shinu
shinu
  23 sierpnia 2011 (pierwszy post)

Witam drogie Panie.

Mam malutki problem z paluszkiem u nogi, srodkowy gdyby to kogos interesowalo:P
Otoz pare dni temu, obcinajac pazurki, ciutke zle uciolem kancik, zostal taki.. roboczo to nazwijmy "szpikulec". Pech chcial, ze nastepnego dnia pocalowalem owym paluszkiem szafke podczas nocnych wojazy w drodze do kuchni. paluch spuchl, skora w rogu paznokcia przecieta na pol, ale zyje. czekam az sie zagoi. Ale bylo tylko coraz gorzej, pare dni pozniej znowu przydzwonilem palcem w przeszkode i szczerze mowiac myslalem o samobojstwie. Postanowilem zrobic glebsza obdukcje, namierzylem wtedy ten kawalek pazurka, po wielu wielu katuszach udalo mi sie go pozbyc, troszke ropki pocieklo i wydawaloby sie ze bedzie tylko lepiej. Ale juz mija drugi dzien a ten palec ani mysli "zmalec" a napierdziela tak samo jak wczesniej.

Takze co ja mam z nim zrobic? wymoczyc w jakims rumianku czy czarnym bzie? Zawsze macie jakies babcine sposoby wiec licze na wasza pomoc:)

Pozdrawiam

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  23 sierpnia 2011

idz do lekarza a niech ktos z nielekarskimi kompetencjami zamknie ten temat

:bye:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

shinu
shinu
  23 sierpnia 2011

no przeciez nie bede lecial z tym do lekarza, ktos na pewno ma jakis sposob, czy to masc czy jakies blizej niesprecyzowane cos

xXBlondDreamsXx
xXBlondDreamsXx
  23 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: wymoczyc w jakims rumianku

no najlepiej :)
styka51
styka51
  23 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: po wielu wielu katuszach udalo mi sie go pozbyc

Jak zszedł Ci paznokieć, to powinieneś odszkodowanie jakieś za to dostać.
Ze 100 zł pewnie.
shinu
shinu
  23 sierpnia 2011

ale powaznie? :P

shinu
shinu
  23 sierpnia 2011
styka51
styka51: shinu: po wielu wielu katuszach udalo mi sie go pozbyc Jak zszedł Ci paznokieć, to powinieneś odszkodowanie jakieś za to dostać. Ze 100 zł pewnie.


"go" pozbyc mialem na mysli ten ostry kawalek paznokcia ktory zalegl w rance.
tak czy siak, na szczescie nie zszedl mi paznokiec, chyba ze dopiero zejdzie:P
BujajSieNaDwa91
Posty: 1431 (po ~140 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 24
BujajSieNaDwa91
  23 sierpnia 2011

ja proponuje isc do lekarza , moze to blachostka ale samo nie przejdzie . Mój dzadek tez tak ma ale to z powodu ZA ciasnych butów w ktorych sie wybrał na wesele i wgl .... i teraz krzyczy z bólu ...sa rozne mascie , poszukaj w necie , ale po co marnowac nawet te kilka groszy na jakis badziew ... nie bój sie lekarz cie nie wysmieje , wiele ludzi mialo taka sytuacje ... ;p

Okazywanie miłości nie jest bezpieczne, a dążenie do intymności jest ryzykiem .

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  23 sierpnia 2011
BujajSieNaDwa91
BujajSieNaDwa91: ja proponuje isc do lekarza , moze to blachostka ale samo nie przejdzie . Mój dzadek tez tak ma ale to z powodu ZA ciasnych butów w ktorych sie wybrał na wesele i wgl .... i teraz krzyczy z bólu ...sa rozne mascie , poszukaj w necie , ale po co marnowac nawet te kilka groszy na jakis badziew ... nie bój sie lekarz cie nie wysmieje , wiele ludzi mialo taka sytuacje ... ;p


dokladnie
to samo napisalam
jakis antybiotyk i bedzie po sprawie

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

miami1
miami1
  23 sierpnia 2011
styka51
styka51: Jak zszedł Ci paznokieć, to powinieneś odszkodowanie jakieś za to dostać.

lepiej tu tego nie pisz bo zaraz co drugi będzie z oderwanym paznokciem
Fieska
Fieska
  23 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Takze co ja mam z nim zrobic? wymoczyc w jakims rumianku czy czarnym bzie? Zawsze macie jakies babcine sposoby wiec licze na wasza pomoc:)


Zrób zdjęcie i pokaż.
:napalony:
Zaraz to zbadamy.
styka51
styka51
  23 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: lepiej tu tego nie pisz bo zaraz co drugi będzie z oderwanym paznokciem

Moja siostra kiedyś sobie palec drzwiami od samochodu przytrzasnęła... Paznokieć zaczął schodzić i zrobił się czarny. Pojechaliśmy do lekarza, to powiedział, że nie umrze ale jak na ŻYWCA zedrze jej tego pazura, to dostanie 100 zł z ubezpieczalni. Weronika wolała chodzić z czarnym pazurem niż dostać stówe ;p
Ajchentererere
Ajchentererere
  23 sierpnia 2011

jeśli to wygląda tak jak ja sobie to wyobraziłam, to proponowałabym wycisnąć ropę, która na pewno zgromadziła się obok tego paznokcia, będzie Cię to cholernie bolało, ale musisz dostarczyć tam powietrza, odcisnaj to pare razy dziennie i mniej więcej za 2 dni zejdzie ;)

pijana
pijana
  23 sierpnia 2011

Też bym poszła do lekarza zamiast czekać na większe zakażenie :woot:

Patrishia
Patrishia
  23 sierpnia 2011

Moczyć w czymś odkażającym, np szałwii i smarować tribiotic'iem. Jak po 3- 4 dniach nie będzie widocznej poprawy to zdecydowanie udaj się do lekarza.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.