Killuminati
Posty: 7451 (po ~79 znaków)
Reputacja: -2 | BluzgometrTM: 100
Killuminati
  17 kwietnia 2011 (pierwszy post)

Cześć po długiej przerwia bycia tutaj na KWC nic nie znalazłam ciekawego z recenzji innych wiec prosze o porody ! :) mam zamiar kupić podkład do 40zł dostępny w Rossmanie
mi żeby nie dawał efektu maski aby matował skórę krył lekkie niedoskonałości mam cerę mieszaną , i nawilżał
Myślę nad kupnem ? tych z dwóch
Max Factor, Smooth Effect Foundation i
Manhattan fluid Powder Mat
?jakie opinie?;)

Tricia
Tricia
  17 kwietnia 2011

nigdy nie spotkałam się z podkładem, który matowałby i nawilżał zarazem... :ninja:

mmaryjka
mmaryjka
  17 kwietnia 2011

podkłady nawilżające są zazwyczaj rozświetlające.
a ja się podłączę i zapytam czy któraś z was używała podkładu clinique supermoisture makeup?

Tricia
Tricia
  17 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: czy któraś z was używała podkładu clinique supermoisture makeup?

nie używałam go, ale miałam kiedyś 2podkłady z clinique, i żaden mi nie odpowiadał... mogę Ci polecić za to 2 podkłady, które mimo mojej tragicznej cery spisują się doskonale
1.clinique supermoisture makeup (bardzo fajnie nawilża i zostaje na twarzy cały dzień)
2.Shiseido, Sheer Matifying Compact (dobrze matuje i świetnie się trzyma, naprawdę godny polecenia, do tej pory najlepszy jaki miałam... ale nie idealny, jedynym minusem jest wydajność, starczał tylko na 3-4tyg, a zazwyczaj podkład mam na ok3 miesiące.)
mmaryjka
mmaryjka
  17 kwietnia 2011
Tricia
Tricia: 1.clinique supermoisture makeup

właśnie też się nad nim zastanawiam bo ma filtr

Tricia
Tricia: 2.Shiseido

odpada. miałam dwa i moje skóra jednak ich nie tolerowała, więc jeden stał aż w końcu zrobił się z niego glut, a drugi odsprzedałam znajomej

Tricia
Tricia: starczał tylko na 3-4tyg, a zazwyczaj podkład mam na ok3 miesiące.

miesiąc? kurcze, to mi mój lancome starcza na średnio 7 miesięcy
Tricia
Tricia
  17 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: właśnie też się nad nim zastanawiam bo ma filtr

weź sobie próbkę po prostu :) ja tam i tak pod podkładem zawsze filtr 50 muszę mieć...

Konto usunięte
Konto usunięte: miesiąc? kurcze, to mi mój lancome starcza na średnio 7 miesięcy

no właśnie po piątym opakowaniu się opanowałam, ale był po prostu IDEALNY krył, matował, trzymał się cały dzień i był dość lekki... ale 160zł co kilka tygodni na sam podkład to trochę sporo, szczególnie, że inne starczają mi na 3 miesiące średnio... zależy od pory roku.
chociaż teraz się zastanawiam, może na allegro czy gdzieś będzie on tańszy,ale boję się zamawiać kosmetyków przez internet... szczególnie takich.
mmaryjka
mmaryjka
  17 kwietnia 2011
Tricia
Tricia: weź sobie próbkę po prostu :) ja tam i tak pod podkładem zawsze filtr 50 muszę mieć

no ja zazwyczaj jak mam podkład z filtrem to biorę sobie 30, a w lato rzadko się maluję, ewentualnie na wieczory więc na co dzień 50+ i i tak się jaram na murzynka

Tricia
Tricia: chociaż teraz się zastanawiam, może na allegro czy gdzieś będzie on tańszy,ale boję się zamawiać kosmetyków przez internet... szczególnie takich.

ja kiedyś znalazłam na allegro mój podkład za 165zł, w sklepie kosztuje 185zł, ale to była wersja dla makijażystów i tam było 100ml. może znajdziesz taki. chociaż ja nie kupiłam, bo uznałam, że jednak nie ufam takim wynalazkom
Tricia
Tricia
  17 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: no ja zazwyczaj jak mam podkład z filtrem to biorę sobie 30, a w lato rzadko się maluję, ewentualnie na wieczory więc na co dzień 50+ i i tak się jaram na murzynka

ja mam śniadą karnację, więc opalać się nie muszę (i nie lubię) a używam 50, ponieważ mam straszne blizny i przebarwienia po trądziku... opalanie nie jest wskazane.

