adra1992
adra1992
  17 czerwca 2011 (pierwszy post)

Jestem w trakcie pierwszego opakowania tabletek Cilest (pierwsza tabletke wzielam w pierwszy dzien statniego okresu).
Zostalo mi 5 tabletek do przerwy na 'okres' (w tym powinnam zazyc i dzis) ale wlasnie dostalam okres.
Co robic?
Brac dalej te 5 tabletek a potem odstawic na 7 dni, tak jak bylo planowane czy przestac brac i zaczac za 7 dni nowa paczke?
Nic nie jest napisane na ulotce :/

Denaris
Denaris
  18 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Co robic?

Brać dalej. ;)
A na drugi raz przeczytać szczegółowo ulotkę. Na ulotce są takie rzeczy wyszczególnione.
Twój cykl może zostać zaburzony poprzez przyjmowanie hormonów ,dlatego nie zawsze jest tak ,że przy pierwszym opakowaniu występuje regulacja cyklu.

Przerwanie przyjmowanie tabletek anty może tylko rozregulować wszystko i doprowadzić do braku miesiączki przez kolejne kilka miesięcy (w moim przypadku - 2,5 miesiąca).

Konto usunięte
Konto usunięte: Nic nie jest napisane na ulotce :/

Jest napisane. ;) Sama przyjmowałam Cilest (ale musiałam je przerwać ze względu na niesamowite migreny). O ile mnie pamięć nie myli jest to wyszczególnione jako skutek uboczny (plamienie międzymiesiączkowe).

Konto usunięte
Konto usunięte: Ale mozeliwe ze w takim razie bede krwawic przez ponad 10 dni?

Bardzo możliwe.
To pierwsze opakowanie ,wiec Twój organizm musi najpierw przywyknąć.

Elph06
Elph06: Zastanawiam się, czy źle się czuję po tabletkach czy po prostu tak mam.


Ja miałam złe samopoczucie właśnie po Cilest.
Nie tylko huśtawki nastrojów ,ale również napady płaczu, złości ,szczęścia (3w1). Było to męczące ,ale brałam tabletki dalej ,bo zostałam pocieszona ,,że to minie".
Potem zaczęły się szczególnie mocne migreny (miewam migreny ,ale nie aż takie) - i odstawiłam tabletki sama ,bo nie mogłam się dodzwonić do mojego ginekologa.
Wprawdzie dzień po odstawieniu dostałam miesiączkę (o ile w ogóle można w tym przypadku używam słowa ,,miesiączka") - i wszystko mi minęło.

Elph06
Elph06: a rano prawie zawsze boli mnie głowa i ogólnie jest mi niedobrze.

Ja czasem nie mogłam złapać oddechu - choć bezpośrednio nie łączyłam tego z tabletkami mimo ,że wszystko ustało po odstawieniu.
adra1992
adra1992
  18 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: wyszczególnione jako skutek uboczny (plamienie międzymiesiączkowe).

To jest napisane, jako punkt. Ale nie napisali czy wtedy brac dalej czy nie.
Ale jak juz napisalam, krwawienie szybko zniklo.
368212
368212
  19 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Brac dalej te 5 tabletek a potem odstawic na 7 dni, tak jak bylo planowane czy przestac brac i zaczac za 7 dni nowa paczke? Nic nie jest napisane na ulotce :/

Bierz dalej do końca tak jak trzeba, zrób 7 dniową przerwę, postępuj jak na ulotce.
Ja przy pierwszym opakowaniu okres miałam przez bite 30 dni.
Denaris
Denaris
  19 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: To jest napisane, jako punkt.

Możliwe. ;) Pamiętam ,że bardzo szczegółowo czytałam ulotkę i była o tym wzmianka.
Czytałam też wiele artykułów co może negatywnie wpłynąć na skuteczność tabletek i od czego są ,,tabletkowe wpadki".

Konto usunięte
Konto usunięte: Ale jak juz napisalam, krwawienie szybko zniklo.

Jeżeli takie plamienie było jednodniowe i już się nie powtórzyło (warto obserwować) - to wówczas można dalej brać.
Jeżeli zaś plamienie będzie pokazywało się co kilka dni - warto się wówczas udać do ginekologa. Ja miałam plamienia co trzy dni po Yasminelle. Nie wspomnę już o bólach brzucha ,bo to był koszmar - sama odstawiłam tabletki (właściwie mój A. mi je zebrał - bo widział jak się męczyłam) - i miesiączki nie miałam 2,5 miesiąca.
Celestic
Celestic
  21 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Co to ma do mody i urody?

no właśnie -.- co to ma do tego ?
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.