adra1992
adra1992
  9 marca 2011 (pierwszy post)

Od kilku miesiecy zmagam sie z problemem skory - glownie na twarzy.
Na poczatku byly male rumience, potem 'obrastaly w sile'.
Dodam ze mam jasna, sucha i wrazliwa cere.
Bylam z tym u lekarza (srednio na nim polegam. co do niego ide, musze wrocic po tygodniu po inny lek. 3 tygodnie kiedys angine meczylam!) i stwierdzil egzeme + dal krem Daktrakot ktory raczej nie przynosi widocznych skutkow.

Przedwczoraj, zeby mi polepszyc humor zaczelo cholernie szczypac! Plamy na policzkach, nosie, brodzie i kawalku szyji zrobily sie krwisto-czerwone i nie dalo sie ich dotnkac, czulam sie jak poparzona. Dzis to samo.

Przegladalam internet ale nigdzie nie moge znaleźć wyraznej odpowiedzi...
Czym rozni sie Egzema od pokrzywki ?

Zastanawiam sie tez czy to nie jest uczulenie na wode (chlor w niej), bo plamiska wystepuja tylko po kapieli (gdy to skora wydaje sie jakby byla po liftingu i suszyla caly miesiac), rano, a z biegiem dnia ustaje, blednie.
Nie za bardzo wiem jak to sprawdzic, bo ow zaczerwienie pojawia sie z reguly tylko na twarzy (rzadko na ramionach, plecach) a nie poleje sobie polowe twarzy woda z kranu a druga polowe z butelki :mrgreen:

I jesli moje przypuszczenia sa prawdziwe to jak to chamstwo pielegnowac?

Do innego lekarza raczej sie nie wybiore, jako iz mam przypisana do karty jedna przychodnie do moejgo miejsca zamieszkania, jednego lekarza, ktory na dodatek zazwyczaj przyjmuje sam...

Jakas godzine temu zmylam makijaz, zaczerwienia wyszly, wysmarowalam oliwka i juz prawie sladu nie ma...

Wybaczcie za chaotycznosc i esej ale jestem rozdrazniona i od dwoch dni musze wstawac wczesniej zeby nalozyc tapete na to paskudztwo!

mmaryjka
mmaryjka
  9 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Czym rozni sie Egzema od pokrzywki ?

egzema to zazwyczaj sucha skóra, zmiany skórne i dopiero później ewentualnie wysypka(zazwyczaj od drapania). pokrzywka wychodzi nagle i od razu pojawia się zaczerwienienie. egzemę leczy się od wewnątrz i od zewnątrz, natomiast pokrzywkę zazwyczaj tylko od wewnątrz.
mam podobnie jeśli chodzi o wodę. mieszkam w mieście, wodę mam twardą i ogólnie średnią. po prostu nie myję twarzy wodą z kranu - nigdy przenigdy.
używam odpowiednich kosmetyków i wszystko jest w miarę ok.
adra1992
adra1992
  10 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: egzema to zazwyczaj sucha skóra, zmiany skórne i dopiero później ewentualnie wysypka(zazwyczaj od drapania). pokrzywka wychodzi nagle i od razu pojawia się zaczerwienienie. egzemę leczy się od wewnątrz i od zewnątrz, natomiast pokrzywkę zazwyczaj tylko od wewnątrz. mam podobnie jeśli chodzi o wodę. mieszkam w mieście, wodę mam twardą i ogólnie średnią. po prostu nie myję twarzy wodą z kranu - nigdy przenigdy. używam odpowiednich kosmetyków i wszystko jest w miarę ok.


Tez myslalam zeby nie myc twarzy woda z kranu, ale jak to zrobic podczas kapieli ? Zawsze jak myje wlosy to i twarz zostaje umyta :D

Dzis rano zaraz jak wstalam wysmarowalam buzke oliwka, poszlam sie umyc (bez wlosow i bez twarzy ;p ). Poszlam do lustra, bylo ok. Chcialam nalozyc krem (oliwkowy z Ziaji) i zaczelo szczypac i zaczerwienienia znow sie umocnily. Juz w sumie nie wiem czy to przez wode czy krem... Sprobuje uzyc jakiegos innego, albo kupie nowy (tamtego data przydatnosci nie minela no ale probowac trtzeba).

Jakich kosmetykow uzywasz, jesli mozna spytac ?
assiqq
assiqq
  10 marca 2011

napisałaś, że jak zmywasz makijaż skóra się zaczerwienia.. a gdy ją odrazu nawilżasz znika. Odłóż na kilka dni swoje kosmetyki i używaj tylko zwykłego kremu (bambino, nivea) Jeżeli rumieńce się pojawią wybierz się prywatnie do dermatologa, a jeżeli nic się nie będzie działo to znak, że któryś z Twoich kosmetyków Cię uczula :)

adra1992
adra1992
  12 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Odłóż na kilka dni swoje kosmetyki i używaj tylko zwykłego kremu (bambino, nivea) Jeżeli rumieńce się pojawią wybierz się prywatnie do dermatologa, a jeżeli nic się nie będzie działo to znak, że któryś z Twoich kosmetyków Cię uczula :)


Zrobilam doswiadczenie. Gdy wstalam, bez mycia twarzy, nalozylam na jeden policzek krem Ziajii oliwkowy, na drugi Ziaji Nagietkowy, na brode, nos i czolo krem od lekarza (Dekracort).
Rezultat : Nic sie nie dzieje. Nie wyszly zaczerwnienia, nie boli, nic.

Coraz bardziej utwierdzam sie w przekonaniu ze to woda. Kilka lat temu gdy chodzilam na basen regularnie (2 razy w tygodniu lub wiecej) gdy wracalam do domu i chcialam nalozyc jakikolwiek krem to twarz mnie bardzo szczypala (choc nie wychodzily mi zadne rumience, nie mialam problemow ze skora, oprocz szczypania).

Jak juz sie w pelni obudze i wymyje zrobie nowe doswiadczenie. Po umyciu twarzy woda naloze kremy tak samo jak dzis rano i zobacze co z tego wyjdzie.
mmaryjka
mmaryjka
  12 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jakich kosmetykow uzywasz, jesli mozna spytac ?

przede wszystkim aptecznych. wszystkie ziaje i drogeryjne kosmetyki to zabójstwo dla mojej skóry. la roche posay, bioderma, la roche posay, avene, eucerin(moje nowe odkrycie), nuxe etc.
adra1992
adra1992
  12 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak juz sie w pelni obudze i wymyje zrobie nowe doswiadczenie. Po umyciu twarzy woda naloze kremy tak samo jak dzis rano i zobacze co z tego wyjdzie.

Co mnie zdziwilo, nic nie wyszlo.

chyba 3dniowa terapia oliwka wyleczylam ''nadsuchosc''. Szybko przyszlo, szybko poszlo. Oby tak szybko nie wrocilo.

Konto usunięte
Konto usunięte: przede wszystkim aptecznych. wszystkie ziaje i drogeryjne kosmetyki to zabójstwo dla mojej skóry. la roche posay, bioderma, la roche posay, avene, eucerin(moje nowe odkrycie), nuxe etc.

Ja zawsze szukam kremow z jaknajmniejsza zawartoscia wody, szczegolnie na sezon zimowy, wiec stwierdzilam ze olwikowy bedzie najlepszy.

Jak wyzej wymienione przez Ciebie kremy dzialaja w zimie?

Ktory uwzasz za najlepszy?
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.