Adidasowa
Adidasowa
  5 grudnia 2011 (pierwszy post)

Mam małe pytanie.Otóż zawsze rano podczas szybkiego wstawania z łóżka robi mi się ciemno przed oczami i muszę szybko usiąść, bo inaczej bym upadła. Nie mam pojęcia czym to ejst spowodowane, ale mam tak od dłuższego czasu. Jakoś nie miałam chęci wybrania się do lekarza jako że dałby mi pewnie skierowanie na badania do szpitala więc wolalam sobie odpuścić z racji, że nie lubię szpitali. Ale sytuacja zmieniła się gdy w ubiegły piątek wstając szybko pobiegłam do łazienki, zaraz za drzwiami zemdlałam. Więc postanowiłam wybrać się do lekarza pierwszego kontaktu. Dostałam skierowanie na badania krwi i moczu. Rad nie rad trzeba było iść :and: Ale lekarz powiedział mi, że to może być anemia. No i właśnie:
Q: To poważna choroba?
Q: Czymś konkretnym się objawia?
Q: Jak się to leczy?
Q: Ile to trwa?
Q: W ogóle czy jest możliwe z takimi objawami, abym miała anemię? (dodam, że mój lekarz pierwszego kontaktu nie należy do wykwalifikowanych osób w swoim zawodzie, jest tyyko po to jak jakaś stara babcia przyjdzie wypisać jakiś lek, obojętnie jaki, albo jak 14stki i 15stki przylezą po zwolnienie z Wfu)
Tyle.

Adidasowa
Adidasowa
  5 grudnia 2011
Sylvinka
Sylvinka: Czy ja napisałam że się odchudzasz? NIE. Nie mam nic konkretnego do napisania? A jednak, powiedziałam co powinnaś jeść, niestety do końca życia będziesz miała uraz do mojej osoby i wypisywała absurdalne rzeczy, a później płakała po tematach, że "Cię nie lubię" :)

Nigdzie nie płakałam, że mnie nie lubisz, bo akurat to mnie najmniej obchodzi czy mnie lubisz czy nie :mrgreen: I tak będę miała uraz do twojej osoby, ponieważ sama sobie na taką opinię w moich oczach zapracowałaś, także nie miej pretensji...
Sylvinka
Posty: 15395 (po ~112 znaków)
Reputacja: -13 | BluzgometrTM: 4
Sylvinka
  5 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: I tak będę miała uraz do twojej osoby, ponieważ sama sobie na taką opinię w moich oczach zapracowałaś, także nie miej pretensji...

I nie zamierzam jej zmieniać, tylko proszę żebyś najpierw przeczytała dobrze posta, a później się wypowiadała co do moich zdań.
mam czarne skrzydła,muskam nimi stopy aniołów...
Adidasowa
Adidasowa
  5 grudnia 2011
Sylvinka
Sylvinka: I nie zamierzam jej zmieniać, tylko proszę żebyś najpierw przeczytała dobrze posta, a później się wypowiadała co do moich zdań.

przeczytałam go dobrze.
Napisałaś:
Sylvinka
Sylvinka: Nie myl tego z chorobą odchudzania się czy nadmiernego chudnięcia bo tak zazwyczaj jest.

nie mylę jednego z drugim, nie jestem ułomna, nie mam żółtych papierów i wiem, że anemia to niedokrwistość a nie np. anoreksja.
I skoro nie zamierzasz jej zmieniac to proszę traktuj mnie jak powietrze.
Sylvinka
Posty: 15395 (po ~112 znaków)
Reputacja: -13 | BluzgometrTM: 4
Sylvinka
  5 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nie mylę jednego z drugim, nie jestem ułomna, nie mam żółtych papierów i wiem, że anemia to niedokrwistość a nie np. anoreksja. I skoro nie zamierzasz jej zmieniac to proszę traktuj mnie jak powietrze.

Tego to ja nie wiem.. Ale była druga część zdania, która była jeszcze bardziej na temat, najwidoczniej to Ci umknęło.

A skoro wiesz co to za choroba, to po co te pytania? Dawno traktuję Cię jak powietrze, ale forum jest dla wszystkich i każdy może się wypowiadać. Tylko nie gadaj za chwilę, że nie należysz do "elity" i ktoś Cię "hejtuje".
mam czarne skrzydła,muskam nimi stopy aniołów...
Adidasowa
Adidasowa
  5 grudnia 2011
Sylvinka
Sylvinka: Tego to ja nie wiem.. Ale była druga część zdania, która była jeszcze bardziej na temat, najwidoczniej to Ci umknęło.

Nie skomentowałam "buraczków", bo nie lubię niestety, nie tykam.
Sylvinka
Sylvinka: A skoro wiesz co to za choroba, to po co te pytania?

