BreakMyFall18
BreakMyFall18
  1 czerwca 2011 (pierwszy post)

Witam drogie Forumowiczki (bo to temat chyba głównie dla nas - dziewczyn :ziober2:)..

.. w ten piękny, wiosenny, burzowy dzień. :ninja:

Z aktualnego braku innych zajęć zaczęłam robić porządki w kosmetyczce. Wyczyściłam sobie wszystkie kosmetyki, posegregowałam, odkurzyłam kuferek i wyprałam moją podręczną kosmetyczkę. Zdezynfekowałam wszystkie pędzle no i umyłam. I tak się zastanawiam:

1. Jak wygląda wasza kosmetyczka? Kuferek czy podręczna materiałowa? Czy posiadacie to i to? Co jest lepsze i bardziej pożyteczne/użytkowe?
2. Czy w kosmetyczce trzymacie wszystko: kosmetyki (podkłady, tusze, kredki, cienie) oraz pędzle i gąbki razem? Czy jakieś rzeczy trzymacie osobno np. na półce? Czy może macie dwie oddzielne kosmetyczki z podziałem na poszczególne rzeczy? A może i więcej?
3. Czy Wasza kosmetyczka też się tak masakrycznie szybko brudzi? :mrgreen: (Ja moją piorę średnio raz na 2-3 tyg. :ninja:)
4. Jak często myjecie pędzle i gąbki? Po każdym użyciu? Raz w tygodniu? Raz na miesiąc? Czy w ogóle?
5. Czego macie najwięcej? Proszę o wymienienie jednej grupy kosmetyków np. cienie, błyszczyki, szminki itd.
6. Bez jakich kosmetyków możecie żyć a bez których nie? Proszę o wymienienie jednej grupy kosmetyków np. podkłady, pudry, szminki itd.
7. Jakie kosmetyki koniecznie musicie mieć w torebce kiedy wychodzicie z domu np. na imprezę, do kina, na randkę, do pracy? Wymieniamy 3 kosmetyki :-)

Pozdrawiam. :-) :* życzę miłych rozmów :D

pijana
pijana
  1 czerwca 2011

Znowu ban za "cur ver" w nicku :zonk:

pijana
pijana
  1 czerwca 2011

W linku* ! :P

pijana
pijana
  1 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Jak wygląda wasza kosmetyczka? Kuferek czy podręczna materiałowa? Czy posiadacie to i to? Co jest lepsze i bardziej pożyteczne/użytkowe? 2. Czy w kosmetyczce trzymacie wszystko: kosmetyki (podkłady, tusze, kredki, cienie) oraz pędzle i gąbki razem? Czy jakieś rzeczy trzymacie osobno np. na półce? Czy może macie dwie oddzielne kosmetyczki z podziałem na poszczególne rzeczy? A może i więcej? 3. Czy Wasza kosmetyczka też się tak masakrycznie szybko brudzi? (Ja moją piorę średnio raz na 2-3 tyg. ) 4. Jak często myjecie pędzle i gąbki? Po każdym użyciu? Raz w tygodniu? Raz na miesiąc? Czy w ogóle? 5. Czego macie najwięcej? Proszę o wymienienie jednej grupy kosmetyków np. cienie, błyszczyki, szminki itd. 6. Bez jakich kosmetyków możecie żyć a bez których nie? Proszę o wymienienie jednej grupy kosmetyków np. podkłady, pudry, szminki itd. 7. Jakie kosmetyki koniecznie musicie mieć w torebce kiedy wychodzicie z domu np. na imprezę, do kina, na randkę, do pracy? Wymieniamy 3 kosmetyki :-)

1. Tak wygląda: http://allegro.pl/pojemnik-cur ver-deco-s-stockholm-colors-xl-i1602689048.html (TRZEBA USUNĄĆ SPACJĘ W SŁOWIE CUR VER)
+ półki w łazience i kosmetyczka materiałowa, w której mam rzeczy używane codziennie.
2. Wszystko prócz kosmetyków do ciała i do włosów mam w tym pudle
3. Na szczęście się prawie nie brudzi, jest w miarę nowa więc nie wiem co ile będę ją prać, ale nieczęsto raczej.
4. Pędzelek do cieni kilka razy w tyg., bo nakładam je na mokro. Gąbeczkę od pudru różnie.
5. Chyba błyszczyków.
6. Tusz !
7. Błyszczyk, puder i ew. eyeliner w pisaku.
SoDope
SoDope
  1 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

mam śmacianke, mam kuferek i mam taki na zamek kwadratowę..

czego jest tam najwięcej - cieni których nie używam :zonk:
dużo mam też balsamów antycellulitowych chociaż go nie mam - znaczy się pewnie jest tam gdzieś ale ukryty .. :ziober2:

Moja kosmetyczka nie jest brudna..
Pędzle myje raz na tydzień, raz na 2 tygodnie zależy.
Do różu 'piąrę' najcześciej bo róż używam za każdym razem gdy robią sobie makijaż.
Gąbki do podkładu nie mam bo rozprowadzam podkład palcami.

