Niereformowalny
Niereformowalny
  3 kwietnia 2013 (pierwszy post)

No hej;-)

Od jakichś dwóch lat borykam się z problemem "wiekszego obrazu niż ekran mojego tv" wiadomo efekt taki,że pół tego co powinno mieścić się na ekranie jest poza nim,ale to już "rozwiązane"=stary dekoder

Druga sprawa

Odbieram sygnał na trans. 11.158 polaryzacja V 5/6
Wszystko pięknie fajnie sygnał 97% zielony ale zauważyłem,że brak mi kilku kanałów na głównej liście A np Discovery ID,paczka BBC i kilka innych natomiast gdy zmienię częstotliwość na przykładowo 12.286 polaryzacja H 3/4 owe kanały których brakuje na poprzedniej są,ale brakuje za to kilkku innych np TVP1/2 itp itd

Kanały które gdzieś znikają na liście C (zrobiona przezeń) odbierają,ale nie widać ich nazwy przy przełączaniu (to by mi nie przeszkadzało,ale gdybym chciał dodać kanały których nie mam na pierwszej częstotliwości a mam na drugiej i zapisać ową listę to wtedy zniknęły by mi kanały z tej drugiej częstotliwości których nie mam) więc jestem w ciemnej dupie i swojej listy programów takim sposobem nie dam rady zrobić..

Co jest zatem problemem zaś? stary dekoder i jego nieaktualizowane przez CP oprogramowanie? czy coś innego proponujecie/

Cały myk zaczął się dziać po dodaniu nowych kanałów universal itp :) wcześniej problem nie występował...;s

rafal0302
rafal0302
  3 kwietnia 2013
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970

Jakie masz telewizor i jaki masz dekoder ?

Polsat działa na 12188/V

Niereformowalny
Niereformowalny
  4 kwietnia 2013
rafal0302
rafal0302: Polsat działa na 12188/V

Działa na kilku aczkolwiek nie omieszkam nie sprawdzić tego namiaru :)

dekoder to jakiś sagem nie wiem jaki typ bo nigdzie nie pisze,ma jakieś 12 lat:P Pani z punktu obsługi była zdziwiona,że jeszcze go nie wyłączyli nam:) Telewizor to Elemis,modelu oczywiście też nie pamiętam:) a nie mam w tej chwili jak tego sprawdzić :D jego wiek to mniej więcej 18 lat ;-)

Na rozjechany obraz konsultantka poleciła mi przestawić dekoder na format obrazu 16:9 (wszystko fajnie tylko ten tv jakoś nie bardzo akceptuje taką formę) :P fakt faktem wyświetla prawie dobrze,ale mimo wszystko...obraz wydaje się być "wydłużony w pion :)
Niereformowalny
Niereformowalny
  4 kwietnia 2013

Model TV Elemis 5355T NOVA dekoder jest dla mnie nadal zagadką
Sprawdziłem na tej częstotliwości co podałeś,raz wyszukuje wszystko raz nie a jeśli już wyszuka to po wlączeniu ponownym dekodera gubi kolejne kanały i pozostają one na mojej (zbudowanej liście) bez nazwy -ale odbierają
Wszystko byłoby git gdyby owa listę dało się poszerzać pomimo braku nazw niektórych kanałów a po jej ponownym zapisaniu kanały widmo z niej znikają,taka ciuciu babka..;s

Niereformowalny
Niereformowalny
  4 kwietnia 2013

ok znalazłem to chyba ten SAGEM ISD 4285

rafal0302
rafal0302
  4 kwietnia 2013
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970

Oni te dekodery wycofali z 6 lat temu .... albo i więcej. Przysługuje ci wymiana na nowy dekoder, jak dobrze pamiętam. Gdzieś mam taki dekoder jak dobrze pamiętam. Oni kazali go zostawić sobie w domu bo są bezużyteczne :D

Jak on mógł ci tyle działać ?

Tak jest napisane w instrukcji.
CZĘSTOTLIWOŚC TRANSP. 12284 POLARYZACJA H SYMBOL RATE 27500 FEC 3/4

Niereformowalny
Niereformowalny
  4 kwietnia 2013
rafal0302
rafal0302: Oni te dekodery wycofali z 6 lat temu .... albo i więcej. Przysługuje ci wymiana na nowy dekoder, jak dobrze pamiętam. Gdzieś mam taki dekoder jak dobrze pamiętam. Oni kazali go zostawić sobie w domu bo są bezużyteczne :D Jak on mógł ci tyle działać ? Tak jest napisane w instrukcji. CZĘSTOTLIWOŚC TRANSP. 12284 POLARYZACJA H SYMBOL RATE 27500 FEC 3/4

Mnie się pytaj,babka też była zdumiona :D problem w tym,że umowa jest na innego członka rodziny,który tutaj nie mieszka i raczej ma w nosie co z owym sprzętem się stanie/dzieje.Babka z obsługi mówiła,żeby odesłać mu to "cudo" i wziąć nowy z umowa na siebie;pp
rafal0302
rafal0302
  5 kwietnia 2013

i ma racje

denaturat
denaturat
  5 kwietnia 2013

zawsze mozna je zflashowac i ciagnac z sat wszystko co sie da. Nie wiem jak te ale fergussony poddaja sie flashowaniu bez najmniejszego oporu.

Niereformowalny
Niereformowalny
  5 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: zflashowac

Wyjasnij mi to pojęcie bo jest mi obce ;D
denaturat
denaturat
  6 kwietnia 2013

wgrac alternatywne oprogramowanie

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.