mf93
mf93
  7 maja 2011 (pierwszy post)

Niestety mam duży problem z chodzeniem na szpilkach.. Szybko męczy mi się stopa i nigdy nie mogę sobi epozwolić na chodzenie w nich choćby przez godzine.. W związku z tym jestem ciekawa Waszych doświadczeń z tego rodzaju butami :)
1.Ile czasu zajeło Wam aż noga przyzwyczaiła się do wysokiego obcasa?
2.Macie problem z chodzeniem na szpilkach?
3.Może macie dla mnie jakieś złote rady?:)

Z góry dziękuję za wszystkiego odpowiedzi :piwo: Miłego dnia!

Martittaaaaa
Martittaaaaa
  7 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1.Ile czasu zajeło Wam aż noga przyzwyczaiła się do wysokiego obcasa?

Już nie pamiętam ale dość szybko.

Konto usunięte
Konto usunięte: 2.Macie problem z chodzeniem na szpilkach?

Nie.

Konto usunięte
Konto usunięte: 3.Może macie dla mnie jakieś złote rady?:)

Ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Nie zaczynać od razu od 10 cm tylko od niższych. Można też kupić wkładki żelowe. Stopa się mniej męczy wtedy.

Konto usunięte
Konto usunięte: Miłego dnia!

Dzięki i wzajemnie :)
Jasmina
Jasmina
  7 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1.Ile czasu zajeło Wam aż noga przyzwyczaiła się do wysokiego obcasa?

Nie tak długo nawet szybko :)

Konto usunięte
Konto usunięte: 2.Macie problem z chodzeniem na szpilkach?

Nie

Konto usunięte
Konto usunięte: 3.Może macie dla mnie jakieś złote rady?:)

Najlepiej poćwiczyć w domu chodzenie, zanim się w nich wyjdzie jak są jakieś problemy :)
Szczurka
Szczurka
  7 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1.Ile czasu zajeło Wam aż noga przyzwyczaiła się do wysokiego obcasa?

od razu wskoczyłam w szpile i szłam normalnie.

Konto usunięte
Konto usunięte: 2.Macie problem z chodzeniem na szpilkach?

chodziłam w pracy w szpilkach po 12-14 godzin i żyję, kwestia przyzwyczajenia. Jakoś nie odczuwam różnicy pomiędzy łażeniem kilka godzin na obcasach, a łażeniem tyle samo czasu w glanach.

Jak masz problem, to pierwsze chodź w bucikach po domu, jak się przyzwyczaisz i nauczysz poruszać w nich naturalnie, to wtedy dopiero wychodź na ulicę.
Sylvinka
Posty: 15395 (po ~112 znaków)
Reputacja: -13 | BluzgometrTM: 4
Sylvinka
  7 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1.Ile czasu zajeło Wam aż noga przyzwyczaiła się do wysokiego obcasa?

W sumie logiczne, że nie zaczynałam od jakiegoś ogromnego. Były niskie obcasy a później wyższe, wtedy noga się szybciej przyzwyczai :).

Obecnie uwielbiam szpilki i chodzenie w nich to dla mnie nie problem, chociaż czasami miewam zachwiania :mrgreen:.
mam czarne skrzydła,muskam nimi stopy aniołów...
Szczurka
Szczurka
  7 maja 2011
Sylvinka
Sylvinka: chociaż czasami miewam zachwiania

to norma, na polskich chodnikach :lol:
sylwik
sylwik
  7 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: .Macie problem z chodzeniem na szpilkach?

kazdej wiosny/lata przyzwyczajam sie od nowa, bo nie chodze zima w obcasach:rotfl:
co oznacza bol stop niestety przez pewien czas.

Konto usunięte
Konto usunięte: Może macie dla mnie jakieś złote rady?:)

zaczynaj stopniowo od nizszych obcasow.
naaats
Posty: 1611 (po ~182 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 0
naaats
  7 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1.Ile czasu zajeło Wam aż noga przyzwyczaiła się do wysokiego obcasa? 2.Macie problem z chodzeniem na szpilkach? 3.Może macie dla mnie jakieś złote rady?:)

1. Raczej dość szybko : )
2. Nie.
3. Owszem, zacząć od mniejszego obcasu, chodzić najpierw po domu, potem jakiś spacer na dworze i tak stopniowo.

