rozlacza i trzeba czekac 5 minut zeby znowu internet byl. nie wiem moze to wina gimbusow ze siedza przed cs. i wlasnie laguje mi tak przez 2-3 minuty potem sie stabilizuje. taki efekt tylko w lato,w zime nic mi nie laguje. tez nie rozlacza

MIKROKONTROLER
MIKROKONTROLER
  26 kwietnia 2013

Może przekroczyłaś limit transferu poczytaj o tym w umowie jaką podpisałaś.

No i sprawdź z jakiej technologii korzystasz.
W Orange Free możesz korzystać z następujących technologii:

HSDPA (3,5 G) z maksymalną prędkością 7,2 Mb/s, dostępna w największych miastach, (zasięg jest stale rozbudowywany)

UMTS (3G) z maksymalną prędkością ok. 384 kb/s (przeciętna prędkość ok. 200 kb/s)

EDGE (2G) z maksymalną prędkością ok. 240 kb/s (przeciętna prędkość ok. 100 kb/s)

GPRS z maksymalną prędkością ok. 53 kb/s (przeciętna prędkość ok. 40 kb/s)

WLAN dostępna w ponad 200 punktach Hotspot w Polsce - w kawiarniach, restauracjach, centrach handlowych i biznesowych, hotelach i na lotniskach, z maksymalną prędkością 11 Mb/s
Lokalizacje punktów Hotspot znajdziesz na www.orange.pl/hotspot lub po wysłaniu sms-a o treści HOTSPOT pod numer 444.

HSUPA (z ang. High Speed Uplink Packet Access) to technologia, która jest uzupełnieniem HSDPA, umożliwia wysyłanie danych w kierunku z komputera do sieci z prędkością do 5,76 Mb/s

Technologia HSUPA razem z technologią HSDPA tworzą technologię HSPA (ang. High Speed Packet Access).

Usługa najnowszej generacji HSUPA, jest najbardziej istotna dla osób, które telefonu komórkowego używają nie tylko do rozmów, ale przede wszystkim do transmisji danych.

MIKROKONTROLER
MIKROKONTROLER
  26 kwietnia 2013

Sprawdź sobie na mapie zasięgu swoją miejscowość i czy jesteś w zasięgu HSDPA http://zasieg-orange.wp.pl/?ticaid=1107ac

Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 35
tomas
  28 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: oże przekroczyłaś limit transferu poczytaj o tym w umowie jaką podpisałaś.


Ale Orange Freedom jest usługą działająca po linii TP i jest to to samo, co Neostrada, więc raczej nie ma mowy o czymś takim, jak przekroczenie transferu ;)
http://www.orange.pl/kid,4000377164,id,4000377165,title,instrukcja-podlaczenia-Orange-Freedom,helparticle.html

Konto usunięte
Konto usunięte: Jaki masz router? Ja bym się upierał na przyjazd technika mimo wszystko. Jesteś klientką więc masz prawo tego wymagać, zwłaszcza w takiej sytuacji. (; Jak korzystasz z sieci bezprzewodowej, to spróbuj po kablu. (; Ja bym spróbował każdej możliwości razem z restartem routera.

Kolega dobrze radzi ;) Ja bym jeszcze sprawdził kabel i wtyki telefoniczne ;) internet sam z siebie nie zwalnia a tym samym rekonfiguracja do stanu, gdzie usługa mogłaby działąć niepoprawnie, jest również mało prawdopodobna :)
SzaryChlopaczek
SzaryChlopaczek
  28 kwietnia 2013

ostatnio byly problemy z siecia orange
polecam zajrzec na ich strone i forum

MIKROKONTROLER
MIKROKONTROLER
  28 kwietnia 2013

Aktualnie od wczoraj w sieci ORange są masowe problemy techniczne sporo neostrad nie działa i w niektórych miejscach sieci komórkowe maja problem oficjalnie . http://wyborcza.pl/1,75248,13817720,Poranna_awaria_sieci_komorkowej_Orange_na_wschodzie.html

denaturat
denaturat
  29 kwietnia 2013

wyborcza to semicki falsz ale fakt ze zapiekl sie tpix (punkt wymiany ruchu tp) widze u siebie tez problem z laczami do tpix. reszta idzie normalnie cale szczescie.

MarcinekKTGK
MarcinekKTGK
  30 kwietnia 2013

Ludzie pomyślcie trochę, to jest internet mobilny, co oznacza że jest limit danych transferu, co oznacz że Transfer został wykorzystany, a co za tym idzie, to że gdy wykorzysta się transfer, internet będzie chodził jak czołg, teraz pozostaję czekać, do okresu rozliczeniowego, aż doładują z powrotem transfer, a net będzie hulał jak na samym początku :)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.