anoosienka
anoosienka
  28 kwietnia 2011 (pierwszy post)

Dobry wieczór :)

Definicja z Wikipedii:
Atrakcyjność fizyczna, dawniej seksapil (z ang. sex appeal) – atrakcyjność erotyczna, związana przede wszystkim z wyglądem ciała, ale także zapachem, tembrem głosu, zachowaniem, wyraźnie pociągająca dla innych.
Wygląd jest jednym z ważniejszych czynników, decydujących o zachowaniu wobec drugiej osoby. Wpływa także na przypisywanie ludziom określonych cech osobowości oraz sposób przewidywania ich zachowań w przyszłości.

Pytanka:
1. Zgadzacie się z powyższym wyjaśnieniem ? Jeśli nie to dlaczego ?
2. Panie, czym jest Waszym zdaniem seksapil u mężczyzn ? Jak go postrzegacie ?
3. Panowie, a czym Waszym zdaniem jest seksapil u kobiet ? Jak go postrzegacie ?
4. Jakieś sztuczki dodające seksapilu ?

Zachęcam do dyskusji :)

Ann

space85
space85
  29 kwietnia 2011
Jasmina
Jasmina: W tym przypadku to nie ma znaczenia ;) Dobrze wiem co jest dla mnie najważniejsze.


Tłumaczenie jest zawsze takie same. A inteligencja zawsze wymieniana jest na szarym końcu. Jest to naturalne bo działamy w tym przypadku podświadomie i nie ma czego się wstydzić. Dzieje się tak dlatego, że zanim kogoś poznamy i okaże się czy jest on inteligentny najpierw musi nas przyciągnąć aspektami fizycznymi. Dlatego najpierw zwracasz uwagę na aparycję - jeżeli wszystko Ci odpowiada w tym elemencie, sprawdzasz dalsze elementy układanki.
Bo nie ukrywajmy, nawet jakbyś spotkała najinteligentniejszego faceta na świecie, byłby miłym gościem, ale byłby przy tym niższy od Ciebie, grubszy i miał zeza, to ta jego inteligencja na nic by się zdała, żeby Cię zauroczyć. :)
suckinsyn
suckinsyn
  29 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Bo nie ukrywajmy, nawet jakbyś spotkała najinteligentniejszego faceta na świecie, byłby miłym gościem, ale byłby przy tym niższy od Ciebie, grubszy i miał zeza, to ta jego inteligencja na nic by się zdała, żeby Cię zauroczyć.

ale to takie szlachetne twierdzić, że pociąga nas inteligencja :ziober2:

na dodatek forsujemy własny intelekt w górę, bo lubiąc intelekt płci przeciwnej sami uchodzimy w oczach innych za intelektualistów.
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  29 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Panowie, a czym Waszym zdaniem jest seksapil u kobiet ? Jak go postrzegacie ?

Na przykładzie: idąc ulicą spoglądam na jakąś dziewczynę, to wiem że ma seksapil. W innym przypadku noł wej.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

moonlight28
moonlight28
  29 kwietnia 2011
NuTiiiiii
NuTiiiiii: to wiem że ma seksapil.

albo krótką spódniczkę i cycki na wierzchu ;)
Martittaaaaa
Martittaaaaa
  29 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: albo krótką spódniczkę i cycki na wierzchu ;)

Dokładnie :rotfl:
bellaragazzaa
bellaragazzaa
  29 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Zgadzacie się z powyższym wyjaśnieniem ? Jeśli nie to dlaczego ? 2. Panie, czym jest Waszym zdaniem seksapil u mężczyzn ? Jak go postrzegacie ? 3. Panowie, a czym Waszym zdaniem jest seksapil u kobiet ? Jak go postrzegacie ? 4. Jakieś sztuczki dodające seksapilu ?

Powiedzmy, że tak

Fajny uśmiech, ładne oczy, niezłe ciałko :D trochę oleju w głowie, umiarkowana gadatliwość, takie tam
U kobiet umiejętność dobrego zachowania się na imprezach albo w innych sytuacjach międzyludzkich-nawalanie się jest strasznie aseksualne i mało kobiece; bardziej rozwinięte słownictwo, podstawy etykiety... no i dbanie o ciało, nawet jeśli nie ma idealnych kształtów fajnie jeśli jest miłe w dotyku, ładnie pachnące, makijaż codzienny podkreślający urodę, a nie zmieniający jej naturalny wizerunek.
Miło byłoby gdyby kobiety były bardziej kobiece niż są...nie mam na myśli ubioru a zachowanie, dziewczyny są teraz coraz bardziej męskie, za dużo przeklinają, za dużo piją, starają się przypodobać facetom w trochę dziwny sposób udając wyzwolone i ostre suczki-to beznadziejne...

