Kociak
Kociak
  2 kwietnia 2011 (pierwszy post)

Witam, od czasu do czasu na różne okazje zakładam szpilki. Oczywiście po krótkim czasie nogi i stopy zaczynają tak boleć, że nie mam sił chodzić. Starałam się ograniczyć chodzenie w takich butach, ale ostatnio nie mogłam się powstrzymać przed kupnem cudownych butów, które niestety są dość wysokie. Chodze w nim po domu by przyzwyczaić nogę, ale nie wiem, czy jest to dobry pomysł. Czy moglibyście mi coś poradzić na ten ból ?

Babsy
Babsy
  2 kwietnia 2011

bola Cie lydki czy stopy? jesli lydki, to polecam masaze i jakies rozciaganie miesni lydek, wiesz, takie wypady do przodu

czt sklony, na siedzaco jak i na stojaco:)
jesli bola Cie stopy to niestety nie wiem:and:

Martittaaaaa
Martittaaaaa
  2 kwietnia 2011
Kociak
Kociak: Czy moglibyście mi coś poradzić na ten ból ?

Raczej nic ci nie pomoże bo po jakimś czasie nogi zaczynają boleć i już... Mogą trochę ci ulżyć wkładki silikonowe do butów. No i jak po całym dniu bolą cię nogi to możesz stosować np Lioton 1000. Ja chodzę w butach na obcasach już 10 lat i mimo, że jestem przyzwyczajona to nogi po pewnym czasie zaczynają mnie pobolewać.

Kociak
Kociak: ostatnio nie mogłam się powstrzymać przed kupnem cudownych butów, które niestety są dość wysokie

Ja też... Kupiłam takie na 12 cm obcasach ale odliczając cm platformy z przodu to mają 9 cm :P Ale na co dzień staram się chodzić na płaskim a te będą tylko od czasu o czasu :)
Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 331
Kiniowska
  2 kwietnia 2011

Podczepię się. :)
Kupiłam sobie wczoraj takie buty: http://img130.imageshack.us/i/galeriawedwoje70.jpg/

Otóż, po dłuższym chodzeniu zaczyna boleć mnie śródstopie (od wewnętrznej strony stopy najbardziej). Moje pytanie: czy znajdę do nich jakieś wkładki albo coś, co zmniejszy ten ból? Poza tym jednym mankamentem są świetne i trochę szkoda by mi było je teraz oddać... Na codzień wybieram obuwie bez obcasów, np. balerinki, adidasy. Mam nadzieję, że pomożecie...

Martittaaaaa
Martittaaaaa
  2 kwietnia 2011
Kiniowska
Kiniowska: Moje pytanie: czy znajdę do nich jakieś wkładki albo coś, co zmniejszy ten ból?

Jak już wyżej napisałam są wkładki silikonowe. W aptece, w sklepach obuwniczych, w drogeriach...
Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 331
Kiniowska
  2 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: wkładki silikonowe

Dziękuję. :)
Martittaaaaa
Martittaaaaa
  2 kwietnia 2011
Kiniowska
Kiniowska: Dziękuję. :)

Proszę :)
Kociak
Kociak
  2 kwietnia 2011
Babsy
Babsy: bola Cie lydki czy stopy?

w zasadzie to stopy, z łydkami nie mam problemów. Ale tak cholernie bolą, że aż mi się po 2 godzinach na nogach płakać chce . Nie mam sił chodzić.

Czasem jak patrze na dziewczyny, które na luzie dzień w dzień chodzą w 12cm. szpilkach to mnie zazdrość zżera :( Ktoś mógłby powiedzieć żebym dała sobie spokój i chodziła w płaskich butach ale niestety jestem i niska i mam dość umięśnione łydki co brzydko wygląda i jedynie buty na wysokim obcasie te nogi jako tako wysmuklą :(
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  2 kwietnia 2011
Kociak
Kociak: Oczywiście po krótkim czasie nogi i stopy zaczynają tak boleć, że nie mam sił chodzić. Starałam się ograniczyć chodzenie w takich butach, ale ostatnio nie mogłam się powstrzymać przed kupnem cudownych butów, które niestety są dość wysokie. Chodze w nim po domu by przyzwyczaić nogę, ale nie wiem, czy jest to dobry pomysł. Czy moglibyście mi coś poradzić na ten ból ?


Ja jak chodziłam jakieś 2 lata w szpilkach non stop to nogi mnie w ogóle nie bolały, czy miały 6 cm czy 25 - bez różnicy :-) ale odkąd zaczęłam nosić płaskie buty sportowe to za każdym razem co założe obcas to noga boli mnie po ok 2 godz... jedyne wyjscie to przyzwyczaic noge do obcasów.
Zadziora
Zadziora
  2 kwietnia 2011

Obcasy niszczą nogi, fakt są ładne sama bym chciała platformy :zakochany: ale jednak szkoda mi męczyć nogi, a potem na starość żałować, że kiedyś o nich nie myślałam. Noście ale nie non stop:)))

DylaraComesBack
DylaraComesBack
  2 kwietnia 2011

dziewczyny noście trampki !

marta0859
marta0859
  2 kwietnia 2011
Kociak
Kociak: Czy moglibyście mi coś poradzić na ten ból ?

Aż mi się przypomniało jak mnie kiedyś szpilki obtarły tak, że ściągłam buty i szłam boso. :crylol: Dobrze, że miałam blisko do domu. Tyle że mnie bolały z powodu obtarcia. A na Twój ból chyba nie ma sposobu, kwestia przyzwyczajenia. Chyba że jakieś wkładki tak jak piszą ale wątpię że to działa.
mmaryjka
mmaryjka
  3 kwietnia 2011
Kociak
Kociak: Czy moglibyście mi coś poradzić na ten ból ?

pierwsze i najważniejsze to wygodne buty. dobrze wyprofilowane - to jest już większa część sukcesu. później ewentualne wkładki. akurat na szpilkach nie ma co oszczędzać i lepiej mieć jedną, porządną parę niż 5 w których nie da się chodzić. przynajmniej wg mnie.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.