oOZyxak0o
oOZyxak0o
  3 lutego 2013 (pierwszy post)

Witam. Odpalam komputer i tu nagle taki komunikat mi wyskoczył w prawym dolnym rogu po mniej więcej godzinie:Plik lub katalog C:\WINDOWS\system32 jest uszkodzony nie nadaje się do odczytu. Utuchom program CHKDSK.. Komputer jak działa tak działa internet grafika procesor wszystko w normie. Dodam,że wcześniej tego nie było,komputer tak mi chodził a teraz ten komunikat. Co może być przyczyną? Internet chodzi też normalnie.
-nie wyłączyłem komputera jeszcze,nie wiem co się stanie jak go wyłącze i spróbuję za jakiś czas włączyć pewnie windows i wszystko padnie bo to plik systemowy...
aha i jeszcze jedno: ten komunikat raz się pojawia a raz znika. Jest to taki żółty trójkąt z wykrzyknikiem na środku chyba wiecie o co chodzi?
-dodam jeszcze lepszą nowinę,wchodzę w panel sterowania i nie mam połowy ikonek a mianowicie np nie ma ,,dodaj lub usuń programy" itd. Oto co jest: czcionki,drukarki i faksy,mowa,narzędzia administracyjne,nVidia,opcje folderów,pasek zadań i menu start,poczta ,połączenia sieciowe,skanery i aparaty fotograficzne,zaplanowane zadania, windows cardspace(NIE WIEM CO TO JEST TO SIĘ POJAWIŁO DOPIERO TERAZ) i reszty ikon nie ma :) np od głosu też nie ma. Dziwna sprawa wczoraj wszystko było okej...

Jacek80
Jacek80
  3 lutego 2013

spróbuj zrobić przywracanie systemu, do daty kiedy wszystko było ok, można też próbować naprawy windowsa z płyty (jest to opcja podczas instalacji systemu). W najgorszym wypadku skończy się formatem. Póki windows działa, skopij co ważne na inny dysk
Windows CardSpace pojawił się z którymś z SerwicePack'ów

oOZyxak0o
oOZyxak0o
  3 lutego 2013

Aha okej. Tak poza tym to przedtem wykonałem operacje: pobrałem jakiś program od pit dokladnie z dej strony : http://download.chip.eu/pl/e-pity_6709380.html ,skanowalem malwarebytes-nic nie znalazlo. zainstalowalem i podczas instalacji MUSIAŁEM,nie moglem odznaczyc by zainstalowac jakiestam niepotrzebne g , a to gie ma nazwe find22 , to jest niby jakas wtyczka do przegladarki google chrome,usunalem to z ustawien przegladarki ale jednak to dalej jest bo jak chce na internet wejsc to nie mam strony glownej jak wczesniej google.pl tylko http://www.22find.com/?utm_source=b&utm_medium=wid&from=wid&uid=ST3250310AS_5RY14H67XXXX5RY14H67&ts=1359892069 ,a z panelu sterowania nie usune bo tak jak pisalem nie ma dodaj usun program,jakies pomysly?

oOZyxak0o
oOZyxak0o
  3 lutego 2013
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970

aha no i musze dodac,ze ten komunikat z trojkatem w dolnym prawym rogu pokazuje sie tylko wtedy,gdy wlaczam przegladarke google chrome ,by wejsc np na fotka.pl... o co biega? i skanowalem ta strone 22find.com na stronie http://www.siteadvisor.com/ tez nic nie znalazlo a jednak jest upierdliwe i nie chce sie usunac ale usunalem recznie to z chrome

Bozar
Bozar
  12 lutego 2013

Wygląda na to, że masz jakiś błąd na dysku w okolicach katalogu system32 i przeglądarka chrome akurat korzysta z jakiegoś pliku w nim zawartego (jakiejś bibliotki dll).

Przeskanuj dysk programem chkdsk. Problem w tym, że jest to dysk systemowy i możesz to zrobić jedynie po restarcie. Ale myślę, że system uruchomi się poprawnie, skoro tylko przy jednym programie wyskakuje Ci to ostrzeżenie.

Wybierz start, (albo na klawiaturze wciśnij "windows" [klawisz z okienkiem] + R), wpisz CMD, w czarnym oknie wpisz chkdsk /f, potwierdź enterem i zgódź się na zaplanowanie sprawdzenia przy następnym uruchomieniu (wpisz t, naciśnij enter). Teraz zrestartuj system i obserwuj działanie checkdiska - powinien znaleźć i naprawić Ci kilka błędów. Po tym nie powinieneś już mieć więcej tego problemu.

Mogło to się wziąć z nagłego zamknięcia systemu (zanik prądu, wyłączenie przyciskiem), albo zawieszenia się komputera podczas instalacji lub aktualizacji. Po takich wydarzeniach zawsze warto profilaktycznie zrobić sprawdzenie dysku samą komendą chkdsk (bez /f), aby sprawdzić czy pojawiły się jakieś błędy

DamianekKCM
DamianekKCM
  20 lutego 2013
http://www.gumtree.pl/cp-akcesoria-czesci/lublin/dysk-twardy-western-digital-250-gb-455180295
Mam do sprzedania używana część do komputera, mianowicie dysk twardy Western Digital 250 GB za 100 zł!!!!.Przy zakupie gratis oddaje: *kartę graficzną Gigabyte GV-R955128D *stację dysków CD Fujitsu Siemens * dysk twardy Seagate 40GB * pamięć RAM GoodRam 256 MB oraz 2x 512 GB
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.