patryk8712
patryk8712
  20 sierpnia 2011 (pierwszy post)

Witam wszystkich, otóż mam cerę mieszaną przetłuszczające się czoło, nos i o ile będąc w domu mogę użyć odpowiedniego żelu do mycia twarzy o tyle w pracy jest to problem, szukam sposobu żeby doraźnie jakoś zmniejszyć efekt świecenia się skóry.
Jakie sposoby polecacie?

Martitta
Martitta
  20 sierpnia 2011
patryk8712
patryk8712: Jakie sposoby polecacie?

Dobry krem matujący np. Barwa - Siarkowa moc ( w Rossamnie albo aptece ) ok. 15 zł. Poza tym używać bibułek matujących kiedy jest taka potrzeba, żeby zebrać z twarzy sebum.
feuliette
feuliette
  20 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Poza tym używać bibułek matujących

dobre są?;>

Słyszałam,aby cera się nie przetłuszczała rano posmarowac twarz kostka lodu podobno pomaga,nie testowałam:ninja:
patryk8712
patryk8712
  20 sierpnia 2011

rano używam kremu l'oreal men expert pure and matte ale efekt nie utrzymuje się odpowiednio długo, będę musiał pomyśleć nad jakimś innym.. a tych bibułek poszukam, sprawdzę ich skuteczność. Dziękuję

Martitta
Martitta
  20 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: dobre są?;>

Dobre :) W przypadku dziewczyn nie psują makijażu tylko zbierają to co trzeba i jest ok :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Słyszałam,aby cera się nie przetłuszczała rano posmarowac twarz kostka lodu podobno pomaga,nie testowałam

Efekt krótkotrwały :) Jak ktoś ma z tym problem, tak jak ja, to wie, że w sumie na to nie ma rady :) No ale trzeba sobie jakoś radzić ;)

patryk8712
patryk8712: rano używam kremu l'oreal men expert pure and matte ale efekt nie utrzymuje się odpowiednio długo, będę musiał pomyśleć nad jakimś innym..

To możesz wypróbować ten co napisałam. Drogi nie jest a matuje na dłużej niż inne. Przynajmniej na mnie tak działa :)

patryk8712
patryk8712: Dziękuję

Proszę :)
marta0859
marta0859
  20 sierpnia 2011
patryk8712
patryk8712: Witam wszystkich, otóż mam cerę mieszaną przetłuszczające się czoło, nos i o ile będąc w domu mogę użyć odpowiedniego żelu do mycia twarzy o tyle w pracy jest to problem, szukam sposobu żeby doraźnie jakoś zmniejszyć efekt świecenia się skóry. Jakie sposoby polecacie?

Ciesz się, że tylko czoło i nos, ja mam wszystko tłuste. :ninja: W sensie, że skóra. ;)
Jak masz skórę mieszaną a nie tłustą to może jeszcze da się coś z tym zrobić, ja próbowałam już wszystkiego i z własnego (że się tak wyrażę) doświadczenia mogę Ci doradzić tyle, żebyś unikał wszelkich kremów matujących bo one zawierają składniki, które zapychają pory i w rzeczywistości dają odwrotny efekt.
Uważaj też czym myjesz twarz, niektóre żele, zwłaszcza te stricte do skóry tłustej/mieszanej strasznie wysuszają, a to powoduje, że skóra bardziej się przetłuszcza. Polecam przerzucić się na zwykłe szare mydło, poważnie. :D
Możesz zamiast toniku używać olejku lawendowego (do nabycia w aptece), on ma działanie nawilżające i oczyszczające jednocześnie, czytałam też, że zapobiega przetłuszczaniu się skóry.

patryk8712
patryk8712: doraźnie

Tak jak kto tu wcześniej Martita pisała, bibułki matujące albo zwykłymi chusteczkami dla niemowląt przecierasz, mniemam, że się nie malujesz :ninja: więc problemu być nie powinno
patryk8712
patryk8712
  20 sierpnia 2011
Martitta
Konto usunięte
Konto usunięte: Dobry krem matujący np. Barwa - Siarkowa moc ( w Rossamnie albo aptece ) ok. 15 zł.

Gdy skończy mi się l'oreal na pewno go wypróbuję:) wcześniej miałem kosmetyki z serii AA, under20 itp. Ogólnie kondycja mojej skóry się znacznie poprawiła, mam już tyle latek żeby wyrosnąć z trądziku;] ale przetłuszczanie się cery w strefie T pozostało.
marta0859
Będę musiał przejrzeć skład żelu którego używam, na pewno więcej jest kosmetyków dedykowanych dla kobiet, choć i to się poprawiło i my mężczyźni też mamy w czym wybierać.
Konto usunięte
Konto usunięte: mniemam, że się nie malujesz więc problemu być nie powinno

hehe nie maluję się;p wiec problemu nie będzie. Mam częsty kontakt z klientami dlatego jest do dla mnie ważne a poza tym lepiej się wtedy czuję:)
feuliette
feuliette
  20 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Dobre :) W przypadku dziewczyn nie psują makijażu tylko zbierają to co trzeba i jest ok :)

:szok: no to zainwestuję bo mam strasznie tłusta swiecąca cerę ;x
marta0859
marta0859
  20 sierpnia 2011
patryk8712
patryk8712: Będę musiał przejrzeć skład żelu którego używam, na pewno więcej jest kosmetyków dedykowanych dla kobiet, choć i to się poprawiło i my mężczyźni też mamy w czym wybierać.

To, że jakieś kosmetyki, (zwłaszcza jeżeli chodzi o żele do twarzy) są dla kobiet, nie znaczy, że nie możesz ich używać, na pewno nie zaszkodzą, kobiety mają delikatniejszą skórę, może nie znam się na składach, ale przypuszczam, że składniki mogą być dobrane pod kątem skóry bardziej wrażliwej.
Na czole nie masz wypisanego, jakiego żelu używasz, nie widzę problemu nawet gdybyś miał użyć takiego dla kobiet :ninja:
incepcja1
incepcja1
  21 sierpnia 2011
patryk8712
patryk8712: l'oreal men expert pure and matte ale efekt nie utrzymuje się odpowiednio długo

moj uzywa tego kremu i jest z niego bardzo zadowolony. Dobre jest mydlo siarkowe (rossman ok.5zl) natomiast krem siarkowa moc jak najbardziej zmatowil ale zapchal mnie niesamowicie :/ takze ja tego produktu nie polecam ale wiaadomo kazdy ma inna cere i dla kazdego dobre jest cos innego.
Mariettaa
Mariettaa
  22 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: dobre są?;>

świetne. przykładasz, czekasz kilka sekund odkładasz i masz matową skórę i nienaruszony makijaż. ;d

patryk8712
patryk8712: Jakie sposoby polecacie?

emm.. a tonik?
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.