Zdecydowanie mogę obejść się bez podkładu ale z błyszczykiem już nie ..
marta0859
marta0859
  1 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Jak wygląda wasza kosmetyczka? Kuferek czy podręczna materiałowa? Czy posiadacie to i to? Co jest lepsze i bardziej pożyteczne/użytkowe?

Mam materiałowe, mam ich w sumie 6, ale nie są jakieś mega duże.
Nie wiem które są bardziej pożyteczne, ale nie mam miejsca na żadne kuferki.

Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Czy w kosmetyczce trzymacie wszystko: kosmetyki (podkłady, tusze, kredki, cienie) oraz pędzle i gąbki razem? Czy jakieś rzeczy trzymacie osobno np. na półce? Czy może macie dwie oddzielne kosmetyczki z podziałem na poszczególne rzeczy? A może i więcej?

Trzymam wszystko razem.

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Czy Wasza kosmetyczka też się tak masakrycznie szybko brudzi? (Ja moją piorę średnio raz na 2-3 tyg. )

Brudzi się, ale nie myję, w jednej mi się rozlał podkład jakieś pół roku temu i do dziś nic z tym nie zrobiłam. Na szczęście była to kosmetyczka ze starociami których już nie używam.

Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Jak często myjecie pędzle i gąbki? Po każdym użyciu? Raz w tygodniu? Raz na miesiąc? Czy w ogóle?

nie używam pędzli ani gąbek.

Konto usunięte
Konto usunięte: 5. Czego macie najwięcej? Proszę o wymienienie jednej grupy kosmetyków np. cienie, błyszczyki, szminki itd.

podkładów, mogłabym sklep otworzyć, co kupię to się okazuje że do mojej skóry się nie nadaje a nie mam co z tym zrobić, wyrzucić szkoda bo 2 złote to nie kosztuje.

Konto usunięte
Konto usunięte: 6. Bez jakich kosmetyków możecie żyć a bez których nie? Proszę o wymienienie jednej grupy kosmetyków np. podkłady, pudry, szminki itd.

Ja jak się maluję to robię "kompletny" makijaż- podkład, tusz, kredka do oczu (czarna i kolorowa).
I nie ma czegoś, bez czego bym się nie mogła obyć, na dobrą sprawę można się obyć bez wszystkiego, gdybym miała tylko 1 rzecz wybierać to wolę sobie malowanie odpuścić.

Konto usunięte
Konto usunięte: 7. Jakie kosmetyki koniecznie musicie mieć w torebce kiedy wychodzicie z domu np. na imprezę, do kina, na randkę, do pracy? Wymieniamy 3 kosmetyki :-)

Nie biorę ze sobą żadnych kosmetyków kiedy wychodzę, nie lubię się przy ludziach malować.
Babsy
Babsy
  1 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Jak wygląda wasza kosmetyczka? Kuferek czy podręczna materiałowa? Czy posiadacie to i to? Co jest lepsze i bardziej pożyteczne/użytkowe?

mam kuferek i kilka roznej wielkosci kosmetyczek, z ktorych przekladam rzeczy w zaleznosci od tego, co mi potrzebne:)

Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Czy w kosmetyczce trzymacie wszystko: kosmetyki (podkłady, tusze, kredki, cienie) oraz pędzle i gąbki razem? Czy jakieś rzeczy trzymacie osobno np. na półce? Czy może macie dwie oddzielne kosmetyczki z podziałem na poszczególne rzeczy? A może i więcej?

jak leci:) chyba ze czesc akurat lezy na stole czy polce;P

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Czy Wasza kosmetyczka też się tak masakrycznie szybko brudzi? (Ja moją piorę średnio raz na 2-3 tyg. )

nie wiem czemu, ale jakos nigdy nie wpadlam na pomysl, aby prac kosmetyczke. musze to nadrobic:)

Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Jak często myjecie pędzle i gąbki? Po każdym użyciu? Raz w tygodniu? Raz na miesiąc? Czy w ogóle?

rzadziej niz raz na miesiac:)

Konto usunięte
Konto usunięte: 5. Czego macie najwięcej? Proszę o wymienienie jednej grupy kosmetyków np. cienie, błyszczyki, szminki itd.

zdecydowanie cienie:)

Konto usunięte
Konto usunięte: 6. Bez jakich kosmetyków możecie żyć a bez których nie? Proszę o wymienienie jednej grupy kosmetyków np. podkłady, pudry, szminki itd.

hmm jak jedna, to niech bedzie tusz:)

Konto usunięte
Konto usunięte: 7. Jakie kosmetyki koniecznie musicie mieć w torebce kiedy wychodzicie z domu np. na imprezę, do kina, na randkę, do pracy? Wymieniamy 3 kosmetyki

pomadka/blyszczyk, rzadko puder i kredka.

