johnson
johnson
  3 stycznia 2013 (pierwszy post)

Witam serdecznie i przede wszystkim szczesliwego nowego roku 2013 wam zycze.

Po 5 latach przyzwyczajenia sie z lapkiem, postanowilem ze wrescie sobie poskladam swojego pudla do gier. Co potrzebuje?: Chcialbym miec komputer na ktorym bede mogl sobie grac na Full detalach ze wszystkimi grami. Rozumiem ze cena tutaj gra roli bo przeciez trzeba wybrac najlepsze podzespoly i elementy.

Poniewaz nie mam zadnego doswiadczenia ze skladaniem komputera stacjonarnego, chcialbym wlasnie sie zwracac do tych ktorzy skladali juz komputer i ktorzy maja sami takiego pudla do grania.

Co do podstawowych elementow to wiem tylko ze chcialbym miec Intela i7 jako procesor no i karte graficzna nVidia GTX680 lub wyzszy? (Nie wiem, nowszy model na rynku jaki jest?), naped Bluray DVD na pewno bym chcial miec rowniez. Tak zeby mi starczylo na granie przez 3 albo 4 lata? (wiadomo ze predzej czy pozniej trzeba wymienic karte graficzna na lepsza albo procesor albo cos innego ale tak zeby starczylo na dluzszy okres zeby bylo mozna grac w tych nowoczesnych grach na rynku).

Co do reszty podzespolow to juz wlasnie jest dla mnie problem bo na czesciach na kompie sie nie znam sie, nie wiem jaka plyte glowna wybrac, jakiego zasilacza, jaka obudowe do zestawu dobrac, i chlodzenia (chlodzenia przez wentylatorow czy chlodzenia wodna? ktora lepsza?), HDD zeby byl jak najbardziej pojemny (powyzej 1TB?), jakiego SSD wybrac. Co do RAM'ow to preferuje zeby bylo powyzej 8GB (16GB to chyba max?).

Bardzo prosze o porady i wskazanie mnie nazwe modeli podzespolow i elementow ktorych byloby dla mnie lepszy. Moze ktos mi zapoda jakis przykladowy zestaw z rzetelna opinia dlaczego tak a nie inaczej tak zebym mogl sie zastanowic i zdecydowac sie na zakupu swojego komputera. Znalazlem na jakis forum tego przykladowego zestawu:

Konto usunięte
Konto usunięte: CPU: Intel Core i5 2500K 3.3 GHz BOX 816,00 zł MOBO: ASRock P67 PRO3 306,00 zł GPU: Gigabyte GeForce GTX 680 2GB DDR5 PCI-E BOX 1881,00 zł PSU: OCZ ZT 550W 80+Bronze SLI PSU 318,00 zł CASE: SilentiumPC Regnum L50 Pure czarna 314,00 zł DVD: Asus DVD-RW DRW-24B5ST 83,00 zł HDD: WD Blue WD10EZEX (1TB, 64MB, SATA/600) 269,00 zł SSD: OCZ Vector (2.5", 128GB, SATA/600) 557,00 zł RAM: Corsair DDR3 2x8GB1600MHz CL9 XMP Vengeance 328,00 zł CPU FAN: Thermaltake Frio 205,00 zł


Co o tym myslicie?

Wady i zalety tych elementow ktorych wymienilem rowniez mi sie przyda. Bo wiadomo zawsze bedzie "cos za cos" ale trzeba wybrac ten najlepszy. Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam.
johnson
johnson
  4 stycznia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Tak jak moj kolega tez mu poradzili żeby poczekał i kupił dopiero taniej , i tak zrobil ze po tym czasie co czekał kupił zaplanowane rzeczy a nie te co sa nowością na rynku.. Wydal kupę kasy a po paru tygodniach wyszło gta iv a jego nowy komp mial zbyt do kitu grafike zeby pograc na maxa .. i na tyle bylo czekanie i skladanie ze potem musial sprzedać i dokupic nos z nowszej seri ktora pociągnie gta.. i7 do gier ? Tak może nie teraz , ale kto wie za rok ? Ze mnie tez sie smiali po co Ci i5 wez core 2 duo a sami płakali jak chcieli odpalić gta 4 bo procek nie wyrabiał im a u mnie pieknie smigalo.

No wlasnie teraz kilka osob mi mowil ze mam nie wziac i7 tylko i5 bo nie wykorzystam jego potencjalu niby :D no a jak wezme i5 to za pol roku bede tego zalowal bo okaze sie ze i7 bedzie lepszy :D
Kenny
Kenny: Cały zestaw okej, chyba ze karte pokroju 680 = 7970 wersje od GHz


No wlasnie sie zastanowilem i postanowilem sobie wziac tego radeona http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd-7970-ghz-edition-3gb-ddr5-384-bit-hdmi-dvi-minidp-box-gv-r797to-3gd-510487/
Kenny
Kenny
  4 stycznia 2013
johnson
johnson: No wlasnie sie zastanowilem i postanowilem sobie wziac tego radeona http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd-7970-ghz-edition-3gb-ddr5-384-bit-hdmi-dvi-minidp-box-gv-r797to-3gd-510487/

Też jestem w trakcie rozglądania się za nową budą tylko troszeczkę mniejszy budżet :P. Jak kupisz/złożysz prosiłbym żebyś się pochwalił jak radzi sobie ten RADOSŁAW (oczywiście jak się na niego zdecydujesz) :)
johnson
johnson
  4 stycznia 2013
Kenny
Kenny: Też jestem w trakcie rozglądania się za nową budą tylko troszeczkę mniejszy budżet :P. Jak kupisz/złożysz prosiłbym żebyś się pochwalił jak radzi sobie ten RADOSŁAW (oczywiście jak się na niego zdecydujesz) :)

No jak dostane wyplate teraz to zaczne czesci kupowac. Tak komputer bedzie sie skladal http://www.morele.net/inventory/info/GsqDZv/
Kenny
Kenny
  4 stycznia 2013

Nic innego nie zostało jak życzyć dobrych zakupów i grania na FULL'ach ! :D

johnson
johnson
  5 stycznia 2013
Kenny
Kenny: Nic innego nie zostało jak życzyć dobrych zakupów i grania na FULL'ach ! :D

Czlowieniu nawet na ultra FHD bedzie :D. :P. Mysle ze miesiac lub gora 2 miesiecy i juz komp bedzie poskladany. Specjalnie to zrobie zdjecie i zdaje relacje z tego radoslawa :P
Draxiu
Posty: 2891 (po ~90 znaków)
Reputacja: 13 | BluzgometrTM: 55
Draxiu
  6 stycznia 2013

wybierz inna plyte glowna.
Asrock z77 Extreme6 Intel z77 LGA 1155

Asrock Fatal1ty P67 PERFORMANCE

ASROCK Fatal1ty Z77 Professional

ASUS Maximus V GENE

skoro dobierasz procek do gier + swietna grafike to nie oszczedzaj na plycie
+ zasilka
Corsair zasilacz TX650M 80 PLUS Bronze High Performance Modular 650W lub cos podobnego z Korsarza o mocy 600 chociaz rownicy duzej nie bedzie w cenie

Linkin Park - New Devide
http://www.youtube.com/watch?v=ysSxxIqKNN0
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.