JednaWielkaOrgia
JednaWielkaOrgia
  7 kwietnia 2013 (pierwszy post)

Cześć,
Chciałbym wstąpić w 21 wiek i wymienić moją starą nokię na jakiegoś smartfona. I tutaj pojawia się problem, co wybrać? Rynek jest tym przeładowany, każdy wszędzie wychwala inny model. Osobiście średnio się na tym znam, szukam więc pomocy.
Zawsze chciałem kupić sobie htc hd2, miałem jednak kiedyś omnie na windowsie i szczerze-koszmar. Co myślicie o tym modelu?
Idąc dalej, przeglądając internet natknąłem się na xperie arc s, może to jest już lepszy wybór? A może jakiś galaxy? (podobno dobre telefony)
Na koniec pomyślałem o iphone. Nie stać mnie jednak na 5, a widzę, że używaną 4 można kupić na all nawet po 850. Może skusić się na niego?

Proszę o pomoc i ewentualne propozycje innych modeli. Chciałbym jednak aby budżet nie przekroczył tysiaka. Telefon ma mi tylko dobrze odtwarzać muzykę i zapewnić dobre przeglądanie internetu (chętnie z wifi) nie widzę więc sensu płacić za niego jakiś ciężkich pieniędzy.

Pozdrawiam i dzięki za każdą odpowiedź.

Edge
Edge
  7 kwietnia 2013

HTC Desire C - Android 4.0, system Beats Audio, aparat 5 Mpx, stosunkowo niewielki wyświetlacz więc bateria ciut dłużej trzyma, do tego fajny design. Nówka na Allegro około 500-600zł

LG L5 - nowa generacja telefonów LG, które są naprawdę dobre i za rozsądną cenę. Android 4.0, aparat 5 Mpx, cienki i elegancki. Nówka na allegro około 500zł

Samsung Galaxy Ace 2 - Android z aktualizacją do 4.0 czy nawet 4.1, aparat 5 Mpx, solidne wykonanie, bardzo wydajny. Allegro = 600-700zł

Sony Xperia J - Android 4.0.4, aparat 5, ekran wzmocniony Gorilla Glass, jedna z fajniej wyglądających Xperii. Allegro = około 600zł

Nie ma sensu wydawać kasy na iPhone'a jeśli używasz telefonu tylko do neta, muzyki i pewnie do zdjęć. Osobiście nie lubię też Windowsowych telefonów, ze względu na brak możliwości personalizacji.
Polecałbym raczej któryś z dwóch wymienionych przeze mnie telefonów. Prawie rok pracuję w różnych sieciach komórkowych i bawiłem się tymi telefonami więc wiem jak funkcjonują, a te sprzedane klientom nie wracały do serwisu (chyba że klient był idiotą).

oOZyxak0o
oOZyxak0o
  8 kwietnia 2013

Skoro jestes poczatkujacy to raczej bierz cos z systemem android. bo jest latwy w obsludze. sie nie dziwie,ze nie spodobal ci sie telefon z wp jezeli nie umiales go w pelni wykorzystac. no ale zeby odrazu mowic,ze telefon do bani bo nie podobal mi sie,ludzie,ogarnijcie sie

rafal0302
rafal0302
  8 kwietnia 2013

co ci powiem to ci powiem.
Zostań lepiej przy XX wieku.
Większość telefonów nie do zajechania.
Nie wiem czy jesteś uczniem/studentem czy pracujesz ale jeśli nie masz czasu to nie wykorzystasz w pełni smartfona.
Dla mnie telefon może posiadać dwie funkcji : dzwonienia i smsowania + ew bluetooth czy jakoś tak
Na bajery takie jak wi fi czy odtwarzacz muzyk trzeba mieć czas, jeśli masz to inwestuj.
Jaki masz teraz telefon ?

GRADEK83
GRADEK83
  9 kwietnia 2013

GALAXY S DUOS S7562

ItsHypersomnia
ItsHypersomnia
  9 kwietnia 2013
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970

Android dla początkującego - no nie wiem... Jak potrafisz szybko odnaleźć się w systemie to nie jest tak źle. Jednak znam osoby, które nawet po paru miesiącach użytkowania mają problemy. Nie ma nałożonego żadnego standardu co do wyglądu aplikacji, oraz ich ergonomii.

iPhone - jak Cię stać, podoba Ci się, to czemu nie. Jednak na Twoim miejscu, najpierw zobaczyłbym jak na żywo to się prezentuje.
Telefony z androidem... Cóż... Jak masz czas bawić się w dostrajanie systemu - może być wspaniale.

Windows phone != Windows Mobile. Windows Phone jest trochę bardziej dopracowany. Dla mnie znacznie wygodniejszy w użytkowaniu od androida. To jest kompromis pomiędzy androidem a iPhonami. Dzięki temu, że wszystko jest praktycznie na tej samej platformie sprzętowej (oprócz modeli budżetowych) to wiesz, że na każdym telefonie, będzie Ci wszystko działać. Masz też gwarancję półtorarocznej (chyba?) aktualizacji od producenta, przy czym jak weszła wersja 7.8 (aktualizacja z 7.5) to czas ten został odnowiony. Przy androidzie niestety tego nie ma. Android to samowolka, póki da się na urządzeniu go uruchomić - to można je sprzedawać. Często te urządzenia są zbugowane - np sk17i którego byłem posiadaczem miał problem na ICS z multitouchem. Natomiast niesławna spica nie miała napisanych sterowników do grafiki 3d...

Czyli powiem tak... Dla totalnego laika, wszystkie te 3 systemy stawiałbym na równi jednak skłaniałbym się bardziej w stronę iPhone/Windows Phone. Najlepiej byś zobaczył w salonie, albo komisie każdy z nich i sam ustalił który najbardziej Ci się podoba.

rafal0302
rafal0302
  9 kwietnia 2013

System nie ma znaczenia ....

Jeśli chce wykorzystywać podstawowe funkcje to czy będzie miał androida , windows phone czy mac ?? (co jest w iphonie ? ) to według mnie nie ma to znaczenia.

No chyba ze chce się zabawić w coś więcej, pełno gier , programików, odblokowywanie jądra androida , no to musi się dobrze zastanowić.

ItsHypersomnia
ItsHypersomnia
  10 kwietnia 2013
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970

Właśnie to miałem na myśli, że stawiałbym te systemy na równi, jednak odszedłbym od androida - chyba, że kupiłby jakiś pewny model który nie ma irytujących bugów (problem z multitouchem jest niezwykle irytujący, nawet przy prostych grach i aplikacjach), do którego usunięcia potrzeba rootowania telefonu i instalacji custom romów. (;

pawciomistrz
pawciomistrz
  15 kwietnia 2013

najlepszy jest nokia n8 i nokia n9 bo maja system amoled i latwo sie dotyka i działa bez problemu

denaturat
denaturat
  22 kwietnia 2013
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970

rafal w iphonie jest iOS :) Ja smigalem bardzo dlugo na Win Mobile i nikt mi nie wmowi ze nie da sie go spersonalizowac trzeba miec tylko pojecie o tym co i jak zrobic. Teraz mam nokie z 2004 roku a w niej niesmiertelna baterie :) i tylko to jest najwazniejsze przy ilosci rozmow jakie wykonuje codziennie

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.