coIor
coIor
  28 marca 2011 (pierwszy post)
Cześć :-D.
Zamierzam kupić sobie buty jazzówki w internecie i tu się pojawia problem. Generalnie buty kupuję w rozmiarach 38/39 [24cm i 24,5cm] a rozmiary na stronie z tymi butami wyglądają tak :


I tutaj jest moje pytanie - jaki numer mam wziąć? 37 z tą krótszą wkładką czy 38 z tą dłuższą o pół centymetra wkładką?
Dodam, że do tych butów będę nosić tylko i wyłącznie rajstopy bądź coś a'la rajstopy.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że w miarę zrozumiale to napisałam :-D.
coIor
coIor
  28 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Uuu a co to się stało ? Hmm to musisz po prostu zawierzyć producentowi . Ja parokrotnie kupowałem buty na allegro . Najpierw mierzyłem stopę,potem zamawiałem i zawsze byłem zadowolony ;p

Zbagatelizowałam objawy wrośniętego paznokcia to teraz mam za swoje :and:
I chyba będę musiała zmierzyć stopę, bo kupić buty i się zawieść to trochę głupie i później problemy z odsyłką :-D
ChuckNorris1991
ChuckNorris1991
  28 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Zbagatelizowałam objawy wrośniętego paznokcia to teraz mam za swoje I chyba będę musiała zmierzyć stopę, bo kupić buty i się zawieść to trochę głupie i później problemy z odsyłką :-D

To współczuję, pewnie trochę bolesne to.
Zmierzenie stopy to podstawa :) Po to są podane tam te cm,żeby to wykorzystać :P
coIor
coIor
  28 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: To współczuję, pewnie trochę bolesne to. Zmierzenie stopy to podstawa :) Po to są podane tam te cm,żeby to wykorzystać :P

Przez pierwsze cztery noce byłam gotowa iść po siekierę i go odrąbać ale byłam asertywna i mam palca :-D.
Właśnie próbowałam zmierzyć linijką bez rysowania tej kreski to mi wychodziło 23cm :rotfl:.
sinaasappelsap
Posty: 821 (po ~91 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
sinaasappelsap
  28 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a u mnie wszystko zależy od rodzaju buta, od tego z czego jest zrobiony i tak dalej. skórzane balerinki mam 39, air maxy noszę 40,5, szpilki mam od 38 do 40. jedna jazzówki mam 41, bo mają ścięty nosek, a drugie 40.

rozumiem. no to rozmiarowo bardzo zróżnicowany wachlarz i cm też wszędzie inne?

maybe I had said something that was wrong

Babsy
Babsy
  28 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Właśnie próbowałam zmierzyć linijką bez rysowania tej kreski to mi wychodziło 23cm

rysowanie tej krechy jest chyba po to, zeby nie mierzyc "po skosie" wymiaru, bo wyjdzie inaczej niz w rzeczywistosci:)
mmaryjka
mmaryjka
  28 marca 2011
sinaasappelsap
sinaasappelsap: rozumiem. no to rozmiarowo bardzo zróżnicowany wachlarz i cm też wszędzie inne?

ogólnie mam idealnie 25,5cm czyli takie standardowe 40, ale mam bardzo szczupłą stopę i dużo butów przez to się dla mnie nie nadaje. do tego mam dość długie palce, więc buty ze szpiczastym czubkiem się dla mnie nie nadają za bardzo

Konto usunięte
Konto usunięte:

ja bym ci poleciła wziąć troszkę większe niż masz stopę, mam jedne jazzówki z bardzo miękkiej skóry i gdy mierzyłam idealne na długość to strasznie odznaczał mi się palec
Sylvinka
Posty: 15395 (po ~112 znaków)
Reputacja: -13 | BluzgometrTM: 4
Sylvinka
  28 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: mmaryjka: a jakie to buty? bo to kluczowe pytanie. http://czasnabuty.pl/data/gfx/pictures/large/5/8/1185_1.jpg

Jeżeli Twój obecny rozmiar jest dla Ciebie idealny w normalnych butach, dużo miejsca nie zostaje, jest wygodnie, noga Ci nie wychodzi to weź taki rozmiar jak nosisz. Ale jeśli Twoja rozmiarówka jest zróżnicowana w zależności od rodzaju buta to tego kup sobie rozmiar mniejszego niż taki jaki nosisz na co dzień :mrgreen:.
Miałam tak samo :D
mam czarne skrzydła,muskam nimi stopy aniołów...
Darunia511
Darunia511
  28 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Cześć :-D. Zamierzam kupić sobie buty jazzówki w internecie i tu się pojawia problem. Generalnie buty kupuję w rozmiarach 38/39 [24cm i 24,5cm] a rozmiary na stronie z tymi butami wyglądają tak :

Dziwne jest to co piszesz, bo noszę też 38/39 i wypada to jak w tabeli.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.