A sztuczek nie znam...:D
Jasmina
Jasmina
  29 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Bo nie ukrywajmy, nawet jakbyś spotkała najinteligentniejszego faceta na świecie, byłby miłym gościem, ale byłby przy tym niższy od Ciebie, grubszy i miał zeza, to ta jego inteligencja na nic by się zdała, żeby Cię zauroczyć. :)

Tutaj się mylisz :P Dla mnie inteligencja jest ważniejsza niż wygląd. Mogłabym być z kolesiem niezbyt atrakcyjnym, ale bardzo inteligentnym ;) I to by mnie w nim najbardziej pociągało. Więc ja doskonale wiem co pisze ;)
Szczurka
Szczurka
  29 kwietnia 2011
Jasmina
Jasmina: Tutaj się mylisz :P Dla mnie inteligencja jest ważniejsza niż wygląd. Mogłabym być z kolesiem niezbyt atrakcyjnym, ale bardzo inteligentnym ;) I to by mnie w nim najbardziej pociągało. Więc ja doskonale wiem co pisze ;)

Wiesz, trudno komukolwiek zaakceptować to, że nie dla każdego wygląd drugiej osoby jest priorytetem.
Jasmina
Jasmina
  29 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Wiesz, trudno komukolwiek zaakceptować to, że nie dla każdego wygląd drugiej osoby jest priorytetem.

Dokładnie. Byłam juz kiedyś z chłopakiem, który całkowicie nie był w moim guście, nawet nie był przeciętny, ale za to inteligentny i to w nim ceniłam. Więc dobrze wiem, że mogłabym być nawet z brzydalem, bo wygląd nigdy nie był dla mnie taki ważny.
Szczurka
Szczurka
  29 kwietnia 2011
Jasmina
Jasmina: Dokładnie. Byłam juz kiedyś z chłopakiem, który całkowicie nie był w moim guście, nawet nie był przeciętny, ale za to inteligentny i to w nim ceniłam. Więc dobrze wiem, że mogłabym być nawet z brzydalem, bo wygląd nigdy nie był dla mnie taki ważny.

Bo kiedy masz o czym porozmawiać z facetem, macie jakieś pasje wspólne, czy coś, to jego wygląd fizyczny schodzi na drugi plan.
Człowiek jest wartościowy poprzez to, co sobą reprezentuje, a nie to, czy pasuje do jakiśtam kanonów urody.
Jasmina
Jasmina
  29 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Bo kiedy masz o czym porozmawiać z facetem, macie jakieś pasje wspólne, czy coś, to jego wygląd fizyczny schodzi na drugi plan. Człowiek jest wartościowy poprzez to, co sobą reprezentuje, a nie to, czy pasuje do jakiśtam kanonów urody.

Dokładnie. A nie raz z pięknisiem można się tylko nudzić ;) Dla mnie wygląd był o wiele dalej niż na pierwszym miejscu. Czy to tak trudno zrozumieć ? :mrgreen:
Szczurka
Szczurka
  29 kwietnia 2011
Jasmina
Jasmina: Dokładnie. A nie raz z pięknisiem można się tylko nudzić ;) Dla mnie wygląd był o wiele dalej niż na pierwszym miejscu. Czy to tak trudno zrozumieć ?

Komuś, kto skreśla faceta, tylko dlatego, że nie wygląda jak Mister Uniwersum pewnie tak.
Ale takie kobiety, zamiast spotykać się z facetami, powinny sobie zafundować Kena wielkości naturalnej, a nie spotykać się z mężczyznami. Człowiek zabawką nie jest i nie "służy" do wygladania i podobania się, czy wzbudzania zazdrości pustych koleżankach.
Jasmina
Jasmina
  29 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Komuś, kto skreśla faceta, tylko dlatego, że nie wygląda jak Mister Uniwersum pewnie tak. Ale takie kobiety, zamiast spotykać się z facetami, powinny sobie zafundować Kena wielkości naturalnej, a nie spotykać się z mężczyznami. Człowiek zabawką nie jest i nie "służy" do wygladania i podobania się, czy wzbudzania zazdrości pustych koleżankach.

To prawda. Ja taka nigdy nie byłam i nikt mi nie wmówi, że taka jestem. ;)
Sensi
Sensi
  29 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Zgadzacie się z powyższym wyjaśnieniem ? Jeśli nie to dlaczego ?
Nie bardzo, brakuje tutaj kilku rzeczy.

Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Panie, czym jest Waszym zdaniem seksapil u mężczyzn ? Jak go postrzegacie ?
Nie postrzegam wcale. Zwracam na inne czynniki uwagę. Wygląd schodzi na dalszy plan.

Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Jakieś sztuczki dodające seksapilu ?
Brak.
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  29 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: albo krótką spódniczkę i cycki na wierzchu ;)

kuva no, ale tylko zewnętrzny :ziober2:
Milfie :D

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.