BreakMyFall18
BreakMyFall18
  1 czerwca 2011 (pierwszy post)

Witam drogie Forumowiczki (bo to temat chyba głównie dla nas - dziewczyn :ziober2:)..

.. w ten piękny, wiosenny, burzowy dzień. :ninja:

Z aktualnego braku innych zajęć zaczęłam robić porządki w kosmetyczce. Wyczyściłam sobie wszystkie kosmetyki, posegregowałam, odkurzyłam kuferek i wyprałam moją podręczną kosmetyczkę. Zdezynfekowałam wszystkie pędzle no i umyłam. I tak się zastanawiam:

1. Jak wygląda wasza kosmetyczka? Kuferek czy podręczna materiałowa? Czy posiadacie to i to? Co jest lepsze i bardziej pożyteczne/użytkowe?
2. Czy w kosmetyczce trzymacie wszystko: kosmetyki (podkłady, tusze, kredki, cienie) oraz pędzle i gąbki razem? Czy jakieś rzeczy trzymacie osobno np. na półce? Czy może macie dwie oddzielne kosmetyczki z podziałem na poszczególne rzeczy? A może i więcej?
3. Czy Wasza kosmetyczka też się tak masakrycznie szybko brudzi? :mrgreen: (Ja moją piorę średnio raz na 2-3 tyg. :ninja:)
4. Jak często myjecie pędzle i gąbki? Po każdym użyciu? Raz w tygodniu? Raz na miesiąc? Czy w ogóle?
5. Czego macie najwięcej? Proszę o wymienienie jednej grupy kosmetyków np. cienie, błyszczyki, szminki itd.
6. Bez jakich kosmetyków możecie żyć a bez których nie? Proszę o wymienienie jednej grupy kosmetyków np. podkłady, pudry, szminki itd.
7. Jakie kosmetyki koniecznie musicie mieć w torebce kiedy wychodzicie z domu np. na imprezę, do kina, na randkę, do pracy? Wymieniamy 3 kosmetyki :-)

Pozdrawiam. :-) :* życzę miłych rozmów :D

sylwik
sylwik
  1 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Jak wygląda wasza kosmetyczka? Kuferek czy podręczna materiałowa? Czy posiadacie to i to? Co jest lepsze i bardziej pożyteczne/użytkowe? 2. Czy w kosmetyczce trzymacie wszystko: kosmetyki (podkłady, tusze, kredki, cienie) oraz pędzle i gąbki razem? Czy jakieś rzeczy trzymacie osobno np. na półce? Czy może macie dwie oddzielne kosmetyczki z podziałem na poszczególne rzeczy? A może i więcej?

moja "kosmetyczka" jest szuflada, w ktorej mam wszystkie uzywane na codzien kosmetyki, te rzadziej uzywane w pudelku;)

Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Jak często myjecie pędzle i gąbki? Po każdym użyciu? Raz w tygodniu? Raz na miesiąc? Czy w ogóle?

ostatnio uzywam pedzla tylko do podkladu/pudru brazujacego, wszystko inne daje palcami:woot:
tak co tydzien-dwa:woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: 5. Czego macie najwięcej? Proszę o wymienienie jednej grupy kosmetyków np. cienie, błyszczyki, szminki itd.

cienieee!

Konto usunięte
Konto usunięte: 6. Bez jakich kosmetyków możecie żyć a bez których nie? Proszę o wymienienie jednej grupy kosmetyków np. podkłady, pudry, szminki itd.

nie moge: korektor!, tusz, podklad, eyeliner, cienie, cienie do brwi
moge: wszystko inne;)

Konto usunięte
Konto usunięte: 7. Jakie kosmetyki koniecznie musicie mieć w torebce kiedy wychodzicie z domu np. na imprezę, do kina, na randkę, do pracy? Wymieniamy 3 kosmetyki :-)

nie nosze ich przy sobie;)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  1 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nie moge: korektor!, tusz, podklad, eyeliner, cienie, cienie do brwi

specjalnie zaznaczyłam JEDNĄ grupę kosmetyków a Ty wymieniłaś 7 :nie:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  1 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

6. znaki znaki
Glaubenskrieger
Glaubenskrieger
  1 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Jak wygląda wasza kosmetyczka? Kuferek czy podręczna materiałowa? Czy posiadacie to i to? Co jest lepsze i bardziej pożyteczne/użytkowe?