Konto usunięte
Konto usunięte: Pozdrawiam.

pozdrawiam rowniez:)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  1 czerwca 2011
Babsy
Babsy: rzadziej niz raz na miesiac:)

nie boisz sie zarazków?
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  1 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie biorę ze sobą żadnych kosmetyków kiedy wychodzę, nie lubię się przy ludziach malować.

nikt nie mowi, ze musisz sie malowac przy ludziach. istnieje cos takiego jak wc... lazienka.
naaats
Posty: 1611 (po ~182 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 0
naaats
  1 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Jak wygląda wasza kosmetyczka? Kuferek czy podręczna materiałowa? Czy posiadacie to i to? Co jest lepsze i bardziej pożyteczne/użytkowe? 2. Czy w kosmetyczce trzymacie wszystko: kosmetyki (podkłady, tusze, kredki, cienie) oraz pędzle i gąbki razem? Czy jakieś rzeczy trzymacie osobno np. na półce? Czy może macie dwie oddzielne kosmetyczki z podziałem na poszczególne rzeczy? A może i więcej?

Kosmetyki do malowania trzymam w takim pudełku/kartonie, ładnym, ozdobnym, biało-szarym we wzorki.
Kosmetyki do włosów, kremy, peelingi, maseczki, żele, żele balsamy, demakijaże, dezodoranty i inne dziwadła - stoją na półce w łazience. Natomiast jeden krem do twarzy, którego akurat używam, krem do rąk, balsam do ust, żel punktowy i perfumy - trzymam na półce w pokoju, bo lubię mieć te rzeczy pod ręką.

Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Czy w kosmetyczce trzymacie wszystko: kosmetyki (podkłady, tusze, kredki, cienie) oraz pędzle i gąbki razem? Czy jakieś rzeczy trzymacie osobno np. na półce? Czy może macie dwie oddzielne kosmetyczki z podziałem na poszczególne rzeczy? A może i więcej?

W pudełku z kosmetykami do malowania trzymam wszystko razem. Reszta jak wyżej.

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Czy Wasza kosmetyczka też się tak masakrycznie szybko brudzi? (Ja moją piorę średnio raz na 2-3 tyg. )

Moje pudełko się nie brudzi :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Jak często myjecie pędzle i gąbki? Po każdym użyciu? Raz w tygodniu? Raz na miesiąc? Czy w ogóle?

Różnie. Ale średnio tak raz na miesiąc.

Konto usunięte
Konto usunięte: 5. Czego macie najwięcej? Proszę o wymienienie jednej grupy kosmetyków np. cienie, błyszczyki, szminki itd.

Z takich do pielęgnacji to najwięcej kremów do twarzy :tak: A do malowania to cieni i lakierów do paznokci.

Konto usunięte
Konto usunięte: 6. Bez jakich kosmetyków możecie żyć a bez których nie? Proszę o wymienienie jednej grupy kosmetyków np. podkłady, pudry, szminki itd.

O luudzie, potrzebne są mi wszystkie :mrgreen:
Nie mogę żyć bez: podkładu, tuszu do rzęs.
Mogę żyć bez: różu/bronzera - nie używam tego.

Konto usunięte
Konto usunięte: 7. Jakie kosmetyki koniecznie musicie mieć w torebce kiedy wychodzicie z domu np. na imprezę, do kina, na randkę, do pracy? Wymieniamy 3 kosmetyki :-)

Korektor/podkład, puder, błyszczyk.

Ludzie mówią, weź się lecz się, sam się weź się, lecz się, kur.wa, co jeden lepszy ekspert.

marta0859
marta0859
  1 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nikt nie mowi, ze musisz sie malowac przy ludziach. istnieje cos takiego jak wc... lazienka.

No niby tak, ale nie lubię się malować w innym miejscu niż w domu, w swojej łazience. Do tego stopnia że jak jestem na wyjazdach czy na wczasach gdzieś to w ogóle się nie maluję. Nie wiem, taki mój dziwny "nawyk", czy jak to nazwać.
Tak, wiem, dziwna jestem. :)
Darunia511
Darunia511
  1 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Jak wygląda wasza kosmetyczka? Kuferek czy podręczna materiałowa? Czy posiadacie to i to? Co jest lepsze i bardziej pożyteczne/użytkowe? 2. Czy w kosmetyczce trzymacie wszystko: kosmetyki (podkłady, tusze, kredki, cienie) oraz pędzle i gąbki razem? Czy jakieś rzeczy trzymacie osobno np. na półce? Czy może macie dwie oddzielne kosmetyczki z podziałem na poszczególne rzeczy? A może i więcej? 3. Czy Wasza kosmetyczka też się tak masakrycznie szybko brudzi? (Ja moją piorę średnio raz na 2-3 tyg. ) 4. Jak często myjecie pędzle i gąbki? Po każdym użyciu? Raz w tygodniu? Raz na miesiąc? Czy w ogóle? 5. Czego macie najwięcej? Proszę o wymienienie jednej grupy kosmetyków np. cienie, błyszczyki, szminki itd. 6. Bez jakich kosmetyków możecie żyć a bez których nie? Proszę o wymienienie jednej grupy kosmetyków np. podkłady, pudry, szminki itd. 7. Jakie kosmetyki koniecznie musicie mieć w torebce kiedy wychodzicie z domu np. na imprezę, do kina, na randkę, do pracy? Wymieniamy 3 kosmetyki :-)

