Emalkay
Posty: 27 (po ~935 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
Emalkay
  6 kwietnia 2013 (pierwszy post)

Witam.

Mój lapek HP G72-B20SW
Intel i3 M350 2,27 GHz
ATI RADEON 5470 1GB

Problem jest następujący podczas gry nagle wywalił mi błąd sterownika po czym restart i podczas logowania gdy ma ukazać się okienko logowania do systemu (wpisujemy passy) pojawia się czarny ekran.

Oddałem kompa do naprawy naprawili mi i działał jakiś tydzień.

3 Dni temu ten sam problem.
Postanowiłem od nowa wgrać system Win 7 Ultimate 64x
I znowu problem..
Za nic w świecie nie mogę wgrać prawidłowo sterowników ATI.
Sterowniki do zintegrowanej Intel HD graphics instalują się i działają prawidłowo.
Ale do ATI nie działają ani te ze strony HP ani te ze strony AMD
Karta graficzna to ATI MOBILITY RADEON HD 5470...

Miałem już chyba wszystkie możliwości błędów jakie mogą być i wciąż nie wiem o co chodzi.
1. Po zainstalowaniu systemu na świeżo pierwsze co próbowałem zainstalować to sterowniki ATI no i oczywiście wywala błąd, że posiadam nieodpowiedni sprzęt do sterowników które próbuję zainstalować.

2. Sterowniki instalują się ale podczas instalacji przez ten zrypany CCC podczas kopiowania sterowników ekran gaśnie i ? u już się nie pojawia... Robię restart systemu i znowu podczas logowania do systemu ekran gaśnie i rób człowieku co chcesz.

3. Ściągnąłem jakieś sterowniki z modem (ATI + Intel HD graphic) z jakiejś rosyjskiej strony. O dziwo wszystko zainstalowało się bez żadnego problemu.
Gęba mi się cieszy już oczywiście komunikat, że system musi być ponownie uruchomiony w celu wprowadzenia zmian. Potwierdzam system się uruchamia ponownie i ? i podczas włączania gdy ma wyświetlić się okienko logowania do konta znowu czarny ekran...

Czytałem już z 15 różnych forum z problemami użytkowników podobnymi do mojego, żadne ich rozwiązanie nie pomagało mi.
Odinstalowywałem sterowniki od Intel HD, pozostałości po sterach ATI, potem jeszcze czyściłem programem do usuwania reszty sterowników i CCleanerem z poziomu trybu awaryjnego. NIC NIE POMAGA za nic w świecie nie mogę zainstalować sterów do tej karty.

W menedżerze urządzeń cały czas mam "standardowa karta graficzna VGA"
Identyfikator sprzętu: PCI\VEN_1002&DEV_68E0&SUBSYS_143A103C&REV_00

Czyli jest to Radeon HD 5470... tylko dlaczego nie mogę zainstalować za nic w świecie sterowników?

Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 36
tomas
  9 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte:
Forum to nie miejsce na reklamowanie się.
Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 36
tomas
  9 kwietnia 2013
Emalkay
Emalkay: Diagnoza: Uszkodzona Karta graficzna, mogło być gorzej na szczęście się nie spaliła - koszt naprawy +/ 120 PLN w specjalistycznym serwisie.

Skoro wszystko już wiadomo, temat zamykam :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.