Jakas materiałowa mi się po łazience wala.
To, która jest poręczniejsza, zależy od tego, jakie kosmetyki i w jakiej ilości przechowuje się w niej, gdzie się ze sobą zabiera etc.

Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Czy w kosmetyczce trzymacie wszystko: kosmetyki (podkłady, tusze, kredki, cienie) oraz pędzle i gąbki razem? Czy jakieś rzeczy trzymacie osobno np. na półce? Czy może macie dwie oddzielne kosmetyczki z podziałem na poszczególne rzeczy? A może i więcej?

Ja mam na to szafę w łazience, wszystko ma swoje miejsce. :mrgreen:
Jak gdzieś wychodzę, to tylko kredkę, błyszczyk i puder wrzucam do torebki/plecaka.

Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Jak często myjecie pędzle i gąbki? Po każdym użyciu? Raz w tygodniu? Raz na miesiąc? Czy w ogóle?

Raz na tydzień, mniej więcej.

Konto usunięte
Konto usunięte: 5. Czego macie najwięcej? Proszę o wymienienie jednej grupy kosmetyków np. cienie, błyszczyki, szminki itd.

Cienie - 3 palety i od groma pojedyńczych :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: 6. Bez jakich kosmetyków możecie żyć a bez których nie? Proszę o wymienienie jednej grupy kosmetyków np. podkłady, pudry, szminki itd.

Bez cieni do powiek :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: 7. Jakie kosmetyki koniecznie musicie mieć w torebce kiedy wychodzicie z domu np. na imprezę, do kina, na randkę, do pracy? Wymieniamy 3 kosmetyki :-)

Pomadkę ochronną.
Na codzień nie biorę ze sobą kosmetyków : makijaż robię rano i do wieczora jest w nienaruszonym stanie :)
Na jakieś dłuższe wyjście wezmę puder, kredkę i błyszczyk, ale i to nie zawsze.
sylwik
sylwik
  1 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: sylwik: nie moge: korektor!, tusz, podklad, eyeliner, cienie, cienie do brwi specjalnie zaznaczyłam JEDNĄ grupę kosmetyków a Ty wymieniłaś 7

zauwazylam po wyslaniu:rotfl:
noooo, korektory;)
Martittaaaaa
Martittaaaaa
  1 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Jak wygląda wasza kosmetyczka? Kuferek czy podręczna materiałowa? Czy posiadacie to i to? Co jest lepsze i bardziej pożyteczne/użytkowe?

Jeden kuferek i dwie materiałowe.

Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Czy w kosmetyczce trzymacie wszystko: kosmetyki (podkłady, tusze, kredki, cienie) oraz pędzle i gąbki razem? Czy jakieś rzeczy trzymacie osobno np. na półce? Czy może macie dwie oddzielne kosmetyczki z podziałem na poszczególne rzeczy? A może i więcej?

Osobno trzymam podkłady, błyszczyki/szminki i akcesoria typu sztuczne rzęsy.

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Czy Wasza kosmetyczka też się tak masakrycznie szybko brudzi? (Ja moją piorę średnio raz na 2-3 tyg. )

Ja piorę z raz na pól roku. Nie, nie brudzą się.

Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Jak często myjecie pędzle i gąbki? Po każdym użyciu? Raz w tygodniu? Raz na miesiąc? Czy w ogóle?

Zależy. Ale ogólnie to raz na miesiąc pędzle.

