malaDani
malaDani
  5 grudnia 2011 (pierwszy post)

hej :) mam problem otóż moja skóra jest bardzo wrażliwa nie mogę uzywać kosmetyków dla dorosłych ponieważ wtedy czuję pieczenie i mam podraznienia :( ostatnio jedna osoba poradziła mi abym używała kosmetyków dla dzieci . Więc chciałam się zapytać jakie byście mi poleciły ? a szampony dla dzieci ? dziękuję za odpowiedzi :*

Adidasowa
Adidasowa
  5 grudnia 2011

Swojego czasu używałam szamponu bambino:

do kąpieli możesz dolewać kilka kropel oliwki bambino:

do twarzy krem :

A myć się ogólnie możesz mydełkiem:

Ogólnie firma bambino do bardzo delikatne kosmetyki, w końcu dla noworodków i ogólnie dzieci :mrgreen:

malami81
malami81
  5 grudnia 2011

Z oliwek dla dzieci polecam tylko i wyłącznie oliwę Hipp bo jako jedyna nie zawiera w swoim składzie parafiny. Do pielęgnacji skóry jest idealna - świetnie nawilża

boniwinter
boniwinter
  5 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: hej :) mam problem otóż moja skóra jest bardzo wrażliwa nie mogę uzywać kosmetyków dla dorosłych ponieważ wtedy czuję pieczenie i mam podraznienia :( ostatnio jedna osoba poradziła mi abym używała kosmetyków dla dzieci . Więc chciałam się zapytać jakie byście mi poleciły ? a szampony dla dzieci ? dziękuję za odpowiedzi :*

nie ma co sie katowac kosmetykami dla niemowlat. Idz do dermatologa, zrob testy i sprawdz na jakie chemiczne skladniki jestes uczulona.
Wowczas bedziesz miala mozliwosc dopasowania kosmetykow do swojej cery.

Mialam dokladnie to samo kilka(nascie) lat temu.
Testy bardzo mi pomogly, coprawda nie na dlugo bo po 2, 3 latach moglam juz uzywac wszystkiego
Paulinessa
Paulinessa
  5 grudnia 2011
malami81
malami81: Z oliwek dla dzieci polecam tylko i wyłącznie oliwę Hipp bo jako jedyna nie zawiera w swoim składzie parafiny. Do pielęgnacji skóry jest idealna - świetnie nawilża


Lepsza jest jednak oliwka Babydream, która ma dodatkowo olej jojoba, oprócz słonecznikowego i ze słodkich migdałów.

Cała ta seria jest rewelacyjna, uniwersalny żel - b. delikatny skład, polecam zarówno do twarzy jak i ciała.

Tak samo szampon, nie zawiera detergentów z grupy Sulfates.

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=13945
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=35426
asexualna
asexualna
  6 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: hej :) mam problem otóż moja skóra jest bardzo wrażliwa nie mogę uzywać kosmetyków dla dorosłych ponieważ wtedy czuję pieczenie i mam podraznienia :( ostatnio jedna osoba poradziła mi abym używała kosmetyków dla dzieci . Więc chciałam się zapytać jakie byście mi poleciły ? a szampony dla dzieci ? dziękuję za odpowiedzi :*

Oczywiście, że możesz ich używać. W sumie wszelkie oliwki i kremiki powinny być dobre.
Też mam wrażliwą skórę, ale używam kosmetyków AA i Ziaja, głównie kojących.
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  6 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nie ma co sie katowac kosmetykami dla niemowlat.


No tak... bo kosmetyki dla niemowlat katuja dorosla skore :ninja:

Ja uwielbiam oliwke Bambino. Natomiast wiem czego NIE POLECAC. Kosmetyki dla niemowlat Johnsona sa do dupy. Moje dziecko, ktore nie ma problemu z wrazliwa skora ani zadnymi uczuleniami - z Johnsonem mial problem. Niektore nawet szczypaly go w oczy (a niby nie mialy...).

