OnaJestJakNarkotyk
OnaJestJakNarkotyk
  3 marca 2013 (pierwszy post)
zastanawiam się nad kupnem netbooka - jestem w stanie przeznaczyć na niego max 1300 zł. z tego co zdążyłam zauważyć to te netbooki po 10.1 inch mają przeważnie Windows 7 starter.
Ogólnie chce na nim korzystać z neta i do robienia notatek, więc nie potrzebuje Bóg wie jakiego procesora, pamięci itp.
Moje pytanie jest jakie są wady tego całego win 7 startera, co mogę, a czego nie mogę na nim robić? I czy do neta i notatek i ewentualnie do oglądania jakiś filmów Win7 starter powinien wystarczyc?
Co lepsze acer czy asus?
I ewentualnie jakiego netbooka moglibyście mi zaproponować? ;p
OnaJestJakNarkotyk
OnaJestJakNarkotyk
  5 marca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Wszystko pięknie ale to jest 11.6 cala, czyli skreślony przez autorkę tematu.

chyba nie mam wyjścia i będę musiała się zdecydować na 11.6 bo nie chcę win7 starter, a wygląda na to że te 10.1 mają tylko takie oprogramowanie..
A czy ktoś orientuje się , czy jakbym kupiła tego notebooka 10.1 bez oprogramowania to czy dobry komputerowiec byłby wstanie wgrać pełną wersje win7 albo 8? czy to raczej nie możliwe?
Immportant
Immportant
  5 marca 2013
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970

Możliwe - możliwe, zostałyby kwestie prawne, no i tego jakby to działało. Nawet nie trzeba do tego sprawnego komputerowca. (; nie bez powodu dają starter do 10.1 cala - bo już jego wydajność jest tragiczna, pamięć bardzo szybko się zapycha, nie mówiąc o tym, że ledwo się mieszczą takie urządzenia w minimalnych wymaganiach systemu windows 7.

11,6 cala nie robi DUŻEJ różnicy, ale na Twoim miejscu pomierzyłbym i ustalił czy pasuje mi do torebki (: wagą też się zbytnio nie różnią.

Przyznaj szczerze, odczujesz różnicę pomiędzy tym acerem co został przesłany przez jednego z użytkowników (1,3 kg) a np acerem d270 (1,1 kg) no ja zapewne bym nie odczuł... a w wymiarach to się tak prezentuje (zależnie od modelu może być inaczej - radzę zawsze sprawdzić

10.1 - D270 - 256 x 183 x 23 mm - ten ma 2 GB pamięci... Na windows 7 do bardzo podstawowych zastosowań raczej ok... Ale im więcej aplikacji - tym gorzej. Ja mam 3 GB w laptopie i zwykle te 50% jest zajęte (jak nie pracuje) (; Co mnie zaskoczyło, ma dwurdzeniowy procesor, fak dalej nie najlepszej jakości, ale jest (;
11.6 - AO722 - 285 x 202 x 25,4 mm - też dwa rdzenie, pamięci 4 gb więc raczej nie zapełnisz (; - lepsza rozdzielczość ekranu (więcej informacji się pomieści na jednym ekranie, więcej linijek tekstu etc) wbudowany modem 3g, zakładam że grafika też jest trochę lepsza. Tylko tutaj już jest windows 7 home premium - trochę lepsza edycja (;

Nie sugeruj się w 100% parametrach które tutaj napisałem, nawet ten sam model może mieć różniące się. Po prostu są różne "edycje" tego samego modelu laptopa.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.