Konto usunięte
Konto usunięte: 5. Czego macie najwięcej? Proszę o wymienienie jednej grupy kosmetyków np. cienie, błyszczyki, szminki itd.

Błyszczyków i szminek.

Konto usunięte
Konto usunięte: 6. Bez jakich kosmetyków możecie żyć a bez których nie? Proszę o wymienienie jednej grupy kosmetyków np. podkłady, pudry, szminki itd.

Nie mogę żyć bez podkładu, tuszu i błyszczyka ;)
Mogę bez różu, cieni.

Konto usunięte
Konto usunięte: 7. Jakie kosmetyki koniecznie musicie mieć w torebce kiedy wychodzicie z domu np. na imprezę, do kina, na randkę, do pracy? Wymieniamy 3 kosmetyki :-)

Puder, błyszczyk, kredka do oczu.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  1 czerwca 2011

To ja też się wypowiem, bo temat wydaje mi się interesujący :D

Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Jak wygląda wasza kosmetyczka? Kuferek czy podręczna materiałowa? Czy posiadacie to i to? Co jest lepsze i bardziej pożyteczne/użytkowe?

Ja mam i kuferek - który trzymam w domu i biorę na wakacje, mam tam wszystkie kolorowe kosmetyki do makijażu. I mam też kosmetyczkę podręczną którą stale noszę w torebce i mam w niej zazwyczaj podkład, puder, korektor i błyszczyk/szminke.

Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Jak często myjecie pędzle i gąbki? Po każdym użyciu? Raz w tygodniu? Raz na miesiąc? Czy w ogóle?

Raz w tygodniu.

Konto usunięte
Konto usunięte: 5. Czego macie najwięcej? Proszę o wymienienie jednej grupy kosmetyków np. cienie, błyszczyki, szminki itd.

Błyszczyki!

Konto usunięte
Konto usunięte: 6. Bez jakich kosmetyków możecie żyć a bez których nie? Proszę o wymienienie jednej grupy kosmetyków np. podkłady, pudry, szminki itd.

Mogę żyć bez: szminki
Nie mogę żyć bez: pudru sypkiego

Konto usunięte
Konto usunięte: 7. Jakie kosmetyki koniecznie musicie mieć w torebce kiedy wychodzicie z domu np. na imprezę, do kina, na randkę, do pracy? Wymieniamy 3 kosmetyki :-)

Korektor, puder i cos innego w zaleznosci gdzie ide, szminka zazwyczaj lub błyszczyk.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  1 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie mogę żyć bez podkładu, tuszu i błyszczyka ;) Mogę bez różu, cieni.

Jesuuu miałyście wybrać jedną grupę kosmetyków :D specjalnie podkreśliłam, żeby było trudniej :D
Glaubenskrieger
Glaubenskrieger
  1 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jesuuu miałyście wybrać jedną grupę kosmetyków :D specjalnie podkreśliłam, żeby było trudniej :D

Najczęściej jest tak, że trudnop znaleźć tę jedną :lol: Wszystko jest potrzebne. ;D
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  1 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Najczęściej jest tak, że trudnop znaleźć tę jedną Wszystko jest potrzebne. ;D

wiem, ja też miałam problem pomiędzy podkładem, korektorem a pudrem :D ale wybrałam puder, bo on dosyć kryje i matuje, a samym korektorem nic nie wskóram a po podkładzie się błyszczę :D
Glaubenskrieger
Glaubenskrieger
  1 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: wiem, ja też miałam problem pomiędzy podkładem, korektorem a pudrem :D ale wybrałam puder, bo on dosyć kryje i matuje, a samym korektorem nic nie wskóram a po podkładzie się błyszczę :D

Mi na codzień korektor wystacza - zakryję bliznę na lewym policzku, i/lub jakiego pryszcza, jeśli się pojawi, i mogę iść.
Spicy89
Spicy89
  1 czerwca 2011
1. 2x kuferek + kosmetyczka materiałowa - nie ma różnicy i jedno i drugie wygodne, wiadomo, ze kuferek więcej miejsca zajmie i nie wszędzie go zmieścisz ;)

2. Tak trzymam wszystko w swojej kosmetyczce, dużo kosmetyków mam też w szafce bądź na jakieś półce w łazience. Mimo tego, że staram się by panował w niej zawsze porzadek, to kosmetyki od używania zawsze mi się wymieszają i każdy leży w innym miejscu później.