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Patrishia
Patrishia
  6 grudnia 2011

Polecam uważać na niektóre szampony dla dzieci, bo są owszem delikatne i fajne, ale potrafią zrobić sianko na głowie. :)

malaDani
malaDani
  6 grudnia 2011

dziękuję Wam wszystkim za odpowiedzi wypróbuję na pewno :) :* i chyba faktycznie wybiorę się do dermatologa :) poza tym te dolegliwości są dosłownie po wszystkich kosmetykach dla dorosłych kobiet , pojawiają mi się wtedy brzydkie zaczerwienienia na skórze które po jakimś czasie znikają. pozdrawiam :)

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  6 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: i chyba faktycznie wybiorę się do dermatologa :) poza tym te dolegliwości są dosłownie po wszystkich kosmetykach dla dorosłych kobiet , pojawiają mi się wtedy brzydkie zaczerwienienia na skórze które po jakimś czasie znikają. pozdrawiam :)


Wybierz sie, moze Ci pomoze. Delikatna skora musi byc traktowana innymi kosmetykami. Ja delikatnej skory nie posiadam, ale na przyklad ostatnio zaczelam uzywac kremu pod oczy Ziaji i dostalam okropnego uczulenia. Oczy wokolo zaczerwienione, przesuszone, powieka na jednym opuchnieta :and: A wczesniej nigdy na zadne kosmetyki Ziaji uczulenia nie mialam. Bardzo smutlam :C

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

mmaryjka
mmaryjka
  6 grudnia 2011

zależy jeszcze jakich kosmetyków 'dla dorosłych' kobiet używałaś. te drogeryjne to też zupełnie inna sprawa aniżeli te apteczne, to raz.
dwa - najlepiej iść do dermatologa bo używanie kosmetyków dla dzieci, głównie chodzi mi o twarz mija się z celem. te kosmetyki/kremy są tłuste i komedogenne, więc mogą szkodzić jeśli masz tłustszą bądź podatniejszą skórę na zapychanie etc.

Paulinessa
Paulinessa
  6 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: dwa - najlepiej iść do dermatologa bo używanie kosmetyków dla dzieci, głównie chodzi mi o twarz mija się z celem. te kosmetyki/kremy są tłuste i komedogenne, więc mogą szkodzić jeśli masz tłustszą bądź podatniejszą skórę na zapychanie etc


Szczególnie jeśli są na parafinie, a przeważnie są, tak jak Bambino.
asexualna
asexualna
  6 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: poza tym te dolegliwości są dosłownie po wszystkich kosmetykach dla dorosłych kobiet , pojawiają mi się wtedy brzydkie zaczerwienienia na skórze które po jakimś czasie znikają.

Mam to samo, ale to raczej normalne. Myję twarz na noc, rano broń boże bo czerwona wyjdę :zabawa:
Tragedia to wielka nie jest, Pani dermatolog mi powiedziała, że to normalne przy wrażliwej skórze. Potem nałożyła mi na twarz jakąś maź, po której nie miałam czerwonej twarzy przez jakiś tydzień. Nie wiem co to było.
Adidasowa
Adidasowa
  6 grudnia 2011

Bambino jest fajne :mrgreen:

boniwinter
boniwinter
  6 grudnia 2011
massacre
massacre: No tak... bo kosmetyki dla niemowlat katuja dorosla skore

wiesz, uzywanie kosmetykow dla dzieciakow sporadycznie na pewno nie zaszkodzi...sama stosuje oliwke.

Chodzi o to, ze w pewnym wieku nie powinno sie uzywac TYLKO kosmetykow dla dzieci, skora sie uzaleznia w pewnym sesie od "chemi" i pozniej moze byc jej bardzo ciezko dopasowac sobie cos bardziej stosownego i odpowiedniego bo wszystko bedzie ja uczulalo. Nie ma co zwlekac i "zaleczac" problem tylko zaczac z nim walczyc.

przeciez nie chodzi o to zeby sobie zrobic krzywde tylko sobie pomoc
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.