agoosiaaa
agoosiaaa
  7 października 2011 (pierwszy post)
Hej ho :)

Chanel wiosna-lato 2012

Karl Lagerfeld odbił muzę Gucci - Florence Welch. Czerwonowłosa wokalistka jest ikoną street fashion i inspiracją dla poważnych domów mody. Ostatnio Karl fotografował ją dla Vogue Japan, w nieco androgynicznym stylu. Na wczorajszym pokazie Flo z pewnością nie wyglądała androgynicznie, w długiej sukni z cekinów i linek, którą przygotował dla niej mistrz.

Na potrzeby pokazu ogromnej kolekcji Chanel paryski Grand Palais zmienił się w coś w rodzaju zatopionej Atlantydy, tylko, że całej... pokrytej śniegiem. Niesamowite połączenie morskich motywów i śnieżnej bieli dało efekt zupełnie odrealnionej przestrzeni. Zwłaszcza, że scenografia była monstrualnych rozmiarów, a modelki prawie że gubiły się w plątaninie białych muszli. Każda z nich wyszła na ten specyficzny wybieg ze środka wielkiej białej skały wyściełanej plastikowymi bąbelkami. Z kolei wokalistka wystąpiła stojąc w płaskiej muszli, co jednoznacznie kojarzyło się z portretem Wenus Sandro Botticelli.

Obszerna kolekcja, jaką zaprezentował Lagerfeld jest stylistycznie związana z delikatnym światem, który mistrz kazał stworzyć jako jej oprawę. Przeważa biel i pastele, delikatne tkaniny i mnóstwo pereł, tym razem nie na szyi, a w pasie modelek, we włosach albo... przyklejonych na plecach. Delikatne falbanki z muślinu zostały ukształtowane na wzór gąbek i koralowców, a opalizujące cekiny przypominały łuskę ryby. Ponoć projektant nie chciał popadać w klisze chanelowskiego stylu, chętnie kopiowanego przez cały świat, jednak w kolekcji obecne są tweedowe wdzianka, tyle że pastelowe.

Konsekwentna inspiracja oceanem, zarówno w projektach, scenografii, jak i oprawie dźwiękowej sprawia, że pokaz Chanel możemy traktować jak Gesamtkunstwerk - dzieło totalne. Klasa, wielki show i niesamowity styl. Jak zwykle, świetne pomysły Karla złożyły się w piorunującą całość.

Zdjecia:
1.


2.


3.


4.


5.


6.


7.


8.


9.


10.


11.


12.


13.


14.


15.


16.


17.


18.


19.


20.


21.


22.


23.


24.


25.


26.


27.


28.


29.


30.


31.


32.


33.


34.


35.


36.


37.


38.


39.


40.


41.


42.


43.


44.


45.


46.


47.


48.


49.


50.


51.


52.


53.


54.


artykul z lula.pl

Pytania:
1. Jak podoba wam sie kolekcja?
2. co podoba wam sie najbardziej?
3. a co najmniej??


Pozdrawiam, Aga :)
Fieska
Fieska
  7 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Jak podoba wam sie kolekcja? 2. co podoba wam sie najbardziej? 3. a co najmniej??


Uwielbiam pastelowe kolory i perełki. Widziałam w vogue zdjęcia. Znalazłam kilka zestawów, które mi się spodobały, ale nie mogę znaleźć, krótszego linku, aby go teraz tutaj podać. Co najmniej mi się podoba to te kwadratowe kształty i mało pokazanej figury.
Fieska
Fieska
  7 października 2011

A propos nowych kolekcji to Givenchy! Idealna kolekcja!

agoosiaaa
agoosiaaa
  8 października 2011
styka51
styka51: Zacznę od tego, iż nie lubię Karla..

why not?? :)

massacre
massacre: daj cos bardziej pratycznego

zobacze, co sie znajdzie :)

massacre
massacre: no co? chcesz sie zalozyc?

nie wiem jak jest w polsce, nie zakladam sie o nic :mrgreen:

Babsy
Babsy: oprawa pokazu bardzo fajna, ale nie chce mi sie dokladnie ogladac wszystkich ciuchow;P

len! :D

luk7
luk7: świetna kolekcja,warta grzechu.

sol tru.

Konto usunięte
Konto usunięte: tu chyba nic nie trzeba pisać. to właśnie jest chanel, od początku do końca. mimo iż przewidywalnie, ale nigdy nie nudno. kolekcja świetna, karl NIE wychodzi z wprawy.

zgadzam sie :)

Konto usunięte
Konto usunięte: co do innych kolekcji, dior - fajnie, ale bez galliano to jednak nie to samo, mcqueen też sobie nieźle radzi. a kolekcja lv to już w ogóle, szał.

ej no, daj mi szanse zalozyc o nich tematy :lol2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Znalazłam kilka zestawów, które mi się spodobały, ale nie mogę znaleźć, krótszego linku, aby go teraz tutaj podać.

zawsze mozesz porobic print screeny chyba :woot:
mmaryjka
mmaryjka
  8 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ej no, daj mi szanse zalozyc o nich tematy

noo, nie chcę żebyś wyszła z formy!
dawaj mcgueena, myślę, że oprócz mnie nikomu nie przypadnie do gustu;) aczkolwiek dla mnie moda chwilami jest lepsza niż galeria.
asiulcia1
asiulcia1
  9 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 2. co podoba wam sie najbardziej?

jesli mam wybierac to 4,5,11
jakos nie przypadla mi ta kolekcja do gustu .

Konto usunięte
Konto usunięte: Chanel wiosna-lato 2012

ja jeszcze na jesien nie kupilam kurtki :rotfl:
agoosiaaa
agoosiaaa
  9 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: noo, nie chcę żebyś wyszła z formy! dawaj mcgueena, myślę, że oprócz mnie nikomu nie przypadnie do gustu;) aczkolwiek dla mnie moda chwilami jest lepsza niż galeria.

poszukam i zrobie temat o nim wieczorem :Tak:
Zadziora
Zadziora
  9 października 2011

I bardzo dobrze, ze królują jasne kolory :)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.