3. Moja kosmetyczka jest czysta tylko jak jest posprzatana :mrgreen: Pozniej gorzej juz sprawa wglada.. Ogolnie jak sie ubrudzi to ja przecieram mokra szmatka lub gabka, badz po prostu stawiam na wygode i ide do sklepu po nastepna :mrgreen:

4. Jesli chodzi i pedzelki do cieni - myje je za każdym razem kiedy z nich korzystam. A inne po prostu wymieniam na nowe.

5. Najwiecej mam cieni, mimo ze najmniej z nich korzystam. Jest ich pełno, pojedynczych i na paletkach.

6. Nie umiałabym zyc bez podkladu! :jezyk2: Bez niego czuje sie jak bez reki ;)
Natomiast moglabym żyć bez szminek.

7. Na codzien nie nosze przy sobie kosmetykow, chyba ze wiem, ze moj makijaz bedzie potrzebował poprawki badz odswiezenia. Zabieram wtedy ze soba podklad, puder, kredke. Gdy nie zdarze sie pomalowac, a jade na impreze badz mam jakies wazniejsze wyjscie - tusz, kredka, szminka/błyszczyk ;) Oczywiscie podklad musze wczesniej miec juz na sobie obowiazkowo ;)
Jasmina
Jasmina
  1 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Jak wygląda wasza kosmetyczka? Kuferek czy podręczna materiałowa?

Kuferek, właściwie to 4 mam :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Czy w kosmetyczce trzymacie wszystko: kosmetyki (podkłady, tusze, kredki, cienie) oraz pędzle i gąbki razem? Czy jakieś rzeczy trzymacie osobno np. na półce? Czy może macie dwie oddzielne kosmetyczki z podziałem na poszczególne rzeczy? A może i więcej?

Jedną kosmetyczkę mam do cienie do oczu, drugą do błyszczyków/szminek, trzecią do lakierów do paznokci, czwartą mam na reszte kosmetyków do makijażu.
Pędzle trzymam w takich wielkich kubkach.

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Czy Wasza kosmetyczka też się tak masakrycznie szybko brudzi? (Ja moją piorę średnio raz na 2-3 tyg. )

Niestety tak.

Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Jak często myjecie pędzle i gąbki? Po każdym użyciu? Raz w tygodniu? Raz na miesiąc? Czy w ogóle?

Raz w tygodniu.

Konto usunięte
Konto usunięte: 6. Bez jakich kosmetyków możecie żyć a bez których nie? Proszę o wymienienie jednej grupy kosmetyków np. podkłady, pudry, szminki itd.

korektor, tusz do rzęs i cienie do oczu :D

Konto usunięte
Konto usunięte: 7. Jakie kosmetyki koniecznie musicie mieć w torebce kiedy wychodzicie z domu np. na imprezę, do kina, na randkę, do pracy? Wymieniamy 3 kosmetyki :-)

błyszczyk/szminka, kredka do oczu jeżeli danego dnia ją używam
ImaDrug
ImaDrug
  1 czerwca 2011

Kosmetyczkę tylko jedna posiadam taka małą w torebce nosze w niej rzeczy które sa mi niezbedne w pracy i poza domem : puder sypki błyszczyk kredka i tusz do rzęs
W domu nie posiadam kosmetyczek bo mam swoją łazienkę i mam dużo miejsca na wszystkie kosmetyki :)
Najwięcej mam : zdecydowanie cieni do powiek :D
Nie mogę żyć bez pudry sypkiego i tuszu do rzęs :D

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.