czytowazne1
czytowazne1
  27 listopada 2011 (pierwszy post)

otoz dermatolog zalecil mi chodzic raz na jakis czas na solarium przez cera, i to pomoglo wiec przestalem chodzic i znow cos sie dzieje z moja cera tzn. wychodza mi takie czerwone "bulwy" niczym pryszcze ale to po prostu czerwone i bolace punkty ktore znikaja po jakims czasie ponad tydzien w tym ze zle to wyglada, co polecacie? jakies punktowe zele czy co?

Paulinessa
Paulinessa
  27 listopada 2011

Kuracja Triacnealem.
Na początku wysyp na twarzy, z czasem coraz coraz lepiej.

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=39133

Opalanie to durny pomysł. Skóra robi się ładna, a potem reaguje w odwrotnie.

Paulinessa
Paulinessa
  27 listopada 2011

Tzn. opalanie po to, aby poprawić stan cery. Bo czy ktoś się opala, czy nie, to już jego sprawa i gust.

Adidasowa
Adidasowa
  27 listopada 2011
czytowazne1
czytowazne1: otoz dermatolog zalecil mi chodzic raz na jakis czas na solarium przez cera, i to pomoglo wiec przestalem chodzic i znow cos sie dzieje z moja cera tzn. wychodza mi takie czerwone "bulwy" niczym pryszcze ale to po prostu czerwone i bolace punkty ktore znikaja po jakims czasie ponad tydzien w tym ze zle to wyglada, co polecacie? jakies punktowe zele czy co?

kumpel miał podobne problemy i chodził na laserowe zabiegi. Procz tego brał atybiotyki, maściami smarował, żelami. Powiem ci, że w tego typu sprawie potrzeba cierpliwości, bo leczenie zazwyczaj jest długotrwałe.
Adidasowa
Adidasowa
  27 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: atybiotyki

antybiotyki*
czytowazne1
czytowazne1
  27 listopada 2011

no to ladnie mnie nastraszyliscie:/

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  27 listopada 2011

Porządny dermatolog a nie konowal który "leczy" solarium.

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

czytowazne1
czytowazne1
  27 listopada 2011

ale jak widac pomoglo, dopiero jak przestalem chodzic to zaczelo sie znow cos dziac

pijana
pijana
  27 listopada 2011

Nie wiem co to za lekarz, który po pierwsze zaleca solarium (pozdro rak skóry), a po drugie dobrze wie, że to na długo nie pomoże. Kompetentny lekarz zaleci długoterminowe leczenie, a nie gaszenie objawów na chwilę. Idź do innego.

czytowazne1
czytowazne1
  27 listopada 2011

niestety nie mam za duzo czasu zeby szukac lekarzy i chodzic od lekarza do lekarza, to sa wlasnie polskie realia sluzby zdrowia, idac do normalnego lekarza dostaje leki bez jakiegokolwiek badania , tak na oko "powinno pomoc" i zero badan kontrolnych czy pomoglo...

Paulinessa
Paulinessa
  27 listopada 2011
czytowazne1
czytowazne1: ale jak widac pomoglo, dopiero jak przestalem chodzic to zaczelo sie znow cos dziac


To chwilowa reakcja, nagle podsuszać gwałtownie skórę, wszystko niknie. Potem łój wytwarza sięze zdwojoną siła i prosze, masz co masz
pijana
pijana
  27 listopada 2011
czytowazne1
czytowazne1: niestety nie mam za duzo czasu zeby szukac lekarzy i chodzic od lekarza do lekarza, to sa wlasnie polskie realia sluzby zdrowia, idac do normalnego lekarza dostaje leki bez jakiegokolwiek badania , tak na oko "powinno pomoc" i zero badan kontrolnych czy pomoglo...

Trądziku nie wyleczysz w tydzień, niestety. Możesz próbować na własną rękę, jeśli masz cierpliwość i pieniądze, powodzenia :P
Adidasowa
Adidasowa
  27 listopada 2011

Nawet moj brat leczył się na to 3 lata i nadal ma :woot: cięzko to wytepić, podobno w określonym wieku samo przechodzi. Zależy też od stadium i od cery danej osoby. Więc róznie to może być.

Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  27 listopada 2011
czytowazne1
czytowazne1: otoz dermatolog zalecil mi chodzic raz na jakis czas na solarium przez cera, i to pomoglo wiec przestalem chodzic i znow cos sie dzieje z moja cera tzn. wychodza mi takie czerwone "bulwy" niczym pryszcze ale to po prostu czerwone i bolace punkty ktore znikaja po jakims czasie ponad tydzien w tym ze zle to wyglada, co polecacie? jakies punktowe zele czy co?

to po prostu pryszcze, które się wchłaniają zanim się 'wyklują' - też mi czasem takie wyskakują, zamiast chodzić do lekarza i na solarium lepiej wybierz się do dobrej i doświadczonej kosmetyczki - być może seria zabiegów anty trądzikowych lub jakiś głęboki peeling (np. peeling azjatycki, green-peel itp. itd.) pomogą :)
jeśli nie to niestety pozostaje lekarz i antybiotyki, które tez nie zawsze działają ;/

w tym przypadku z solarium jest tak jak z wyciskaniem pryszczy - działa na krótką metę i powraca ze zdwojoną siłą :)

no i jeszcze te czerwone bulwy smaruj aloesem, lub przecieraj codziennie twarz sokiem z aloesu - mi zawsze pomaga :))
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
czytowazne1
czytowazne1
  28 listopada 2011

peelingi odpadaja ze wzgledu na cere nie moge uzywac, a gdzie kupie taki sok z aloesu?

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.