Patriotaa
Patriotaa
  7 marca 2013 (pierwszy post)

Mam Laptop Dell inspiron 8600.Dostałem go bez dysku,zasilacza i napędu dvd.Dzisiaj kupiłem sobie napęd dvd ale jak wsadziłem go do lapka to wlatuje do środka jakby był za mały.Wziązku z tym mam pytanie czy muszę mieć kieszeń do tego napędu?

rafal0302
rafal0302
  7 marca 2013

ciekawe pytanie. Nie zastanawiałem się nigdy nad tym. Napędy chyba nie są standardowe. Zapewne jest jakaś gama produktów które pasują do danego modelu. Kupiłeś napęd pod tego della ?

jegokrolewskamosci
jegokrolewskamosci
  8 marca 2013

Tak to jest jak się coś na kocią łapkę kupuje bez rozumu i głowy

Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 36
tomas
  9 marca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: .Dzisiaj kupiłem sobie napęd dvd ale jak wsadziłem go do lapka to wlatuje do środka jakby był za mały


Generalnie wszystkie napędy do laptopów są w wersji slim i różnia się jedynie interfejsem. Prawdopodobnie Twój laptop wraz z napędem pozbawiony był również szyn, czy oryginalnych mocowań...
rafal0302
rafal0302: Kupiłeś napęd pod tego della ?

Standardy są jednolite :) producenci stosują różnego rodzaju mocowania, przejściówki, itp...podobnie jest z przednimi panelami. Zwróćcie uwagę, że jest na aukcjach sporo ofert, gdzie kupując nowy napęd, przekładasz panel przedni ze starego napedu. Napędy do laptopów róznia się jedynie; interfejsem, oraz przednim panelem :) jeśli się mylę, niech mnie ktoś poprawi :)
RaDiK88
RaDiK88
  9 marca 2013

w tych łapkach była kieszeń napędu więc tylko tego elementu do pełni szczęścia Ci brakuje.

Ciekawostką jest to że zamiast napędu można było zainstalować drugą baterie stąd ta cała śmieszna kieszeń .

Immportant
Immportant
  12 marca 2013

Dell miał swój jakiś standard - dlatego nie napisałbym, że wszystkie są jednolite. Miał specjalną kieszeń i tak jak wspomniał RaDiK88 - można było pod nią podpiąć i drugą baterię, jak i drugi dysk. Wystarczyło mieć odpowiednie akcesorium.

pawciomistrz
pawciomistrz
  13 marca 2013

i dyski sa przykrecane na sróby

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.