91kasia
91kasia
  27 sierpnia 2011 (pierwszy post)

Witam Was kochani ;)
Czy orientuje sie ktoś z Was co jest bardziej opłacalne i przyszlościowe? - instruktor fitness, instruktor sportowy (np wspinaczki), masażysta, wizażysta?
Zastanawiam się nad zrobieniem studium/kursu instruktorskiego lub na masażystkę...
Co o tym sądzicie? Oczywiście to będzie dodatkowy zarobek bo i tak jestem w trakcie studiów FiR-u :)

Mile widziane będą komentarze osób uczęszczających na tego typu kursty/studia lub pracujące w tej branży ;)

91kasia
91kasia
  27 sierpnia 2011

Jeszcze dodatkowe pytanie- jak sprawy się mają ze stylistami paznokci? :P

SoDope
SoDope
  27 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy orientuje sie ktoś z Was co jest bardziej opłacalne i przyszlościowe? - instruktor fitness, instruktor sportowy (np wspinaczki), masażysta, wizażysta?


zalezy od 'miejsca' zamieszkania. W większych miastach instruktor fitness ok bo ludzie w większych miastach bardziej odwiedzają kluby sportowe
-instruktor sportowy to chyba jako 'dodatkowe' zajęcie.
masażysta - moim zdaniem totalnie odpada.
kosmetyczne masaże wykonywać może też kosmetyczka a rok dłużej nauka - fizjoterapia uprawnia do 'wykonywania' masaży leczniczych.
wizażystka - to dobry pomysł jeżeli faktycznie masz fach w ręku.
Przydasz się i na sesje zdjęciowe i dla Pań młodych - jeżeli masz fotografa w znajomych - zawsze możesz się zakręcić obok i będzie miała zdjęcia swoich makijaży ;).

Konto usunięte
Konto usunięte: jak sprawy się mają ze stylistami paznokci? :P

przesyt .. i nie idz na to - powód ? teraz co druga 15 czy 16 kupuje sobie zestaw na allegro i robi paznokcie w domu - pomijam już fakt z jakim skutkiem ale ludzie chodzą na paznokcie za 30 zł .. A Tobie trudno będzie zdobyć klientów na samym początku za chociażby 50 zł a gorzej jak już będzie podnosić cene za wykonanie usługi.
Z resztą - tipsy, akryl, żel .. już bardzo rzadko się wykonuje.
Alucard
Alucard
  27 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy orientuje sie ktoś z Was co jest bardziej opłacalne i przyszlościowe? - instruktor fitness, instruktor sportowy (np wspinaczki), masażysta, wizażysta? Zastanawiam się nad zrobieniem studium/kursu instruktorskiego lub na masażystkę...

Jak bierzesz to tylko pod względem finansowym a nie własnego zainteresowania to gówno warta będzie twoja praca bez powołania.
asiulcia1
asiulcia1
  27 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak bierzesz to tylko pod względem finansowym a nie własnego zainteresowania to gówno warta będzie twoja praca bez powołania.

racja :tak:
trzeba lubić swoją pracę :tak:
91kasia
91kasia
  27 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak bierzesz to tylko pod względem finansowym a nie własnego zainteresowania to gówno warta będzie twoja praca bez powołania.

Gdyby mnie to nie interesowało to bym o tym nawet nie myslała! Bez sensu męczyć się z czymś tylko dla kasy- nie na tym rzecz polega
feuliette
feuliette
  28 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jeszcze dodatkowe pytanie- jak sprawy się mają ze stylistami paznokci? :P

no sama widzisz zele/akryle kosztuja tak od 70zł w górę a na ulicy czy wśród znajomych pełno dziewczyn z takimi pazurkami wiec chętni są :)
Darunia511
Darunia511
  28 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: przesyt .. i nie idz na to - powód ? teraz co druga 15 czy 16 kupuje sobie zestaw na allegro i robi paznokcie w domu - pomijam już fakt z jakim skutkiem ale ludzie chodzą na paznokcie za 30 zł .. A Tobie trudno będzie zdobyć klientów na samym początku za chociażby 50 zł a gorzej jak już będzie podnosić cene za wykonanie usługi. Z resztą - tipsy, akryl, żel .. już bardzo rzadko się wykonuje.

Raczej się nie zgodzę. Spróbuj umówić się do dobrej kosmetyczki a paznokcie, tydzien poczekasz sobie jak nic, a cen niskich takie salony nie mają. I ostatnio sobie kalkulowałam np. Shellac - wkład w baze+wykonczenie+jeden kolor na oryginalnych produktach CND to 400 zł - starczy na mega długo, a płacę za kazdym razem 100 zł za usługę, zobacz jak się łatwo zwraca. Przeciwnie z wizażem, makijaże są tanie patrząc na to jaki jest wkład w kosmetyki, kupa forsy. To samo tyczy się np. wosku, wkład finansowy jest minimalny. I co do wizażu - nie wierzę w jakies super kursy, albo się to ma w ręce albo nie.
SoDope
SoDope
  28 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Raczej się nie zgodzę. Spróbuj umówić się do dobrej kosmetyczki a paznokcie, tydzien poczekasz sobie jak nic, a cen niskich takie salony nie mają. I ostatnio sobie kalkulowałam np. Shellac - wkład w baze+wykonczenie+jeden kolor na oryginalnych produktach CND to 400 zł - starczy na mega długo, a płacę za kazdym razem 100 zł za usługę, zobacz jak się łatwo zwraca.

brałam pod uwagę aby 'przedłużanie' paznokci - z tego co ja wiem u mnie w mieście już na tipsy nie ma takiego 'szału'. Wszystko zależy od tego w jakim ona będzie się obracała 'środowisku' i na co będzie popyt .. Warszawa/Poznan/Kraków i inne - tam na wszystko ludzie chodzą nawet solarium które też pomoć nie jest już w modzie. W małych miastach - rzadko kto np robi mikrodermabrazje .. shellaca ..

