wulkanikmeza
Posty: 26 (po ~336 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
wulkanikmeza
  26 maja 2011 (pierwszy post)

:)

Dziś będąc u kosmetyczki na zwykłej regulacji, podczas luźnej rozmowy - 'od słowa do słowa', dowiedziałam się właśnie o ziołach. Babka powiedziała, ze w gabinecie robią może nie tyle że oczyszczanie - bo samo w sobie kosztuje jakieś 80 złotych (zależy od gabinetu), a jakby 'ścieranie'. Taki zabieg kosztuje 250 złotych. Polega to mniej więcej na tym, że kosmetyczka nakłada Ci zioła i robi..no:D - sama dokładnie nie wiem,bo się dokładnie nie zorientowałam, ale na 2-3 dzień naskórek schodzi większymi płatami, zaskórniki znikają na DUŻO większy czas niż po zwykłym oczyszczaniu. Pomyślałam - fajna rzecz, ale kosztowna. W związku z tym pytam się:

Czy któraś/któryś w Was był na takim zabiegu/ i jak?

Jak wyżej wspomniałam naskórek schodzi, można go zniwelować parówką, na to makijaż i jakoś wygląda :). Dlatego zastanawiam się nad tym zwłaszcza, że można to robić (o dziwo właśnie) teraz - 'na lato'.

Jeśli ktoś o tym słyszał/ testował proszę o opinie :)

Kaś:)

SoDope
SoDope
  26 maja 2011

ze ścieraniem kojarzy mi się jedynie mikrodermabrazja.

a skóra płatami schodzi przy 'blue-peelu' :and:

PurePaprika
Posty: 216 (po ~97 znaków)
Reputacja: 6 | BluzgometrTM: 74
PurePaprika
  26 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ze ścieraniem kojarzy mi się jedynie mikrodermabrazja. a skóra płatami schodzi przy 'blue-peelu'

ja uważam tak samo :D

Rude wredne!

Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  27 maja 2011

to jest polski peeling ziołowy (są też inne nazwy tj. azjatycki i coś tam jeszcze)
jest to zabieg złuszczający, który złuszcza naskórek aż do warstwy podstawnej - to dlatego "skóra" schodzi płatami. Usuwa blizny mn. potrądzikowe, spłyca zmarszczki, niweluje zaskórniki, rozstępy itd.

wulkanikmeza
wulkanikmeza: Czy któraś/któryś w Was był na takim zabiegu/ i jak?

miałam robiony ten zabieg na brzuchu - na rozstępy - co prawda daje on świetne efekty, ale jest bardzo bolesny

wulkanikmeza
wulkanikmeza: Jak wyżej wspomniałam naskórek schodzi, można go zniwelować parówką, na to makijaż i jakoś wygląda :). Dlatego zastanawiam się nad tym zwłaszcza, że można to robić (o dziwo właśnie) teraz - 'na lato'.

:nie::nie: i jeszcze raz :nie:!!! tego naskórka nie wolno 'niwelować" parówką i makijażem, gdyż przez tydzień po nim nie wolno myć ani moczyć skóry. Nie mówiąc o makijażu! Dopiero po 7 dniach od tego zabiegu idzie się na tzw. zabieg dołuszczający, który usuwa resztki niezłuszczonego jeszcze naskórka
Poza tym nie radzę robić go na lato (jeśli chodzi o twarz) gdyż przez 2 miesiące po wykonaniu tego zabiegu nie wolno się opalać.
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  27 maja 2011

zapomniałam, że przez cały tydzień skóra jest czerwona jak burak!
i jeszcze, że skórę przemywa się przez ten tydzień specjalnym lotionem zabezpieczającym.

Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
SoDope
SoDope
  27 maja 2011
Gejszalicious
Gejszalicious: to jest polski peeling ziołowy (są też inne nazwy tj. azjatycki i coś tam jeszcze)

Wydaje mi się, że polski peeling ziołowy(to chyba jakaś nowość-bo w ksiązkach jak byłam w szkole nic nie było o Nim więc nazwa jest mi obca) może być 'słabszym' odpowiednikiem azjatyckiego.. ale nie jest tym samym oj na pewno nie .. :nie:
wulkanikmeza
Posty: 26 (po ~336 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
wulkanikmeza
  27 maja 2011

to teraz m dałyście:P

Gejszalicious
Gejszalicious: ego naskórka nie wolno 'niwelować" parówką i makijażem, gdyż przez tydzień po nim nie wolno myć ani moczyć skóry. Nie mówiąc o makijażu! Dopiero po 7 dniach od tego zabiegu idzie się na tzw. zabieg dołuszczający, który usuwa resztki niezłuszczonego jeszcze naskórka

no i tu się mylisz. kosmetyczka wyraźnie mi powiedziała, ze można go robić latem. sama miała robiony i przez około tydzień chodziła 'tak' do pracy.

