Milenka11990
Milenka11990
  30 maja 2011 (pierwszy post)

Witam:) Mam pytanie odnośnie tabletek antykoncepcyjnych, otóż w ostatni weekend czerwca wybieram sie w góry i akurat wtedy powinnam dostac okres. Teraz jestem w trakcie przerwy i od jutra powinnam zaczac nowe opakowanie. I tu pojawia się moje pytanie czy jeśli zacznę brac tabletki kilka dni pozniej to czy wtedy dostane pozniej okres?? wiem ze nie bede w pelni zabezpieczona przed ciaza ale to mi nie grozi wiec o to sie nie martwie:)

mmaryjka
mmaryjka
  30 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: czy jeśli zacznę brac tabletki kilka dni pozniej to czy wtedy dostane pozniej okres?

teoretycznie tak, ale w praktyce może wyjść różnie i będzie to tylko bezsensowne rozregulowanie.
WiadomoOd1410
WiadomoOd1410
  30 maja 2011
Babsy
Babsy
  30 maja 2011

zacznij brac w dniu w ktorym powinnas, a jak chcesz przesunac okres poszukaj na ulotce czy mozesz to zrobic nie robiac przerwy pomiedzy kolejnymi opakowaniami.

Elph06
Posty: 11095 (po ~87 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
Elph06
  30 maja 2011

A nie lepiej później nie robić przerwy, tylko wziąć drugie opakowanie pod rząd? Podobno tak się robi, sama nie próbowałam bo nie chcę mieszać w organizmie. Ale narzeczona brata mówiła, że ginekolog nie widzi przeciwwskazań ;p

A.

Milenka11990
Milenka11990
  30 maja 2011

Własnie w tym problem ze od jutra powinnam zaczac brac nowe opakowanie wiec juz zrobilam przerwe.

mmaryjka
mmaryjka
  30 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: otóż w ostatni weekend czerwca wybieram sie w góry

Konto usunięte
Konto usunięte: Własnie w tym problem ze od jutra powinnam zaczac brac nowe opakowanie wiec juz zrobilam przerwe.

no to jak nie zrobisz przerwy za 3 tygodnie to nie będziesz miała okresu w ostatni weekend czerwca.
annjamaica
Posty: 6515 (po ~109 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
annjamaica
  30 maja 2011

Normalnie zacznij nowe opakowanie jutro, a gdy sie skonczy nie rob 7 dni przerwy tylko zacnij od razu drugie, czyli dwa pod rzad, a nastepnie gdy sie skonczy zrob przerwe. NIe ma zadnych przeciwskazan...

...chce cukierka!
Widzę jak głodne oczy za nią podążają.
Duma rozpiera mnie bo wiem, że to ja mam ją.
I nie zmieni tego nic.
A ty jako widz możesz o niej śnić, Aniu:*

sylwik
sylwik
  30 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Mam pytanie odnośnie tabletek antykoncepcyjnych, otóż w ostatni weekend czerwca wybieram sie w góry i akurat wtedy powinnam dostac okres. Teraz jestem w trakcie przerwy i od jutra powinnam zaczac nowe opakowanie. I tu pojawia się moje pytanie czy jeśli zacznę brac tabletki kilka dni pozniej to czy wtedy dostane pozniej okres??

wez normalnie, po nim nie rob przerwy. robie tak ciagle i wszystko ok.
nie mozna ot tak robic dluzszych przerw miedzy opakowaniami.
Darunia511
Darunia511
  31 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Witam:) Mam pytanie odnośnie tabletek antykoncepcyjnych, otóż w ostatni weekend czerwca wybieram sie w góry i akurat wtedy powinnam dostac okres. Teraz jestem w trakcie przerwy i od jutra powinnam zaczac nowe opakowanie. I tu pojawia się moje pytanie czy jeśli zacznę brac tabletki kilka dni pozniej to czy wtedy dostane pozniej okres?? wiem ze nie bede w pelni zabezpieczona przed ciaza ale to mi nie grozi wiec o to sie nie martwie:)

Ja bym po prostu nie zrobila przerwy między opakowaniami tabletek.
PurePaprika
Posty: 216 (po ~97 znaków)
Reputacja: 6 | BluzgometrTM: 74
PurePaprika
  31 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Witam:) Mam pytanie odnośnie tabletek antykoncepcyjnych, otóż w ostatni weekend czerwca wybieram sie w góry i akurat wtedy powinnam dostac okres. Teraz jestem w trakcie przerwy i od jutra powinnam zaczac nowe opakowanie. I tu pojawia się moje pytanie czy jeśli zacznę brac tabletki kilka dni pozniej to czy wtedy dostane pozniej okres?? wiem ze nie bede w pelni zabezpieczona przed ciaza ale to mi nie grozi wiec o to sie nie martwie:)

Jużż gdzieś taki temat był :D

Rude wredne!

Babsy
Babsy
  31 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jużż gdzieś taki temat był

na seksie chyba.
wanttobeloved
wanttobeloved
  2 czerwca 2011

niby tak,ale różnie z tym bywa

adra1992
adra1992
  4 czerwca 2011

Podepne sie do tematu, jesli mozna.

Chcialam zaczac brac tabletki anty, tak jak zalecaja pierwszego dnia okresu.
Mialam dostac 7-mego czerwca, ale dostalam juz na dzien dziecka :D
Poszlam do apteki wykupic tabletki, powiedzialam babce tam, ze mi sie okres przesunal i doradzila zazyc odrazu skoro to pierwszy dzien. Tak zrobilam.
Ale nieswojo czuje sie z faktem, ze jednak ten okres przyszedl za wczesnie! (Nigdy mi sie to nie zdarza)
No i angine mialam(nadal jestem na antybiotyku).

Czy mysliscie, ze jestem w pelni bezpieczna biorac tabletke w pierwszy dzien cycklu, ktory pospieszyl sie o 6 dni i na dodatek bedac na antybiotykach?
Przez ile kolejnych dni mohe byc ''niebezpieczna'' ? :)

Elph06
Posty: 11095 (po ~87 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
Elph06
  5 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Podepne sie do tematu, jesli mozna. Chcialam zaczac brac tabletki anty, tak jak zalecaja pierwszego dnia okresu. Mialam dostac 7-mego czerwca, ale dostalam juz na dzien dziecka :D Poszlam do apteki wykupic tabletki, powiedzialam babce tam, ze mi sie okres przesunal i doradzila zazyc odrazu skoro to pierwszy dzien. Tak zrobilam. Ale nieswojo czuje sie z faktem, ze jednak ten okres przyszedl za wczesnie! (Nigdy mi sie to nie zdarza) No i angine mialam(nadal jestem na antybiotyku). Czy mysliscie, ze jestem w pelni bezpieczna biorac tabletke w pierwszy dzien cycklu, ktory pospieszyl sie o 6 dni i na dodatek bedac na antybiotykach? Przez ile kolejnych dni mohe byc ''niebezpieczna'' ? :)

W sumie ciężko powiedzieć, ja bym się poradziła lekarza. Poza tym nie jestem pewna czy antybiotyki nie 'kłócą się' z tabletkami, gdzieś mi się o uszy obiło :woot: Poczytaj w ulotce. A jeśli nie lekarz, to bym pewnie z tydzień- dwa się zabezpieczała dodatkowo, a może i miesiąc :P Ale lepiej się upewnić i chociażby wejść do gabinetu bez kolejki, żeby nie czekać na termin.

A.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.