Wiem trzy po trzy. Dlatego pytam, kto pyta nie błądzi.
Sylvinka
Sylvinka: Dawno traktuję Cię jak powietrze

Gdyby tak było nie chciałoby ci się nawet pisać w moich tematach.
Sylvinka
Sylvinka: Tylko nie gadaj za chwilę, że nie należysz do "elity" i ktoś Cię "hejtuje".

Napisałam to RAZ i więcej nie zamierzam się powtarzać.
Babsy
Babsy
  5 grudnia 2011

jak dla mnie ten temacik to tylko ku nabiciu poscikow

boniwinter
boniwinter
  5 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Q: To poważna choroba?

kazda choroba jest powazna, a nieleczona jest niebezpieczna dla naszego organizmu

Konto usunięte
Konto usunięte: Q: Czymś konkretnym się objawia?

przede wszystkim masz zawroty glowy, mozesz mdlec, jestes bardzo slaba, apatyczna poza tym lapiesz szybko wszelkiego rodzaju infekcje jak np. przeziebienie, zajady, wrzody. Mozesz miec tez zniany na skorze i paznokciach to wynik braku magnezu, zelaza itp...

Konto usunięte
Konto usunięte: Q: Jak się to leczy?

przede wszystkim pelnowartosciowe posilki ( to nie jeden dziennie) bialko, weglowodany, witaminy.
Biale mieso, ryz, warzywa, owoce.
Nie fast foody bo one nie maja zadnych wartosci odzywczych

polecam sok z czerwonych burakow, on bardzo poprawia morfologie krwi, kiwi (ale tylko jedna dziennie) to bomba witaminowa, mieso z indyka badz kurczaka (ma duzo bialka) ryz, kasze posiadaja blonnik.

To wszystko jest Ci bardzo potrzebne
Darunia511
Darunia511
  5 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Q: To poważna choroba? Q: Czymś konkretnym się objawia? Q: Jak się to leczy? Q: Ile to trwa? Q: W ogóle czy jest możliwe z takimi objawami, abym miała anemię? (dodam, że mój lekarz pierwszego kontaktu nie należy do wykwalifikowanych osób w swoim zawodzie, jest tyyko po to jak jakaś stara babcia przyjdzie wypisać jakiś lek, obojętnie jaki, albo jak 14stki i 15stki przylezą po zwolnienie z Wfu) Tyle.

Mam to samo co piszesz.
1. Mam anemię
2. U mnie zmęczeniem, problemy ze wstawaniem, zły humor, nic sie nie chce, ciągle mi zimno.
3. Wpierw, trzeba wiedzieć dlaczego masz aniemię.
4. Anemia zazwyczaj wraca.
Darunia511
Darunia511
  5 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: bedziesz miala fajna kupe po nich

u mnie bez zmian...
agoosiaaa
agoosiaaa
  6 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: u mnie bez zmian...

pewnie zalezy od organizmu :)
asexualna
asexualna
  6 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Q: To poważna choroba? Q: Czymś konkretnym się objawia? Q: Jak się to leczy? Q: Ile to trwa?

Czy ja wiem, miewałam anemie spowodowaną niedoborem żelaza czy jakoś tak. U dziewcząt i kobiet się to zdarza. Musiałam braki uzupełniać i wsio. Teraz nic nie uzupełniam i żyję, co prawda mam tendencję do bycia anemiczną, o czym mnie uprzedził lekarz.
feuliete
feuliete
  6 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Q: Czymś konkretnym się objawia?

koleżance schodzi skóra z opuszków palców.
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  6 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: jest tyyko po to jak jakaś stara babcia przyjdzie wypisać jakiś lek, obojętnie jaki, albo jak 14stki i 15stki przylezą po zwolnienie z Wfu


ladne masz zdanie o lekarzu :crylol:
Ale jak zaczelam czytac Twoje pierwsze slowa, to anemia byla pierwsza rzecza o ktorej pomyslalam.
Jest wiele objawow anemii, trzeba bylo zapytac lekarza. Google Ci pomoga w wiedzy ogolnej. Oslabienie organizmu, mroczki przed oczyma, zimne dlonie i stopy, sennosc, brak apetytu... to tylko kilka z objawow.

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Paulinessa
Paulinessa
  6 grudnia 2011

Tematy dotyczące ZDROWIA zakłada się tutaj, o dietach, ćwiczeniach i odchudzaniu na górze. Także spokojnie :]

Babsy
Babsy
  6 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Tematy dotyczące ZDROWIA zakłada się tutaj, o dietach, ćwiczeniach i odchudzaniu na górze. Także spokojnie

ehem...
Konto usunięte
Konto usunięte: ZDROWIE, DIETY I ĆWICZENIA VOL. 4 - Forum Moda i uroda
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.