malwina0987
malwina0987
  23 sierpnia 2011 (pierwszy post)

witam, z roku na rok w ciagu lata przybywa mi około 4 nowych piepszyków (znamiona barwnikowe) na twarzy, czy jest mozliwosc ich usuniecia? i gdzie? pzdr

SoDope
SoDope
  23 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

u dermatologa.
AvantQueTuDis
AvantQueTuDis
  23 sierpnia 2011

Tylko musisz pamiętać, że nie wszystkie da się.
Jeśli jest wypukły, albo o nieco większej średnicy możesz mieć z tym problem.

malwina0987
malwina0987
  23 sierpnia 2011

własnie nie sa wypukłe, ale zastanawiam sie czy jest taka mozliwosc i gdzie? dermatolog sie takimi rzeczami nie zajmuje bo byłam. Wiec jakby ktos sie orientował

madzia2143
madzia2143
  23 sierpnia 2011

przejdź się do lekarza rodzinnego i zapytaj, w końcu to kompetentna osoba i powinna Ci pomóc. Wg mnie jeśli chodzi o twarz to dermatolog powinien pomóc więc zdziwiłaś mnie tym, że:

Konto usunięte
Konto usunięte: dermatolog sie takimi rzeczami nie zajmuje bo byłam.


:woot:
Darunia511
Darunia511
  23 sierpnia 2011

Nie usuuuuuuwaj, pieprzyki sa piękne!

AvantQueTuDis
AvantQueTuDis
  23 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie usuuuuuuwaj, pieprzyki sa piękne!

Zależy jakie :and:
Pure
Pure
  23 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: dermatolog powinien pomóc

Dokładnie.

Zmień dermatologa :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: Zależy jakie

Ja swoje lubię, chociaż mam na twarzy :-)
asiulcia1
asiulcia1
  23 sierpnia 2011
Pure
Pure: Ja swoje lubię, chociaż mam na twarzy :-)

Ja też swoje lubię:D

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie usuuuuuuwaj, pieprzyki sa piękne!

dokładnie :D
malwina0987
malwina0987
  23 sierpnia 2011

Pieprzyki nie sa złe jak sie ma z 5 na twarzy,a ja mam stanowczo za duzo i ciagle sie pojawiaja nowe najbardziej w ciagu lata, to sa małe kropki, nie wystajace duze które mozna usunac chirurgicznie dlatego nie wiem gdzie sie udac, a moze medycyna estetyczna.. był ktos z czyms tam juz?

SoDope
SoDope
  23 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: dermatolog sie takimi rzeczami nie zajmuje bo byłam

no to chyba jakiegoś 'niewykształconego' tego dermatologa odwiedziłaś.

pragnę przypomnieć, że dermatologa (wg wikipedii) - dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami skóry i jej przydatków (włosów, paznokci) oraz niektórymi chorobami ogólnoustrojowymi, ujawniającymi się przede wszystkim na skórze (np. łagodne i złośliwe nowotwory jak czerniak złośliwy) lub rumień guzowaty.

ale chyba tego ten Twój dermatolog chyba nie wiedział.
Droga takiego czegoś jak Ty chcesz się pozbyć jest taka, że idzie się do dermatologa (od razu prywatnie) i on musi ocenić czy jest to rakowe ewentualnie idziesz do lekarza rodzinnego po skierowanie (o ile istnieje ryzyko, że jest to znamię rakowe) to dostajesz skierowanie do chirurga na 'krojenie' i najpierw Cie ogląda a potem na umówionym spotkaniu wycina w znieczuleniu miejscowym.

Problem pojawia się w momencie kiedy 'chcesz' mieć usunięte laserowo - bo usuwane laserowo nie znamiona nie są poddawane badaniom czy było to rakowe czy nie .. a przy wycięciu masz 'badane'.

(jeżeli się pomyliłam gdzies to niech mnie ktoś poprawi)
SoDope
SoDope
  23 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

aha
i jeżeli lekarz rodzinny uzna, że jest to sprawa czysto kosmetyczna to musisz tak jak myślisz szukać salonu medycyny estetycznej gdzie takie coś Ci przeprowadzą.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.