Być może mówimy o czymś innym:)

w kazdym razie dziekuję zainfomacje :)
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  27 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Wydaje mi się, że polski peeling ziołowy(to chyba jakaś nowość-bo w ksiązkach jak byłam w szkole nic nie było o Nim więc nazwa jest mi obca) może być 'słabszym' odpowiednikiem azjatyckiego.. ale nie jest tym samym oj na pewno nie ..

Konto usunięte
Konto usunięte: POLSKI PEELING ZIOŁOWY wg metody i patentu mgr Jadwigi Użyczyn jest zabiegiem głębokiego złuszczania opartym na składnikach roślinnych pochodzenia polskiego. Jest to zabieg bezpieczny, nie powoduje uczuleń ani bliznowacenia. Nie złuszcza poniżej warstwy podstawnej naskórka. Może być wykorzystywany na skórę twarzy i ciała. POLSKI PEELING ZIOŁOWY mogą wykonywać kosmetyczki i dermatolodzy po przeszkoleniu firmowym. Zaletą tego peelingu jest przede wszystkim wszechstronność oraz bardzo konkurencyjna cena w porównaniu z innymi peelingami. DZIAŁANIE Zabieg wygładza skórę ze zmianami typowymi dla cery tłustej, trądzikowej, leczy trądzik, likwiduje efekty potrądzikowe, zmniejsza pory skóry, blizny, przebarwienia, rozstępy skórne, wygładza zmarszczki zarówno u osób młodych, jak i w podeszłym wieku. Likwiduje nadmierne rogowacenie naskórka. Skóra staje się mniej tłusta, matowa, wypryski ropne podsychają i ustępują, nacieki wchłaniają się, zaskórniki znikają, pory zamykają się. Powoduje odmłodzenie skóry poprzez wzmożenie produkcji kolagenu i elastyny. Zabieg ten składa się z dwóch faz wykonywanych w pewnym odstępie czasu. Wiąże się to z dwiema wizytami u kosmetyczki - pierwsza to zabieg złuszczania, druga - usunięcie resztek naskórka. W przypadkach trudnych zabieg powinien być poprzedzony wizytą u dermatologa w celu ustalenia diagnozy skóry i uzyskania zgody na zabieg głębokiego złuszczania. Na trzy dni przed zabiegiem konieczne jest mechaniczne oczyszczanie skóry. (...) PRZECIWWSKAZANIA Infekcyjne choroby skóry ostre i przewlekłe Ropne czyli bakteryjne, w tym także nosicielstwo np. gronkowca złocistego Wirusowe, czyli opryszczka nawracająca, brodawki płaskie i pospolite, Grzybice Znamiona barwnikowe skóry Nowotwory skóry i stany przed-nowotworowe np. rogowacenie starcze Trądzik różowaty - wskazane maski lecznicze Cienka, płytko unaczyniona skóra - wskazane maski lecznicze Skóra bardzo wrażliwa i alergiczna (można wykonać na zlecenie lekarza dermatologa) (...) Preparaty POLSKIEGO PEELINGU ZIOŁOWEGO są podstawą wielu profesjonalnych zabiegów kosmetycznych. Poza głębokim złuszczaniem skóry twarzy i ciała stosuje się je również do złuszczania powierzchownego twarzy i poszczególnych części ciała oraz do specjalnego, bardzo delikatnego złuszczania całego ciała w celu przygotowania skóry przed ekspozycją na słońce. Preparaty wykorzystuje się też w maskach leczących trądzik młodzieńczy, trądzik różowaty, odmładzających, zwężających pory skóry i naczynka krwionośne. Są przydatne w leczeniu cellulitu i usuwaniu rozstępów skóry. Oprócz głębokiego złuszczania we wszystkich pozostałych przypadkach do rozprowadzenia kompozycji ziołowej używa się LOTIONU ZIOŁOWEGO ZABEZPIECZAJĄCEGO. Preparaty wchodzące w skład programu poddano szczegółowym badaniom aplikacyjnym i dermatologicznym pod nadzorem prof. dr hab. Jerzego Bowszyca z Kliniki i Katedry Dermatologicznej AM w Poznaniu. Były też testowane przez wiele lat w wybranych gabinetach kosmetycznych. Powstał program w pełni bezpieczny i spełniający oczekiwania kosmetyczek i pacjentów, który stosujemy z powodzeniem od wielu lat. POLSKI PEELING ZIOŁOWY zdobył wiele wyróżnień i nagród, min. został nagrodzony na targach krajowych Złotym Medalem.

