Patriotaa
Patriotaa
  15 stycznia 2013 (pierwszy post)

Witam mam Athlona 3800+
2,5gb Ramu
Karta Graficzna Geforce 7300GT
Mam możliwość kupić za 50zł Geforce 8500GT czy warto wymienić tą kartę? Czy pozostać przy tej? Bo za pewne gier z takim prockiem dużo nie ma na tą 512mb karte??

Draxiu
Posty: 2891 (po ~90 znaków)
Reputacja: 13 | BluzgometrTM: 55
Draxiu
  15 stycznia 2013

mala roznica w wydajnosci... To juz od Ciebie zalezy czy Cie swedzi 50 dych w kieszeni.

http://www.benchmark.pl/komparator-gpu.html tu sprawdz i pomysl czy warto

Linkin Park - New Devide
http://www.youtube.com/watch?v=ysSxxIqKNN0
Patriotaa
Patriotaa
  15 stycznia 2013

No ja swoją 7300Gt chce sprzedać za 30zł:) Więc ta by mnie 20zł kosztowała:)

oOZyxak0o
oOZyxak0o
  15 stycznia 2013

8500GT - zalezy jaka pamiec jak ma 1gb to niezle, jak 512 to fatalnie. z reszta w nowsze gierki nie pograsz mozesz teraz tanio kupic geforce 9600gt 1gb

Jagdtiger
Jagdtiger
  15 stycznia 2013

@up: po co 1GB na takiej karcie? Po co 1GB nawet na 9600GT?

Czy się opłaca wymiana... moim zdaniem nie, to trochę jakby do malucha wsadzić koła od poloneza.

oOZyxak0o
oOZyxak0o
  18 stycznia 2013

roznica jest znaczna przy graniu w grach. np na 9600gt lub niby lepszy model 9800gt -jak karta grafiki ma 512...to nie pograsz na full detalach np w nfs lub gta 4, ewentualnie ta karte spalisz po 40 minutach. a jak karta ma 1gb to owszem mozna. z reszta teraz wchodza takie gry,ze beda potrzebowaly pewnie 2gb pamieci na karcie graficznej minimum wiec nie wiem o co ci chodzi

Jagdtiger
Jagdtiger
  18 stycznia 2013

Po pierwsze primo, na tym sprzęcie i tak nie pogra na full detalach w NFS czy GTA 4, choćby miał 100GB ramu na karcie. Nie wiem czy nawet na najniższych detalach pogra w te gry z takim prockiem. "Uruchomi" to lepsze określenie.
Inna sprawa że 9600GT, a tym bardziej 8500GT to już antyki z czasów, kiedy 512MB na grafice to był często nadmiar.

Po drugie primo, spalenie karty graficznej ze względu na ilość pamięci na karcie... leżę i kwiczę.

Po trzecie primo ultimo, ilość pamięci na karcie ma istotne znaczenie dopiero jak wyskakujemy w kosmos z rozdzielczością i antyaliasingiem. Mimo to, większość nowych gier spokojnie działa na karcie z 1GB w rozdzielczościach < FHD, o czym osobiście się przekonałem. Powiem więcej, większość gier z ostatnich dwóch lat działa świetnie na karcie z 512mb, jeżeli chodzi o budżetowe granie.

Widzę że zadziałał na Ciebie mediamarktowy marketing nie dla idiotów, gdzie ilość gigabajtów na karcie graficznej to wyznacznik jej przydatności do czegokolwiek. Ciekawe tylko, czemu potem jest płacz że "na mojej karcie z 3GB nie działa batylfjeld czy :("

Polecam testy na PCLab, sprawdzające jaki wpływ na działanie nowych gier ma przeskok z 1GB na 2GB i więcej, oraz testy słabszych kart z 512MB na pokładzie.

SzaryChlopaczek
SzaryChlopaczek
  18 stycznia 2013

nie liczy sie ilosc pamieci w karcie graficznej tylko jaka ma szynę

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.