Damnavi
Damnavi
  4 kwietnia 2013 (pierwszy post)

Witajcie!
Jest jedna jedyna partycja i na tej partycji jest ten system. Jest to system oryginalny- taki juz byl wgrany przy kupnie laptopa. Niestety brak kontabilnosci z odpowiednimi programami i wieczny problem z flash playerem doprowadza mnie do szalu, dlatego chce wgrac wersje 32 bit (na drugim laptopie dziala idealnie), lub powrocic do windows 7. Pytanie, czy ktos wie moze jak to dziadostwo usunac?
Po wlozeniu plyty na odpalonym windowsie i proby instalacji, wyswietla komunikat o nieoczekiwanym bledzie.
Wchodzilem w bios i niestety nie ma tam ani zadnego dostepu do dysku, ani nie mozna zmienic bootowania na plyte.
Szukalem info w google i tamtejsze rady niestety na nic.

rafal0302
rafal0302
  4 kwietnia 2013

Ściągaj programy x64 i powinno działać.

Nie możesz powrócic do 7.ani zmienić na 32 bitowy system.

znajduch
znajduch
  4 kwietnia 2013

Robiłem ostatnio downgrade z W8 do W7, droga przez mękę ;) MS nigdy niczego nie ułatwiał ale do rzeczy.
W biosie musisz wyłaczyć secure boot aby podnieść system z dowolnego nośnika. Nie wiesz jak? Sprawdź w googlach.
Jako, że 64 bitowy w8 nagrany jest na partycji GPT miast klasycznego MBR'a nie wrócisz do 32 w7 bez kompletnego formatu całego dysku. 64 bitową 'ósemkę' zastapisz tylko 64 bitową 7. W sieci jest pełno tutków, hasło przewodnie "downgrade w8 to w7". Jest natomiast jedna dziwna rzecz, która do tej pory nie daje mi spokoju.
Przy próbie zamiany w8 na w7 prawidłowo bootowała się tylko jedna płytka z w7 64 bit. Wszystkie paczki kilki lindowsów w jednym nie chciały się zainstalować na GTP:woot:

PS.
Jeśli nie zależy Ci na tym co znajduje się na Twoim dysku twardym pobierz bootowalną płytkę z menadżerem partycji (np Gparted), usun wszystkie partycje i ustaw je na MBR. Postawisz dowolnego w7.

rafal0302
rafal0302
  4 kwietnia 2013

a jak jest z wgraniem linuksa ??

NicZaFriko
NicZaFriko
  4 kwietnia 2013

Ja tez robiłem downgrade z w 8 na 7 :D porabana sprawa , w biose trzeba przestawic Secure Boot Na Disable i Mode Selection z UEFI dac na CSM OS , wtedy odaplisz kazdy płytke czy to linuxa czy win .. ja osobiscie rypłem formata i skasowałem partycje GTP z win 8 zostawiłem czysty dysk i wgrałem Świerzą siódemkę (pirata) troche szkoda tego win8 bo oryginalny ale zyc sie z nim nie da po prostu.

Kombatant
Kombatant
  4 kwietnia 2013
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
Konto usunięte
Konto usunięte: Niestety brak kontabilnosci z odpowiednimi programami i wieczny problem z flash playerem doprowadza mnie do szalu,


Dziwne, ja tez mam win8 64bit z Flashem pomimo ze jest 32bitowy (tak pisze) nie ma problemu.



mam wgrane tez inne aplikacje 32bitowe, z racji ze nie wyszly jeszcze 64 bit i rowniez zainstalowaly sie i dzialaja normalnie.
znajduch
znajduch
  4 kwietnia 2013
rafal0302
rafal0302: a jak jest z wgraniem linuksa ??


Zależy od komputera. Teoretycznie nie powinno być problemu ale samsungi potrafiły się zamienić w cegłę ;)
denaturat
denaturat
  5 kwietnia 2013

mam w sieci 64 xp i chula jak wsciekly

Prosto1987
Prosto1987
  6 kwietnia 2013

Która lepsza wersja Adobe Flash Player x32 czy 64x ?

bartek7000
Posty: 192 (po ~71 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 2
bartek7000
  9 kwietnia 2013

64x, bardziej stabilna... :) pozdrawiam www.pacreb.pl

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.