Konto usunięte
Konto usunięte: Przeciwnie z wizażem, makijaże są tanie patrząc na to jaki jest wkład w kosmetyki, kupa forsy. To samo tyczy się np. wosku, wkład finansowy jest minimalny. I co do wizażu - nie wierzę w jakies super kursy, albo się to ma w ręce albo nie.

Czasami widze, że kosmetyczki biorą sobie za 'wsiórski' makijaż po 80 -100 zł .. O_o
wizażystka to nie to samo ..

stylistka paznokci nie wchodzi w usługi woskowania :ziober2:

ale wiem o co Ci chodzi są zabiegi za które bierze się ogrom pieniędzy a dużo nie potrzeba tak naprawdę.

rzęsy tez są 'dobrym' zarobkiem - ale na to trzeba mieć i cierpliwość i rękę i odpowiednią wiedzę.
Darunia511
Darunia511
  28 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: brałam pod uwagę aby 'przedłużanie' paznokci - z tego co ja wiem u mnie w mieście już na tipsy nie ma takiego 'szału'. Wszystko zależy od tego w jakim ona będzie się obracała 'środowisku' i na co będzie popyt .. Warszawa/Poznan/Kraków i inne - tam na wszystko ludzie chodzą nawet solarium które też pomoć nie jest już w modzie. W małych miastach - rzadko kto np robi mikrodermabrazje .. shellaca ..

Niestety nie wiem jak jest w mniejszych miastach, mogę się tylko wypowiedzieć jakie mam spostrzeżenia wobec Poznania. Wydaje mi się że minęła moda, więc wykruszyły się tipsiary za 30 zł, które nie oszukujmy się były tandetne i kiczowate. Tipsy da się ładnie zrobić, ale to trochę kosztuje i sądze ze takie rzeczy będa się trzymac na rynku.

Konto usunięte
Konto usunięte: Czasami widze, że kosmetyczki biorą sobie za 'wsiórski' makijaż po 80 -100 zł .. O_o wizażystka to nie to samo .. stylistka paznokci nie wchodzi w usługi woskowania ale wiem o co Ci chodzi są zabiegi za które bierze się ogrom pieniędzy a dużo nie potrzeba tak naprawdę. rzęsy tez są 'dobrym' zarobkiem - ale na to trzeba mieć i cierpliwość i rękę i odpowiednią wiedzę.

Najdroższy wizaż z jakim się spotkałam kosztował bodajże 200 zł, a ile wkładu w to wpierw na pewno było... Zazwyczaj są to przecież kosmetyki z górnej półki, jedno jest pewne - dryg do tego trzeba mieć, a nie tam kursy.
Co do rzęs - przeraża mnie sam fakt, że trzeba wysiedzieć przy zakładaniu godzinę-dwie, a ile cierpliwości trzeba miec żeby to robić... No i tez dużo amatorszczyzny się pojawiło. Właściwie chyba większość kosmetyki jest przenoszona do domu, tanio, czasem się trafi ze na godnym poziomie, podatku odprowadzać nie trzeba.
SoDope
SoDope
  29 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Niestety nie wiem jak jest w mniejszych miastach, mogę się tylko wypowiedzieć jakie mam spostrzeżenia wobec Poznania. Wydaje mi się że minęła moda, więc wykruszyły się tipsiary za 30 zł, które nie oszukujmy się były tandetne i kiczowate. Tipsy da się ładnie zrobić, ale to trochę kosztuje i sądze ze takie rzeczy będa się trzymac na rynku.

nadal sa tipsiary za 30 zł .. - są .. uwierz mi. I najlepsze jest to, że ludzie nadal chodzą bo u mnie np tipsy czy to żelowe czy akrylowe kosztują 100 zł.
Najgorszy fakt jest taki, że ktoś kto nie zna się na rzeczy przychodzi na robienie tipsów - i laska wmawia, że to tak musi wyglądać .. a 'french' walnięty na cały paznokieć .. :zonk:

Konto usunięte
Konto usunięte: Co do rzęs - przeraża mnie sam fakt, że trzeba wysiedzieć przy zakładaniu godzinę-dwie, a ile cierpliwości trzeba miec żeby to robić... No i tez dużo amatorszczyzny się pojawiło.

tak - bo teraz można kupić zestaw + certyfikat :crylol:
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  29 sierpnia 2011

moj szef ma beauty salon, od zawsze ma problem ze znalezieniem dobrej masazystki
co za tym idzie, dobry/a masazysta/tka moze wolac wiecej siana ;)

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.