Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  1 maja 2011 (pierwszy post)
Witam wszystkich :mrgreen:

W obecnym sezonie wiosna/lato weszły do mody gumowe buty zwane meliskami.
Modę na nie zapoczątkowała rok temu Vivienne Westwood projektując dla brazylijskiej marki obuwniczej kolekcję Anglomania. Buty z tej kolekcji przypadły do gustu modnisiom z całego świata (w tym z Polski - M. Mołek).

W tym roku trudno nie zauważyć wysypu gumowych butów w sklepach i na allegro.


W związku z powyższym mam kilka pytań:
1. Podobają się wam takie "gumiaczki"? :mrgreen:
2. Do jakiego stroju byście je założyły?

3.1. Czy któraś z was ma już takie buty?
3.2. Wygodnie się w nich chodzi?
3.3. Odparzają stopy? Jeśli tak to w jak szybkim czasie po założeniu?

Pozdrawiam :) i miłego wieczoru ;*

Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
space85
space85
  1 maja 2011
Gejszalicious
Gejszalicious: Podobają się wam takie "gumiaczki"


nie.

Gejszalicious
Gejszalicious: . Do jakiego stroju byście je założyły?


Letniej, zwiewnej, kolorowej sukienki.
pijana
pijana
  1 maja 2011
Gejszalicious
Gejszalicious: 1. Podobają się wam takie "gumiaczki"? 2. Do jakiego stroju byście je założyły?

1. Tak, baleriny i te koturny:

2. Baleriny prawie do wszystkiego, a te koturny do jakichś futurystycznych strojów.
AvantQueTuDis
AvantQueTuDis
  1 maja 2011

Nie podobają i nie założyłabym do niczego.
Nie mam zamiaru nosić gumy na stopach.
To chore. Tym bardziej w lato.

ImaDrug
ImaDrug
  1 maja 2011

są straszne.

malami81
malami81
  1 maja 2011

mam wrażenie, że zrobiłyby straszną krzywdę moim stopom :(

Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  1 maja 2011

he he widzę, że sceptycznie podchodzicie do tej nowości :)

Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
naaats
Posty: 1611 (po ~182 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 0
naaats
  1 maja 2011
Gejszalicious
Gejszalicious: 1. Podobają się wam takie "gumiaczki"? 2. Do jakiego stroju byście je założyły? 3.1. Czy któraś z was ma już takie buty? 3.2. Wygodnie się w nich chodzi? 3.3. Odparzają stopy? Jeśli tak to w jak szybkim czasie po założeniu?

Nie miałam, nie mam i nie będę mieć :zonk:
Na pewno są niewygodnie, gorąco w nich i do tego brzydkie.

Ludzie mówią, weź się lecz się, sam się weź się, lecz się, kur.wa, co jeden lepszy ekspert.

madzia2143
madzia2143
  1 maja 2011

Maryjka je ma, z tego co wiem jest z nich bardzo zadowolona ; )

mmaryjka
mmaryjka
  1 maja 2011

nowością one nie są. mam dwie pary, ale najważniejsze jest to aby kupić oryginalne firmy 'melisa', a nie jakieś gumowe podróby.

Gejszalicious
Gejszalicious: 3.2. Wygodnie się w nich chodzi?

bardzo! mam chore pięty, więc bałam się, że nie będę mogła w nich chodzić. teraz śmigam w nich praktycznie non stop i nic nie boli.

Gejszalicious
Gejszalicious: 3.3. Odparzają stopy? Jeśli tak to w jak szybkim czasie po założeniu?

nie odparzają w ogóle. miałam je któregoś dnia na open'erze. 15 godzin na nogach w słońcu, przy 30st w cieniu i nic nie odparzyło, a stopy mam baaaaardzo wrażliwe niestety.

Gejszalicious
Gejszalicious: 2. Do jakiego stroju byście je założyły?

różnie. jedne ma zwykłe, czarne melisy, a drugie z kolekcji v. westwood, ale specjalnie kupowałam jak najzwyklejsze żeby pasowały do wszystkiego. te ze standardowej kolekcji melisy są obszyte na czubku i z tyłu takim jakby zamszem, więc wyglądają jak zwyczajne baleriny.
mmaryjka
mmaryjka
  1 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: te ze standardowej kolekcji melisy są obszyte na czubku i z tyłu takim jakby zamszem, więc wyglądają jak zwyczajne baleriny.

sorry, jestem po ciężkim dniu. miałam na myśli, że są obszyte zamszem, a tylko z przodu i z tyłu jest tak 'guma'.
jeśli chcesz kupić oryginalne 'melissa' to polecam z czystym sumieniem!
madzia2143
madzia2143
  1 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

pamiętam, kiedyś założyłaś temat o tych butach. Pokazałaś dużo modeli i spodobały mi się takie z wisienkami, ale nie takie jak na tym zdjęciu powyżej.
I do tej pory nie umiem uwierzyć, że te buty nie obcierają skóry i nie sprawiają, że stopa się jakoś bardziej poci :P
mmaryjka
mmaryjka
  1 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: I do tej pory nie umiem uwierzyć, że te buty nie obcierają skóry i nie sprawiają, że stopa się jakoś bardziej poci

nie poci, chociaż mi się ogólnie stopy nie pocą, ale moja znajoma też je kupiła za moją namową i nic nie wspominała żeby miała ten problem:)
Darunia511
Darunia511
  1 maja 2011
Ciężko mi uwierzyć, aby były one zdrowe dla stóp.
Sensi
Sensi
  2 maja 2011
Gejszalicious
Gejszalicious: 1. Podobają się wam takie "gumiaczki"?
1. Nie. Są okropne moim zdaniem.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.