Konto usunięte
Konto usunięte: ja kiedyś znalazłam na allegro mój podkład za 165zł, w sklepie kosztuje 185zł, ale to była wersja dla makijażystów i tam było 100ml. może znajdziesz taki. chociaż ja nie kupiłam, bo uznałam, że jednak nie ufam takim wynalazkom

no ja właśnie znalazłam kilka, ale za 80zł :szok: gdzie w sklepie kupowałam za 160.. i pojemność normalna, chyba pozostanę przy normalnym sklepie, nie wierzę w tą cenę..
ale skoro mówisz, ze 100ml znalazłaś.. w jakim opakowaniu to było? oryginalnym?
mmaryjka
mmaryjka
  17 kwietnia 2011
Tricia
Tricia: ja mam śniadą karnację, więc opalać się nie muszę (i nie lubię) a używam 50, ponieważ mam straszne blizny i przebarwienia po trądziku

to ja mam dość jasną, a ogólnie się nie lubię opalać, ale jak jadę gdzieś na wyspę na deskę, spędzam około 6 godzin w wodzie to już po pierwszym dniu byłabym poparzona

Tricia
Tricia: ale skoro mówisz, ze 100ml znalazłaś.. w jakim opakowaniu to było? oryginalnym?

w innym, takim jak testery, ale wersje dla makijażystów takie są w większości. nie wiem, bo teraz z ciekawości go szukałam i kosztuje już 220zł, więc widocznie ludzie kupowali:)
Tricia
Tricia
  17 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: to ja mam dość jasną, a ogólnie się nie lubię opalać, ale jak jadę gdzieś na wyspę na deskę, spędzam około 6 godzin w wodzie to już po pierwszym dniu byłabym poparzona

ja na szczęście nie mam skłonności do poparzeń, jak już się opalam to na brązowo :)
a nie pomaga Ci smarowanie np co 1,5-2h? wtedy filtr powinien lepiej działać..

Konto usunięte
Konto usunięte: w innym, takim jak testery, ale wersje dla makijażystów takie są w większości. nie wiem, bo teraz z ciekawości go szukałam i kosztuje już 220zł, więc widocznie ludzie kupowali:)

a co to za podkład? w kompakcie czy fluid?
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  17 kwietnia 2011

większość osób sądzi, że podkład matujący ma powodować, że po nałożeniu go skóra od razu jest matowa :nie: błąd! podkład matujący ma w ciągu dnia wchłaniać tłuszcz i powodowac efekt, że skóra wygląda dłużej na świeżą

:ninja:

368212
368212
  17 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: czy któraś z was używała podkładu clinique supermoisture makeup?


Tricia
Tricia: nie używałam go,


Tricia
Tricia: miałam kiedyś 2podkłady z clinique, i żaden mi nie odpowiada


Tricia
Tricia: mogę Ci polecić za to 2 podkłady, które mimo mojej tragicznej cery spisują się doskonale


Tricia
Tricia: 1.clinique supermoisture makeup (bardzo fajnie nawilża i zostaje na twarzy cały dzień)

to używałaś i miałaś czy nie?
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  17 kwietnia 2011

tak to jest jak ktoś ciśnie kity :lol:

wydało się.

:ninja:

Tricia
Tricia
  17 kwietnia 2011
368212:
to używałaś i miałaś czy nie?

::rotfl:: nie zauważyłam tego, źle skopiowałam nazwę podkładu, pisałam cały czas o tym, którego używam teraz Clarins, Everlasting Foundation :)

Przepraszam, naprawdę!
Tricia
Tricia
  17 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: wydało się.

no :ninja:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.