Fabricio071
Fabricio071
  16 czerwca 2011 (pierwszy post)

Witam! :) mam dwa pytania:

1) mam kilka rozszerzonych naczynek w okolicy nosa, gdzie je usunąć, dermatolog kosmetyczka? i jaki sposób jest najlepszy? czy jak zostana usunięte to już nigdy się nie popekają?

2) chciałbym usunąć kilka pieprzyków z twarzy dwa płaskie jeden lekko wystający (z powodów estetycznych) czy jest taka możliwość? i gdzie

SoDope
SoDope
  16 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: czy jest taka możliwość?

oczywiście.

tylko nie wiem chcesz wiedziec czy jest to rakowe ? czy nie ? :>
Elph06
Posty: 11095 (po ~87 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
Elph06
  16 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1) mam kilka rozszerzonych naczynek w okolicy nosa, gdzie je usunąć, dermatolog kosmetyczka? i jaki sposób jest najlepszy? czy jak zostana usunięte to już nigdy się nie popekają?

Nie wiem czy nie popękają, w każdym razie miałam jedno naczynko usuwane laserem (albo raczej zamykane, nie wiem czy to znaczy to samo) i jestem zadowolona :)

A.

Fabricio071
Fabricio071
  17 czerwca 2011
Elph06
Elph06: Nie wiem czy nie popękają, w każdym razie miałam jedno naczynko usuwane laserem (albo raczej zamykane, nie wiem czy to znaczy to samo) i jestem zadowolona :)


a ile zapłaciłas za jedno naczynko?
marta0859
marta0859
  17 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 2) chciałbym usunąć kilka pieprzyków z twarzy dwa płaskie jeden lekko wystający (z powodów estetycznych) czy jest taka możliwość? i gdzie

podobno u dermatologa można usunąć, ale ile się płaci i na czym dokładnie to polega nie wiem bo jedynie koleżanka mi opowiadała, że miała usuwany, o szczegóły nie dopytywałam :)
Mariettaa
Mariettaa
  17 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1) mam kilka rozszerzonych naczynek w okolicy nosa, gdzie je usunąć, dermatolog kosmetyczka? i jaki sposób jest najlepszy? czy jak zostana usunięte to już nigdy się nie popekają?

Propunuję zrobić mały wywiadzik w necie i wśród znajomych, gdzie jest jakiś dobry dermatolog, który nie spartoli roboty. ;) Przejść się wtedy do niego i porozmawiać, wypytać itd. Miałam na policzku jedno, ale po ok. tygodniu znikło... Może na początek coś mniej inwazyjnego? Jednak dermatolog to podstawa. ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: 2) chciałbym usunąć kilka pieprzyków z twarzy dwa płaskie jeden lekko wystający (z powodów estetycznych) czy jest taka możliwość? i gdzie

Pieprzyki są urocze, no ale jak tam chcesz. Na początek musisz je przebadac dokładnie, bo niektóre 'ruszone' pieprzyki mogą się pozamieniać w nowotwory, także (jw) radzę poszukac dobrego dermatologa (jeśli jesteś z okolic Częstochowy to mogę kogoś polecić)
Koleżanka usuwała wystającego i dość często zaraz po usunięciu musiała się kontaktować z lekarzem, żeby sprawdzić, czy nic jej się tam złego nie tworzy.
pijana
pijana
  17 czerwca 2011
Mariettaa
Mariettaa: Pieprzyki są urocze, no ale jak tam chcesz. Na początek musisz je przebadac dokładnie, bo niektóre 'ruszone' pieprzyki mogą się pozamieniać w nowotwory,

Wycięte pieprzyki (tj. miejsca po nich) już się w nic nie zamienią, chyba, że chodziło Ci o naruszone np. przy goleniu. Pieprzyki właśnie po to się wycina żeby nie zamieniły się w czerniaka, po wycięciu wysyła się je do badania :P
Konto usunięte
Konto usunięte: 2) chciałbym usunąć kilka pieprzyków z twarzy dwa płaskie jeden lekko wystający (z powodów estetycznych) czy jest taka możliwość? i gdzie

Nie wiem czy kompletnie płaskie pieprzyki się wycina, wystające na pewno. Do wyboru wycięcie chirurgiczne pod znieczuleniem lub laser.
Fabricio071
Fabricio071
  18 czerwca 2011

dziękuję za odpowiedzi :)

Mariettaa
Mariettaa
  18 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: chyba, że chodziło Ci o naruszone np. przy goleniu.

tak, tak, o to :)
Konto usunięte
Konto usunięte: po wycięciu wysyła się je do badania

tak? to nie wiedziałam.. koleżanka jak miała wycinanego to wiem, że musiała najpierw jechać zbadać, czy można go wyciąć, żeby właśnie się nie zamienił w nic...
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie wiem czy kompletnie płaskie pieprzyki się wycina

może się je rozjaśnia.. czy coś w tym stylu.
pijana
pijana
  18 czerwca 2011
Mariettaa
Mariettaa: tak? to nie wiedziałam.. koleżanka jak miała wycinanego to wiem, że musiała najpierw jechać zbadać, czy można go wyciąć, żeby właśnie się nie zamienił w nic...

To się nazywa bodajże badanie histopatologiczne. Przed wycięciem też się bada. Ogólnie to różne opinie są na temat pieprzyków, jedni mówią - wycinać, drudzy - absolutnie nie. Ja jestem jak najbardziej za wycinaniem, bo pieprzyk może się zamienić w nowotwór, a po wycięciu nic się już nie stanie w tym miejscu.
Mariettaa
Mariettaa: może się je rozjaśnia.. czy coś w tym stylu.

Nie mam pojęcia, pewnie jak mi zaczną wyskakiwać na twarzy (bo na ciele mam dużo) to się zainteresuję :D
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.