Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  1 maja 2011 (pierwszy post)
Witam wszystkich :mrgreen:

W obecnym sezonie wiosna/lato weszły do mody gumowe buty zwane meliskami.
Modę na nie zapoczątkowała rok temu Vivienne Westwood projektując dla brazylijskiej marki obuwniczej kolekcję Anglomania. Buty z tej kolekcji przypadły do gustu modnisiom z całego świata (w tym z Polski - M. Mołek).

W tym roku trudno nie zauważyć wysypu gumowych butów w sklepach i na allegro.


W związku z powyższym mam kilka pytań:
1. Podobają się wam takie "gumiaczki"? :mrgreen:
2. Do jakiego stroju byście je założyły?

3.1. Czy któraś z was ma już takie buty?
3.2. Wygodnie się w nich chodzi?
3.3. Odparzają stopy? Jeśli tak to w jak szybkim czasie po założeniu?

Pozdrawiam :) i miłego wieczoru ;*

Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  2 maja 2011
Gejszalicious
Gejszalicious: 1. Podobają się wam takie "gumiaczki"? 2. Do jakiego stroju byście je założyły? 3.1. Czy któraś z was ma już takie buty? 3.2. Wygodnie się w nich chodzi? 3.3. Odparzają stopy? Jeśli tak to w jak szybkim czasie po założeniu?

Ad.1 Sa paskudne ;/
Ad2. W zwiazku z taka a nie inna odpowiedzia na pytanie nr 1, nie zalozylabym ich do niczego
Ad3. Nie mam i nie zameirzam kupowac
Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
Szczurka
Szczurka
  2 maja 2011
Gejszalicious
Gejszalicious: 1. Podobają się wam takie "gumiaczki"?

nie

Gejszalicious
Gejszalicious: 2. Do jakiego stroju byście je założyły?

na bal przebierańców najwyżej. Szczególnie te modele, które pokazałaś :/
LadyDeLioncourt
LadyDeLioncourt
  2 maja 2011

fajne:) tylko balabym sie obtarcia i zapocenia na amen.

Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  2 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nowością one nie są. mam dwie pary, ale najważniejsze jest to aby kupić oryginalne firmy 'melisa', a nie jakieś gumowe podróby.

na oryginalne to mnie niestety nie stać :(
z tego co sprawdzałam to baleriny melissa kosztują ponad 200zł ;/

Konto usunięte
Konto usunięte: Ciężko mi uwierzyć, aby były one zdrowe dla stóp.

japonki, szpilki itd tez nie są więc co za różnica :wtf:
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
space85
space85
  2 maja 2011

Większość kobiet zapewne odrzuca sam fakt, że te buty są z gumy. No bo to narzuca od razu pewne skojarzenia z tanimi gumiakami. ;) A przecież te buty to zupełnie inna liga. Osobiście za nimi nie przepadam. Jednak trzeba przyznać, że o wiele ładniej prezentują się na nodze w odpowiedniej stylizacji. Można tworzyć naprawdę efektowne i oryginalne połączenia.

Darunia511
Darunia511
  2 maja 2011
Gejszalicious
Gejszalicious: japonki, szpilki itd tez nie są więc co za różnica

Myślenie w stylu, mieszkam w dużym miescie, więc mogę palić ćmiki bezkarnie,bo i tak jest tu smog, wiec co za różnica.
styka51
styka51
  2 maja 2011

Nie widzę niczego ciekawego w noszeniu gumy na girze, nie jestem jakoś pozytywnie nastawiona do tego typu nowinek.

AvantQueTuDis
AvantQueTuDis
  2 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Większość kobiet zapewne odrzuca sam fakt, że te buty są z gumy. No bo to narzuca od razu pewne skojarzenia z tanimi gumiakami. ;) A przecież te buty to zupełnie inna liga. Osobiście za nimi nie przepadam. Jednak trzeba przyznać, że o wiele ładniej prezentują się na nodze w odpowiedniej stylizacji. Można tworzyć naprawdę efektowne i oryginalne połączenia.


Niezależnie od jakiegości gumy i jej ceny - guma to jednak tylko guma, a co za tym idzie
nie przepuszcza powietrza i nie pozwala oddychać.
mmaryjka
mmaryjka
  2 maja 2011
Gejszalicious
Gejszalicious: z tego co sprawdzałam to baleriny melissa kosztują ponad 200zł

no niestety, ale jak masz 39 to na schaffie jest para za 150zł chyba, czarne, klasyczne takie jak moje, więc polecam.

Konto usunięte
Konto usunięte: Większość kobiet zapewne odrzuca sam fakt, że te buty są z gumy.

bo kobiety które ich nie mają i nigdy nie dotykały nie wiedzą, że one nie są z gumy;)
agoosiaaa
agoosiaaa
  2 maja 2011
Gejszalicious
Gejszalicious: 1. Podobają się wam takie "gumiaczki"?

niektore wygladaja calkiem fajnie :)

Gejszalicious
Gejszalicious: 2. Do jakiego stroju byście je założyły?

zalezy jak by wygladaly.

Gejszalicious
Gejszalicious: 3.1. Czy któraś z was ma już takie buty? 3.2. Wygodnie się w nich chodzi? 3.3. Odparzają stopy? Jeśli tak to w jak szybkim czasie po założeniu?

nie mam, nie wiem :)
animka
animka
  2 maja 2011
Gejszalicious
Gejszalicious: 1. Podobają się wam takie "gumiaczki"?

tak, bardzo, ale nie mam na myśli tych tanich podrób z allegro. znając życie to pojawią się na bazarze i będą kosztować grosze i będą tak samo miłe dla oka jak motyw kwiatowy..
madzia2143
madzia2143
  2 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: bo kobiety które ich nie mają i nigdy nie dotykały nie wiedzą, że one nie są z gumy;)

właśnie ciekawi mnie to, z jakiego tworzywa są zrobione ;)
space85
space85
  2 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: bo kobiety które ich nie mają i nigdy nie dotykały nie wiedzą, że one nie są z gumy;)


Tak czy siak przyjęło się je tak nazywać. Wiadomo, że to nie jest taka guma z jakich robi się gumiaki. W końcu to markowe buty, które nie kosztują 50 zł. ;)
space85
space85
  2 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: właśnie ciekawi mnie to, z jakiego tworzywa są zrobione ;)


Przypuszczam, że to jakiś rodzaj silikonu być może z dodatkiem jakiegoś żelu. Ale nie jestem pewna.
mmaryjka
mmaryjka
  2 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Tak czy siak przyjęło się je tak nazywać. Wiadomo, że to nie jest taka guma z jakich robi się gumiaki. W końcu to markowe buty, które nie kosztują 50 zł.

sama na nie mówię gumowce, ale fakt faktem, że są to pierwsze baleriny które nie obtarły mi pięt, palców i wszystkiego zanim mogłam je spokojnie założyć.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.