naaats
Posty: 1611 (po ~182 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 0
naaats
  13 maja 2011 (pierwszy post)
Zdecydowałam się nosić szkła kontaktowe. Mam astygmatyzm, wadę od około 2.0 do 2.5 ( dokładnie nie pamiętam, ale coś pomiędzy tym). Pytałam u optyka w jakiej cenie są szkła kontaktowe. Myślałam, że będzie to coś pomiędzy 150-200 zł. Ale miła pani u optyka, gdy wytłuszczyłam jej swoje pytanie, zaczęła wykrzykiwać, że soczewki dla osób z astygmatyzmem kosztują około 400 zł.
Czy to w ogóle możliwe ?! Bo czytałam różne fora, gdzie wypowiadały się różne osoby, przeglądałam sklepy internetowe z soczewkami (patrzyłam na specjalne " for Astigmatism " ) i pierwsze słyszę, że soczewki aż tyle kosztują.


Jeśli ktoś nosi szkła kontaktowe, to byłabym wdzięczna, gdyby wyraziłby swoją opinię na ten temat.

Ludzie mówią, weź się lecz się, sam się weź się, lecz się, kur.wa, co jeden lepszy ekspert.

sylwik
sylwik
  13 maja 2011
naaats
naaats: Jeśli ktoś nosi szkła kontaktowe, to byłabym wdzięczna, gdyby wyraziłby swoją opinię na ten temat.

wszystko zalezy od sklepu.
dziwne to troche, bo okularyz tego co pamietam amm na lekki astygmatyzm, ale soczewki normalne:woot:
spojrzalam na sklepy internetowe i sie za duzo nie roznia.
albo masz oczy wymagajace wyjatkowo specjalnych soczewek, albo po prostu spytaj u innych optykow. to co oni mowia i doardzaja potrafi sie naprawde duzo roznic. na poczatku z soczewkami meczylam sie bardzo, bo mialam je wyjatkowo zle dobrane, wlasnie przez kiepskiego optyka.
zobacz w sieciowce jak vision express, maja badanie za praktycznie darmo jak pozniej sie kupi opakowanie soczewek.
pijana
pijana
  14 maja 2011

Kupowałam 6 par soczewek miesięcznych w VE, miały ponad -4 dioptrie, mam astygmatyzm, zapłaciłam ok. 300 zł. Czyli para na miesiąc wyszła koło 50 zł.

Babsy
Babsy
  14 maja 2011

ja nosze soczewki, ale nie mam astygmatyzmu- wydaje 50 zl na miesieczne.

agoosiaaa
agoosiaaa
  14 maja 2011
naaats
naaats: Czy to w ogóle możliwe ?!

Na swiecie wszystko jest mozliwe :P

naaats
naaats: Jeśli ktoś nosi szkła kontaktowe, to byłabym wdzięczna, gdyby wyraziłby swoją opinię na ten temat.

ja nosze, ale nie mam astygmatyzmu, place £15.50 za pare.
marta0859
marta0859
  14 maja 2011
naaats
naaats: Czy to w ogóle możliwe ?!

skoro tak powiedziała to widocznie możliwe.
zależy też na ile te soczewki. nie znam się, ale z tego co mi się wydaje są takie, które starczają na miesiąc albo krócej. chociaż, 400 zł na miesiąc na soczewki to dużo, nie słyszałam, żeby ktoś tyle płacił. popytaj u innych optyków. może cena zależy też od firmy.
XElectroGirlX
Posty: 28 (po ~149 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 7
XElectroGirlX
  14 maja 2011
naaats
naaats: Jeśli ktoś nosi szkła kontaktowe, to byłabym wdzięczna, gdyby wyraziłby swoją opinię na ten temat.

Tez mam astygmatyzm ale moja okulistka powiedziała, ze jeśli nic się nie będzie działo to mogę nosić zwykle. Wiec nosze miesięczne Air Optix Aqua, 40 zł za parę.
Sensi
Sensi
  14 maja 2011
naaats
naaats: Czy to w ogóle możliwe ?!
To zależy, jaki masz ten astygmatyzm. ;) Musisz iść do okulisty i się dowiedzieć. Ja mam wadę -7 na prawym, a na lewym -5. Przy czym na lewym oku mam astygmatyzm, ale taki, że nie jest zagrożeniem dla normalnych soczewek, które noszą ludzi bez astygmatyzmu. Noszę soczewki od ponad dwóch tygodni i musiałam mieć kontrolę, czy w ogóle mogę zostać przy soczewkach, czy jednak muszę nosić tylko i wyłącznie okulary. Owszem muszę mieć jeszcze okulary, a;e to inna kwestia.
Idź do okulisty po poradę, żeby sprawdził., czy możesz mieć te zwykłe soczewki, czy w grę wchodzą tylko te soczewki specjalistyczne na astygmatyzm. :mrgreen:
monikamonisia20
monikamonisia20
  14 maja 2011

ją od kilku już lat noszę soczewki kontaktowe miesięczne. lewe - 12 prawe - 3. jest to astygmatyzm. za jedno opakowanie w którym mam 6 soczewek płace ok 150zł. więc cena która ty podałas wydaje mi się dziwna.

Patrycja9119
Patrycja9119
  15 maja 2011
naaats
naaats: Czy to w ogóle możliwe ?! Bo czytałam różne fora, gdzie wypowiadały się różne osoby, przeglądałam sklepy internetowe z soczewkami (patrzyłam na specjalne " for Astigmatism " ) i pierwsze słyszę, że soczewki aż tyle kosztują.

Hey.
Ja nosze soczewki tyle ze mam wade -1 -1 z Johson-a i jestem bardzo zadwolona to sa miesiaczne soczewki place ok 50 zl bo to zalezy od optyka oczywiscie no i plyn tez w tych granicach, plyn mi starcza na ok 3m tyle ze on jest wazny tylko 2 wiec staram sie zluzyc w tym czasie.
Pozdrawiam
Zadziora
Zadziora
  15 maja 2011

Niestety szkła dla astygmatyków jak i ja, kosztują krocie :/ Mnie osobiście na nie nie stać.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.