Patriotaa
Patriotaa
  12 lutego 2013 (pierwszy post)

Witam mam wiatrak na obudowie na boku, i mam jeden z tyłu kompa.Komp przesto chodzi głośniej.Czy warto wywalić jeden z tych dwóch???
Czy przeboleć to i trzymać te dwa wiatraki?

johnson
johnson
  12 lutego 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: przesto


Nie znam tego slownictwa :woot:
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy warto wywalić jeden z tych dwóch??? Czy przeboleć to i trzymać te dwa wiatraki?


Jak nie chcesz wywietrzyc komputer to mozesz wywalic. Ale robisz to na wlasna odpowiedzialnosc. Ja bym nie wywalil, no chyba ze kupisz sobie na allegro mniej glosnych wiatrakow to wtedy sam sobie zainstalujesz.
adi783
Posty: 987 (po ~124 znaków)
Reputacja: -30 | BluzgometrTM: 144
adi783
  12 lutego 2013
johnson
johnson: no chyba ze kupisz sobie na allegro mniej glosnych wiatrakow to wtedy sam sobie zainstalujesz.


Taniej wyjdzie kupić matę wyciszającą, którą odziewa się obudowę komputera. Ja bym nie wywalał ani jednego. Dobre chłodzenie to podstawa.
:mrgreen:
Jacek80
Jacek80
  12 lutego 2013

zależy co rozumiesz przez "głośniej"
Jeżeli działa głośniej bo wiatraczki mają wytarte łożyska, to wystarczy je nasmarować (kropla oleju do łożyska pod naklejką).
Jeżeli działają głośniej, bo szumią od przepływu powietrza, to wymień je na większe (np 120mm) ale wolniejsze.
Wywalać wiatraka nie ma sensu, tym bardziej jak przyjdą cieplejsze dni - wtedy komp może się "gotować" i się mulić

Jacek80
Jacek80
  12 lutego 2013

no i dobrze dać podkładki sulikonowe czy inne pomiędzy wentylator a obudowę - jak coś wpadnie w rezonans, to nie będzie buczeć ;)

Patriotaa
Patriotaa
  14 lutego 2013

Spoko Zostawię :)Da się szumy wytrzymać:)

pawciomistrz
pawciomistrz
  14 lutego 2013

zaufaj nam

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.