reszta jest tutaj http://jadwiga.vot.pl/jadwiga_eu/pro/Zabiegi/pt_PPZ.php
z tego co jest tu napisane to polski peeling ziołowy, a peeling azjatycki to jest to samo
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  27 maja 2011
wulkanikmeza
wulkanikmeza: no i tu się mylisz. kosmetyczka wyraźnie mi powiedziała, ze można go robić latem. sama miała robiony i przez około tydzień chodziła 'tak' do pracy. Być może mówimy o czymś innym:)

mówimy o tym samym, tyle, że twoja kosmetyczka mówiła chyba tylko o powierzchniowym złuszczaniu, a ja napisałam o tym głębszym:)
tak czy siak jeśli chcesz iść na ten zabieg to wybierz to głębsze złuszczanie - pocierpisz więcej w trakcie zabiegu i przez 7dni po, ale za to będziesz miała dużo lepszy efekt

wulkanikmeza
wulkanikmeza: Pomyślałam - fajna rzecz, ale kosztowna.

znowu to 250zł za taki efekt to nie jest aż tak dużo :)
żebyś miała zbliżony efekt np. po mikrodermabrazji to musiałabyś wybrać całą jej serię, czyli minimum 6 zabiegów = ok.600zł. Zrobienie całej serii trwałoby ok 2-3 miesięcy (latałabyś do kosmetyczki co 2-3tygodnie)
a w przypadku peelingu ziołowego pocierpisz tydzień (zabieg jest zaje.biście bolesny), ale po tym tygodniu masz buzie jak pupcia niemowlęcia. :)))
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
SoDope
SoDope
  28 maja 2011
Gejszalicious
Gejszalicious: z tego co jest tu napisane to polski peeling ziołowy, a peeling azjatycki to jest to samo

Niestety nie jest to samo w tym całym przebiegu nikt nic nie napisał, że jest to TO SAMO co peeling azjatycki. A nazwa wywodzi (Peeling Polski) tylko i wyłącznie z tego,że jest zabiegiem głębokiego złuszczania opartym na składnikach roślinnych pochodzenia polskiego.
Firmy tak robią - wymyślałają coś 'nowego' bo nie mogą się podpisać pod tym samym składem chemicznym co ktoś kiedyś wymyślił bo byłby to plagiat.

W działaniu - masz racje jest to samo bo i to złuszcza i to (azjatycki ) ale w nazwie - niestety nie.
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  28 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Niestety nie jest to samo w tym całym przebiegu nikt nic nie napisał, że jest to TO SAMO co peeling azjatycki. A nazwa wywodzi (Peeling Polski) tylko i wyłącznie z tego,że jest zabiegiem głębokiego złuszczania opartym na składnikach roślinnych pochodzenia polskiego. Firmy tak robią - wymyślałają coś 'nowego' bo nie mogą się podpisać pod tym samym składem chemicznym co ktoś kiedyś wymyślił bo byłby to plagiat.

różnica jest tylko taka, że azjatycki jest z azjatyckich ziół, a polski z polskich czyli różnią się tylko nazwą, ale po co od razu posądzać o plagiat?
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
SoDope
SoDope
  28 maja 2011
Gejszalicious
Gejszalicious: ale po co od razu posądzać o plagiat?

Po prostu firma Jadwiga napisała, że to oni skomponowali recepture polskiego peelingu ziołowego więc nie mogą np podpisać tego peelingiem azjatyckim bo nie oni to wymyślili ..
teoretycznie to jest fajne, że firmy kosmetyczne same tworzą zabiegi które działaja .. bo tym sposobem nie dajemy zarabiać na 'importowanych' wynalazkach.
SoDope
SoDope
  28 maja 2011
Gejszalicious
Gejszalicious:

to jest tak samo jak widzisz - Bielenda wymyśliła Arbuzowy zabieg do ciała - widzisz go u innych firm - no NIE.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.