Ludzie mówią, weź się lecz się, sam się weź się, lecz się, kur.wa, co jeden lepszy ekspert.

AvantQueTuDis
AvantQueTuDis
  7 maja 2011

Nie miałam w sumie żadnych problemów i jakoś specjalnie się nie uczyłam.
Ale podzielam zdanie sylwik, że po zimie znów muszę się troszkę przyzwyczajać, bo w zimę staram się nosić płaskie obuwie :-)

madzia2143
madzia2143
  7 maja 2011

ja rzadko chodzę teraz w obcasach ze względu na przykrą przypadłość jaka mnie spotkała - mianowicie haluxy.
Zauważyłam, że dużo zależy od buta. Mam w domu parę platform i w jednych śmigam jak szalona gdy je zakładam i nie czuję zmęczenia, a w innych parach tragedia, po 30minutach mam dość. :woot: wysokość obcasa jest ta sama więc dziwna sprawa.

AvantQueTuDis
AvantQueTuDis
  7 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: wysokość obcasa jest ta sama więc dziwna sprawa.

Pewnie jeden but jest lepiej wyprofilowany, drugi mniej.
Tez tak mam, czasami w jednych butach wyższych jest wygodniej niż w innych niższych :)
pijana
pijana
  7 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1.Ile czasu zajeło Wam aż noga przyzwyczaiła się do wysokiego obcasa? 2.Macie problem z chodzeniem na szpilkach? 3.Może macie dla mnie jakieś złote rady?:)

1. Hmm, nie pamiętam :nie: Ale od razu nosiłam dość wysokie.
2. Nie
3. Zacznij od niższych obcasów, dobrze gdyby miały platformę z przodu. Nie zginaj kolan przy chodzeniu. I nie myśl ciągle o tym, że jesteś na obcasach :) Powodzenia !
say0something
Posty: 151 (po ~112 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
say0something
  7 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1.Ile czasu zajeło Wam aż noga przyzwyczaiła się do wysokiego obcasa? 2.Macie problem z chodzeniem na szpilkach? 3.Może macie dla mnie jakieś złote rady?:)

W ogóle mi się noga nie przyzwyczaiła
Tak, mam, bolą mnie stopy więc ich nie noszę na codzień
Nie noś szpilek ;]
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  8 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1.Ile czasu zajeło Wam aż noga przyzwyczaiła się do wysokiego obcasa? 2.Macie problem z chodzeniem na szpilkach? 3.Może macie dla mnie jakieś złote rady?:)

1. nie zajęło mi nic, bo moje stopy nie są przyzwyczajone do wysokich obcasów
2. w moim przypadku zależy to od kilku czynników - jeśli mam szerszy obcas (słupek) o wysokości ok.7-8cm to raczej nie mam problemu, ale w wąskich szpilkach chwieją mi sie nóżki
3. - w butach z platformą stopa mniej się męczy i mniej boli,
- jeśli fleki są stare i nierówno "ściachane" to buty są bardziej wywrotne
- jeśli fleki są z twardego materiału np. plastik to są bardziej śliskie i prędzej można zaliczyć w nich glebę niz w butach z gumowymi flekami
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
Mariettaa
Mariettaa
  8 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1.Ile czasu zajeło Wam aż noga przyzwyczaiła się do wysokiego obcasa? 2.Macie problem z chodzeniem na szpilkach? 3.Może macie dla mnie jakieś złote rady?:)

1. hmm nie pamiętam. w miarę szybko. nigdy nie nosiłam megawysokich, dopiero na bal gimnazjalny dlatego przed balem chodziłam trochę po domu i na samej imprezie wytrzymałam 15h...
2. nie.
3. wyprostować sylwetkę, nie uginać kolan przy stawianiu kroku, bo okropnie to wygląda no i chodzić początkowo po domu z jakąś gracją, to później w terenie będzie łatwiej :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.