1. Kosmetyki które uzywam codziennie mam w kosmetyczce, reszte w kuferku, część się wala po pokoju, mam syf.
2. w kosmetyczce 'podręcznej' mam fluid, krem, róż, tusz, zalotkę i eyeliner.
3. tak, tym bardziej że ciagle gubie zamknięcia od kredek...
4. Pędzli nie używam, jedynie do różu, myje jak mi sie przypomni, szamponem. Gąbeczki wyrzucam.
5. Cienie
7. Błyszczyk, nic więcej.
Babsy
Babsy
  1 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nie boisz sie zarazków?

ii, to moje zarazki;) po prostu mi sie nie chce.
NigdyMnieTuNieBylo
NigdyMnieTuNieBylo
  1 czerwca 2011

w kosmetyczce trzymam tylko zel do mycia twarzy, szczoteczke i krem, kosmetyki trzymam w szufladzie i nie jest ich zbyt duzo - makijaz robie tylko gdy ide na impreze.
po przeczytaniu Waszych postow stwierdzilam, ze jestem chyba jedyna forumowiczka, ktora nie maluje sie na co dzien :ninja:
Babsy
Babsy
  1 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: po przeczytaniu Waszych postow stwierdzilam, ze jestem chyba jedyna forumowiczka, ktora nie maluje sie na co dzien

ja tez sie nie maluje na co dzien, ostatnio coraz rzadziej mi sie chce;)
malami81
malami81
  1 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Jak wygląda wasza kosmetyczka? Kuferek czy podręczna materiałowa? Czy posiadacie to i to? Co jest lepsze i bardziej pożyteczne/użytkowe?


Posiadam kosmetyczko - kuferek, mieszczą się w nim potrzebne mi kosmetyki, ale używam jej tylko i wyłącznie jak gdzieś wyjeżdżam.

Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Czy w kosmetyczce trzymacie wszystko: kosmetyki (podkłady, tusze, kredki, cienie) oraz pędzle i gąbki razem? Czy jakieś rzeczy trzymacie osobno np. na półce? Czy może macie dwie oddzielne kosmetyczki z podziałem na poszczególne rzeczy? A może i więcej?


Na co dzień kosmetyki do makijażu + pędzle + lakiery itp. przechowuje w szufladzie i wszystko mam poukładane w specjalnych pojemnikach z ikeii







Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Czy Wasza kosmetyczka też się tak masakrycznie szybko brudzi? (Ja moją piorę średnio raz na 2-3 tyg. )

Niestety się brudzi... Chociaż od kiedy mam pokrowiec na pędzle to jest o wiele bardziej czysta :D Piorę ją rzadziej niż Wy bo i korzystam z niej tylko na wyjazdach.

Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Jak często myjecie pędzle i gąbki? Po każdym użyciu? Raz w tygodniu? Raz na miesiąc? Czy w ogóle?

Nie używam gąbeczek. Pędzle myje/dezynfekuje specjalnym płynem po każdym użyciu a piorę (szamponem dla dzieci - jest dla pędzli najlepszy) raz w tygodniu.


Konto usunięte
Konto usunięte: 5. Czego macie najwięcej? Proszę o wymienienie jednej grupy kosmetyków np. cienie, błyszczyki, szminki itd.

Najwięcej mam cieni! :D

Konto usunięte
Konto usunięte: 6. Bez jakich kosmetyków możecie żyć a bez których nie? Proszę o wymienienie jednej grupy kosmetyków np. podkłady, pudry, szminki itd.

Nie mogłabym żyć bez tuszu do rzęs. Bez całej reszty jakoś bym się obeszła.

Konto usunięte
Konto usunięte: 7. Jakie kosmetyki koniecznie musicie mieć w torebce kiedy wychodzicie z domu np. na imprezę, do kina, na randkę, do pracy? Wymieniamy 3 kosmetyki :-)

Puder do przypudrowania noska (+ bibułki matujące), pomadka ochronna, błyszczyk lub pomadka, której użyłam przy wykonywaniu makijażu w danym dniu.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.